Obserwując Edie

Oszałamiająca psychologiczna zagadka oparta na zawiłej relacji łączącej dwie z pozoru zaprzyjaźnione kobiety.

Piękna, utalentowana, trochę szalona... Edie była dziewczyną, która natychmiast wywoływała zamieszanie, wkraczając w czyjeś życie. I miała wówczas swoje marzenia — jednak szybko przekonała się, że sprawy nie zawsze układają się tak, jakbyśmy chcieli.

Teraz, mając trzydzieści trzy lata, Edie jest kelnerką, ciężarną i samotną. A kiedy przytłacza ją opieka nad noworodkiem i pogrąża się w rozpaczy, sądzi, że nie ma się do kogo zwrócić...

Ktoś jednak przez cały czas obserwował Edie, czekając na szansę, aby raz jeszcze dowieść prawdziwości swej przyjaźni. To nie przyp adkiem Heather pojawia się na progu mieszkania Edie właśnie wtedy, gdy ta najbardziej jej potrzebuje. Tyle razem przeszły - tyle zazdrości, tęsknoty i zdrady. Teraz Edie dowie się czegoś nowego: ci, którzy głęboko nas zranili — lub których my zraniliśmy - nigdy nie odchodzą, przynajmniej nie do końca...

„Książka, która skłoni do porównań z Zaginioną dziewczyną i Dziewczyną z pociągu, tylko że tym razem przeciwko sobie stają dwie kobiety... Ten thriller was przerazi!” GoodHousekeeping.com

„Camilla Way zręcznie bada mroczną stronę przyjaźni... Szokująca prawda o tym, co się wydarzyło w przeszłości i zmieniło życie tych dwóch kobiet, prowadzi do zaskakującego i głęboko satysfakcjonującego zakończenia, które pozostaje z nami długo po przeczytaniu ostatniej strony”. „Publishers Weekly”

Informacje dodatkowe o Obserwując Edie:

Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2017-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Życie uwielbia zaskakiwać.
Przeszłość powraca w nieoczekiwanym momencie.
A za swoje czyny jesteśmy rozliczani. Edie jest dziewczyną, która podczas swojego trzydziestoletniego życia wiele przeszła. W jej życiu różnie układało się. Kiedyś przyjaźniła się z pewną kobietą, Heather, ale ich przyjaźń rozpadła się, ponieważ nie była szczera. Teraz przeszłość dopadła Edie. Jej przyjaciółka pojawiła się i przekazała wstrząsającą wiadomość.
Edie dopadła przeszłość w postaci Heather. Podczas czytania poznajemy obie kobiety. Każda z nich opisuje tę drugą. W teraźniejszym życiu Edie opisuje Heather jako złą, psychicznie chorą dziewczynę, natomiast Heather opowiada o przeszłości i wówczas role odwracają się, w oczach Heather to Edie jest tą złą.
Dwie strony i dwa różne poglądy. Historia o tym, jak role odwracają się. Niesamowicie spodobał się mi pomysł i sposób w jaki przedstawiła wszystko autorka. Przedstawienie historii jako dwa różne poglądy dały szerszy obraz na życie dwóch bohaterek. Niewątpliwie jest to historia smutna, która pokazuje, że życie potrafi dać człowiekowi kopa. Przemiana bohaterek, jaką możemy tutaj zauważyć jest zaskakująca. Heather z cichej dziewczyny, która od zawsze trzymała się na uboczu zmieniła się w mściwą i silną kobietę, która pragnie odgryźć się za swoje. Edie natomiast z przebojowej dziewczyny, którą wszyscy lubili zamieniła się w kobietę przestraszoną, nie dającą sobie rady z dzieckiem i przyjaciółką, która po wielu latach postanowiła powrócić.
Dobrym powiedzeniem dla tej opowieści jest "karma wraca". Bo to właśnie do Edie karma wróciła. Nie doceniała w przeszłości swojej przyjaciółki, a teraz ma za swoje.
"Obserwując Edie" to wyjątkowa książka, obrazująca los ludzki, który uwielbia płatać figle. Historia pokazuje, że życie w każdym momencie może nieodwracalnie zmienić się. Przeszłość potrafi powrócić wtedy, gdy nie spodziewamy się tego, a ludzkie życia są ze sobą splecione.
Powieść pokazuje, że ludzie przepełnieni są fałszem, zazdrością, a relacje wiążące ich potrafią być toksyczne.
Głęboko poruszony temat zaufania do drugiej osoby oraz tak zwanego "przejechania się" na niej i zrażenia do życia jest boleśnie prawdziwy. Książka Camilli Way jest odważna i porusza ważne życiowe tematy.
Przez całą książkę nie wiedziałam, która z bohaterek jest tą złą. Czy jest nią przebojowa Edie, która nie doceniła swojej przyjaciółki, a może Heather, która obwinia siebie o śmierć siostry? Jedno jest pewne. Nie brakuje napięcia oraz momentów zaskoczenia. Książka trzyma w napięciu do samego końca i nie wypuszcza ze swoich objęć.
Przygotujcie się na kilka godzin lęku, mocnych wrażeń i wspaniałej przygody.
Dodatkowym atutem jest wyjątkowo barwny i lekki język autorki. Dzięki niemu czytanie stało się przyjemniejsze, a książkę bardzo szybko przeczytałam. I cóż mogę dodać... chcę więcej! Zdecydowanie zaliczam tę książkę do udanych powieści. www.bookparadise.pl

