Okładka książki - Ocalić miasto Erasmus

Ocalić miasto Erasmus

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2008-10-03
Dodał/a książkę: Autor X

Kolekcja "Labirynty" zawiera tytuły starannie wybrane z najlepszych półek światowej współczesnej prozy. Ich lektura przysporzy nie tylko przyjemności (czasem wiele łez, czasem dużo uśmiechu), ale będzie też okazją do refleksji nad życiem, światem, a przede wszystkim sobą. Żadnej z książek nie uda się szybko zapomnieć, może nawet zmienią one coś w Twoim życiu? Ostatnią rzeczą, której Andrew, świeżo upieczony pastor, mógł się spodziewać, było to, że w drodze do swej pierwszej parafii spotka... Anioła Śmierci. Ostatnią rzeczą, o jakiej mógł marzyć, była misja uratowania miasta od zagłady, tym bardziej, że do swej dyspozycji miał niewiele czasu - zaledwie tydzień. Czy to wystarczająca ilość czasu, aby nakłonić mieszkańców do zmiany swojego życia? Ocalić miasto Erasmus to pełna humoru i ironii historia człowieka, który posłany, aby pomagać innym, ze zdziwieniem odkrywa, że sam potrzebuje pomocy.

Kup książkę Ocalić miasto Erasmus

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Wezwanie. Tak, ale ty musisz podjąć decyzję Nie spodziewałem się spotkać Anioła Śmierci, który będzie wydostawał się z pralki. Tak naprawdę w ogóle nie spodziewałem się spotkać Anioła Śmierci. Nie tak szybko. Nie w tym miejscu. Niezły początek. Odpowiednio dramatyczny, ale zarazem nie pozbawiony humoru. Śmierci większość z nas się nie spodziewa. Jesteśmy zdrowi, żyjemy planami, marzeniami, kolejnym dniem. O śmierci myśleć nie chcemy i nie lubimy. Wydaje się nam ona czymś nienaturalnym, wstydliwym, smutnym, okrutnym, złym. A śmierć po prostu jest i przychodzi, czy tego chcemy czy nie.Śmierć wydaje się nam zupełnie pozbawiona poczucia humoru. Czarna, poważna, ponura, gniewnie zamyślona, zimna, obojętna. Takie jej obrazy mamy w sobie zakodowane i takie są w nas utrwalane każdego dnia. Pastor Andrew Benoit również o niej jeszcze nie myśli. Jest młody, kończy seminarium, dopiero zaczyna swoją posługę. Mówi o śmierci, rozważa, sięga po jej imię, żeby wzmocnić wrażenie, ale nie bierze na razie pod uwagę. Do czasu, aż pewnego dnia spotyka Anioła Śmierci w pralni Quick Clean, na peryferiach prowincjonalnego miasteczka. Wysoki, ubrany na czarno, poważny, o kościstych dłoniach. Pasujący do wyobrażeń, poza tym, że wychodzący z wirującej, pozbawionej wody i proszku pralki. Przypadek?! Taki jak kolejna przegrana w Lotto. W czym mogę pomóc? - typowe pytanie sprzedawcy ma służyć rozładowaniu trudnej, przynajmniej ...

Opinie o książce - Ocalić miasto Erasmus

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, powieści,
Początek powieści jest obiecujący, młody kapłan jedzie na nową placówkę do zakątka maleńkiej wioseczki, wiezie ze sobą, dużo ideałów, pragnień i marzeń. I tu nagle z realistycznego wstępu przechodzimy do totalnie odjechanej fantasy. Zagłada miasta, dosłownie zagłada się zbliża, trzeba założyć wory pokutne dosłownie tak jak to nie raz miało miejsce w Biblii. Całość nie podoba mi się autor wraca do wizji Boga który pragnie aby ludzie tarzali się w popiele, ale jaki to ma związek z tym czy żałują prawdziwie? Ostatnie stronice o pokucie miasta są raczej żenujące i śmieszą teatralnością. Nie polecam.