Okładka książki - Ocalić miasto Erasmus

Ocalić miasto Erasmus

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2008-10-03
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788375052770
Liczba stron: 216
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4 (1 głosów)

Kolekcja "Labirynty" zawiera tytuły starannie wybrane z najlepszych półek światowej współczesnej prozy. Ich lektura przysporzy nie tylko przyjemności (czasem wiele łez, czasem dużo uśmiechu), ale będzie też okazją do refleksji nad życiem, światem, a przede wszystkim sobą. Żadnej z książek nie uda się szybko zapomnieć, może nawet zmienią one coś w Twoim życiu? Ostatnią rzeczą, której Andrew, świeżo upieczony pastor, mógł się spodziewać, było to, że w drodze do swej pierwszej parafii spotka... Anioła Śmierci. Ostatnią rzeczą, o jakiej mógł marzyć, była misja uratowania miasta od zagłady, tym bardziej, że do swej dyspozycji miał niewiele czasu - zaledwie tydzień. Czy to wystarczająca ilość czasu, aby nakłonić mieszkańców do zmiany swojego życia? Ocalić miasto Erasmus to pełna humoru i ironii historia człowieka, który posłany, aby pomagać innym, ze zdziwieniem odkrywa, że sam potrzebuje pomocy.

Kup książkę Ocalić miasto Erasmus

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:,
Wezwanie. Tak, ale ty musisz podjąć decyzję Nie spodziewałem się spotkać Anioła Śmierci, który będzie wydostawał się z pralki. Tak naprawdę w ogóle nie spodziewałem się spotkać Anioła Śmierci. Nie tak szybko. Nie w tym miejscu. Niezły początek. Odpowiednio dramatyczny, ale zarazem nie pozbawiony humoru. Śmierci większość z nas się nie spodziewa. Jesteśmy zdrowi, żyjemy planami, marzeniami, kolejnym dniem. O śmierci myśleć nie chcemy i nie lubimy. Wydaje się nam ona czymś nienaturalnym, wstydliwym, smutnym, okrutnym, złym. A śmierć po prostu jest i przychodzi, czy tego chcemy czy nie.Śmierć wydaje się nam zupełnie pozbawiona poczucia humoru. Czarna, poważna, ponura, gniewnie zamyślona, zimna, obojętna. Takie jej obrazy mamy w sobie zakodowane i takie są w nas utrwalane każdego dnia. Pastor Andrew Benoit również o niej jeszcze nie myśli. Jest młody, kończy seminarium, dopiero zaczyna swoją posługę. Mówi o śmierci, rozważa, sięga po jej imię, żeby wzmocnić wrażenie, ale nie bierze na razie pod uwagę. Do czasu, aż pewnego dnia spotyka Anioła Śmierci w pralni Quick Clean, na peryferiach prowincjonalnego miasteczka. Wysoki, ubrany na czarno, poważny, o kościstych dłoniach. Pasujący do wyobrażeń, poza tym, że wychodzący z wirującej, pozbawionej wody i proszku pralki. Przypadek?! Taki jak kolejna przegrana w Lotto. W czym mogę pomóc? - typowe pytanie sprzedawcy ma służyć rozładowaniu trudnej, przynajmniej ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ocalić miasto Erasmus

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, powieści,
Początek powieści jest obiecujący, młody kapłan jedzie na nową placówkę do zakątka maleńkiej wioseczki, wiezie ze sobą, dużo ideałów, pragnień i marzeń. I tu nagle z realistycznego wstępu przechodzimy do totalnie odjechanej fantasy. Zagłada miasta, dosłownie zagłada się zbliża, trzeba założyć wory pokutne dosłownie tak jak to nie raz miało miejsce w Biblii. Całość nie podoba mi się autor wraca do wizji Boga który pragnie aby ludzie tarzali się w popiele, ale jaki to ma związek z tym czy żałują prawdziwie? Ostatnie stronice o pokucie miasta są raczej żenujące i śmieszą teatralnością. Nie polecam.
Link do opinii
Reklamy