reklama

Obróbka strumieniowo-ścierna. Tom II. Oczyszczarki i procesy obróbki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2020-10-12
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 9788301213190
Liczba stron: 450

Ocena: 0 (0 głosów)

Obróbka strumieniowo-ścierna, będąca jedną z ubytkowych metod obróbki powierzchni, miała swoje początki w II połowie XIX wieku. Jej rozwój, aż do obecnego stanu, powszechnie stosowanej i nowoczesnej metody obróbki powierzchni następował na skutek wprowadzania do stosowania zarówno nowych urządzeń obróbkowych, jak i mediów stosowanych w tych urządzeniach.

Jest to 2. i ostatni tom opracowania dotyczącego obróbki strumieniowo-ściernej. Ten rodzaj obróbki, inaczej zwany piaskowaniem lub śrutowaniem, to jedna z najpowszechniejszych metod obróbki powierzchni - oczyszcza daną powierzchnię strumieniem ścierniwa który uzyskuje niezbędną prędkość za pomocą sprzężonego powietrza lub wody pod ciśnieniem jak również siły odśrodkowej koła rzutowego.

Publikacja będzie pomocna dla inżynierów obróbki, technologów zakładów przemysłowych, pracowników badawczo-rozwojowym zaplecza technicznego przedsiębiorstw. Przyda się również studentom uczelni technicznych na kierunkach Mechanika i budowa maszyn, Inżynieria Materiałowa i innych.

Tagi:

Kup książkę Obróbka strumieniowo-ścierna. Tom II. Oczyszczarki i procesy obróbki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Obróbka strumieniowo-ścierna. Tom II. Oczyszczarki i procesy obróbki

Inne książki autora
Obróbka powierzchni w wygładzarkach pojemnikowych
Kazimierz Woźniak0
Okładka ksiązki - Obróbka powierzchni w wygładzarkach pojemnikowych

Obróbka powierzchni w wygładzarkach pojemnikowych ,,Pozytywnie oceniam recenzowaną książkę w całym zakresie jej treści merytorycznych. Zawarte w pracy...

Obróbka strumieniowo-ścierna. Tom I. Materiały ścierne
Kazimierz Woźniak0
Okładka ksiązki - Obróbka strumieniowo-ścierna. Tom I. Materiały ścierne

Obróbka strumieniowo-ścierna, będąca jedną z ubytkowych metod obróbki powierzchni, miała swoje początki w II połowie XIX wieku. Jej rozwój...