Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane

Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane to zbiór opowiadań Flannery O'Connor zawierający również utwory niewydane dotąd po polsku.

Autorka opisuje w nich świat dobrze sobie znany - w Georgii, na południu USA, spędziła prawie całe życie. Lekko, z prostotą i pewną dozą groteski pisarka kreśli przejmujące losy postaci, które miotają się w nieprzyjaznym świecie. Sam tytuł mówi wiele o tych świetnych nowelach - nawet gdy człowiek dąży ku temu, by być dobrym, poczucie własnej obcości, które przychodzi do niego z zewnątrz, nie pozwala mu na to. Ludzie są tu sobie obojętni, wrodzy; zbrodnia i śmierć stanowią element codzienności. Zastanawia los dzieci, pozostawionych samopas lub osieroconych przez rodziców. Mali bohaterowie zaglądają do miejscowych muzeów osobliwości niczym pod podszewkę życia, odkrywają nikczemny świat dorosłych. Niezrozumienie jego prawideł miesza się z pojęciem grzechu i strachem przed karą Bożą, które kiełkują w dziecięcych umysłach.

Utwory zostały ułożone w kolejności ich powstawania, a wydanie opatrzone jest przedmową Roberta Giroux, legendarnego amerykańskiego wydawcy i redaktora, przyjaciela O'Connor.

Informacje dodatkowe o Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-04-24

Kup książkę Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane

Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane - opinie o książce

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie