Obraz pośmiertny

Moskwa, młoda aktorka zostaje uduszona w swoim mieszkaniu. Brak śladów włamania i dwie starannie umyte filiżanki sugerują, że ofiara znała swego zabójcę. Kradzież biżuterii i pieniędzy wskazuje z kolei na rabunkowy charakter przestępstwa. Niewykluczone jednak, że zabójca podsuwa milicji fałszywy trop... Prowadząca śledztwo major Anastazja Kamieńska uważa, że kluczem do rozwiązania zagadki śmierci Aliny Waznis jest jej osobowość. Tworząc portret psychologiczny ofiary, swoisty pośmiertny obraz dziewczyny, dociera do mordercy. Wie, kto zabił, ale nie ma pojęcia dlaczego. Nastia szuka odpowiedzi w filmowym światku Moskwy oraz czytając pamiętnik aktorki. Trafia na ślad innych zbrodni i mężczyzny prześladującego Alinę od lat.

Informacje dodatkowe o Obraz pośmiertny:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2011-09-06

Kup książkę Obraz pośmiertny

Obraz pośmiertny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2017-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2017, Mam,
Zdecydowanie godny polecenia kryminał! Czytelnik wraz z Kamieńską głowi się nad zabójstwem młodej i pięknej aktorki. Całość czyta się jednym tchem i z zaciekawieniem. Gdy już myślimy, że wiemy kto jest winny Marinina pokazuje nam figę i odkrywa kolejne karty. Po przeczytaniu byłam w szoku, jak te ostatnie strony namieszały i ile się tam działo. Książka wnika też głębiej w postacie niż można byłoby przypuszczać. Obraz pośmiertny nie jest obrazem przypadkowym, a wypadkową różnych, traumatycznych zdarzeń. Miłość bywa najdoskonalszym zabójcą.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Bardzo dobry kryminał z ciekawą intrygą, śledztwem.

Na szczęście w tym tomie Anastazja Kamieńska powróciła. I pojawił się Stasow, którego poznaliśmy w poprzedniej książce. Fabuła ( przyznam, że nie pamiętam nawet zbliżonej) mnie mocno wciągnęła, Anastazja znowu poturbowała swoim analitycznym umysłem a Marinina przekonała, że książka nie musi być grubaśnym tomiszczem, żeby uchwycić wątek i bez zbędnych opisów i rozważań doprowadzić go do rozwiązania. Kocham ten cykl i niedługo sięgnę po kolejną pozycję.

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2020-10-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Niewielkich rozmiarów książka, którą szybko przeczytałam. Ciekawe było budowanie w niej napięcia, poprzez analizy psychologiczne profili głównych bohaterów. Szału nie było, ale można przeczytać, chociaż spodziewałam się czegoś więcej - po tej sławnej Marininnie.

Avatar użytkownika - yadzia
yadzia
Przeczytane:2018-07-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo dobry kryminał. Rozwiązanie nie nasuwa się już na samym początku jak w innych pozycjach tego gatunku. Do samego końca trzyma w niepewności.

Avatar użytkownika - katarzyma
Przeczytane:2013-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
MOTYWY OSOBISTE
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - MOTYWY OSOBISTE

Za pragnieniem zemsty często skrywają się najciemniejsze pragnienia: żądza władzy, bogactwa oraz najbardziej dziwaczne ambicje... By odkryć motywy okrutnej...

Zabójca mimo woli
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Zabójca mimo woli

Przełożeni major Kamieńskiej doceniają jej profesjonalizm i tzw. szósty zmysł. Nic zatem dziwnego, że postawili przed nią wyjątkowo trudne zadanie...