Avatar użytkownika - aishatsw
aishatsw
Przeczytane:2017-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam, Od wydawnictw, Przeczytane,
Obserwując Edie jest jedną z tych powieści, które trudno odłożyć choć na chwilę, ponieważ ciekawość wciąż popycha do dalszej lektury i poznania tajemnic kryjących się na kolejnych kartkach książki. Gęsta atmosfera spowija dwie bohaterki, które łączy zawiła relacja oparta na nie mniej zawiłej i osnutą tajemnicą przeszłości. Camilla Way tak kieruje czytelnikiem, w taki sposób wiedzie swoją historią, że ten nie wie, kim tak naprawdę są te dwie kobiety, która z nich dobra, a która zła, która przyjęła rolę ofiary, a która jest agresorem. Klucz do tej zagadki tkwi w ich wspólnej przeszłości, a ta od samego początku jawi się jako złowroga i niebezpieczna. Camilla Way pisze prostym, można rzec potocznym, językiem, ale podczas lektury tej książki wcale mi to nie przeszkadzało. Wprost przeciwnie, te łatwe, pozbawione elokwencji słowa znakomicie wpasowały się w klimat powieści i nastrój wydarzeń toczących się na jej stronach. Nie oznacza to jednak, że autorka nie potrafiła oddać ducha historii, bo to udało się świetnie. W przekonujący sposób nakreśliła relacje pomiędzy dwiema nastolatkami, a następnie kobietami, jak także z ludźmi, z którymi miały one styczność. Także tło powieści wypadło wyraziście i naturalnie. Obserwując Edie to emocjonujący thriller psychologiczny kryjący niepokojące tajemnice. Choć z czasem łatwo wykalkulować, jak przebiegnie dalsza część tej historii, zawiera ona także elementy nieprzewidywalne. Mocno trzyma w napięciu i nie pozwala na nudę, bo... po prostu chce się dowiedzieć, co się wydarzyło i co się jeszcze zdarzy... Polecam!
Złe dziecko
Camilla Way0
Okładka ksiązki - Złe dziecko

THRILLER, KTÓRY TRZYMA W NAPIĘCIU JAK NAJLEPSZE POWIEŚCI STEPHENA KINGA Kiedy Beth znalazła odciętą główkę swojego ukochanego kanarka, od razu wiedziała...

Ofiary lata
Camilla Way0
Okładka ksiązki - Ofiary lata

Powieść dotyka spraw, które trapią cały współczesny świat. Ukazuje emocje i uczucia dziecka, które nie ma skrupułów, by zabijać...