Obudzić proroków. Rozmowy o Kościele, polityce i życiu w prawdzie

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza ,,Rzeczpospolitej" Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo-Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

Czy biskupi się ze sobą kłócą? Ile nas kosztuje brak odwagi w życiu społecznym? Czy polscy hierarchowie myślą o przyszłości? Dlaczego coraz mniej ufamy Kościołowi? Czy biskupi pouczają polityków?

Ta książka łączy w sobie publiczną spowiedź z wołaniem o większą wrażliwość społeczną polskiego Kościoła.

Panicznie bojąc się konfliktu, udajemy, że go nie ma. I być może to właśnie charakteryzuje nasze środowisko.

Bardzo potrzebujemy dzisiaj misji prorockiej Kościoła.

bp Piotr Jarecki - doktor nauk społecznych, od 2004 r. biskup tytularny Avissa i pomocniczy warszawski. Od grudnia 2004 r. do 2012 r. przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Unii Europejskiej i przedstawiciel KEP w COMECE (Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej).

Tomasz Krzyżak - dziennikarz i publicysta, obecnie szef działu krajowego ,,Rzeczpospolitej", współpracownik portalu . W 2019 r. otrzymał Nagrodę Dziennikarską ,,Ślad" im. bp. Jana Chrapka. Autor książek Nie mam nic do stracenia. Arcybiskup Józef Michalik. Biografia (2015) oraz Wanda Półtawska. Biografia z charakterem (2017).

Informacje dodatkowe o Obudzić proroków. Rozmowy o Kościele, polityce i życiu w prawdzie:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2020-08-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Literatura faktu bóg

Kup książkę Obudzić proroków. Rozmowy o Kościele, polityce i życiu w prawdzie

Obudzić proroków. Rozmowy o Kościele, polityce i życiu w prawdzie - opinie o książce

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;