Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki

Twórczość Wojciecha Młynarskiego jest nie do podrobienia. Trudną, czasami pozbawioną sensu rzeczywistość opisywał lekko i dowcipnie. Mistrz puenty, pisał dla największych. Jego teksty nuciła cała Polska, od „Jesteśmy na wczasach”, „W Polskę idziemy” aż po „Kocham Cię życie!”. Nic co wyszło spod pióra Wojciecha Młynarskiego nie traci ze swojej aktualności, to wiersze poza czasem, zawsze w punkt. Każdy z nas choć raz w życiu odniósł się do słów „Róbmy swoje”. Jeremi Przybora zaliczył go do „trójcy wieszczów polskiej piosenki” obok Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Najpełniejsze wydanie wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego, które właśnie trafia w ręce czytelników, jest hołdem oddanym twórczości genialnego poety.

Informacje dodatkowe o Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-01-10
Kategoria: Poezja
ISBN: 978-83-8097-056-4

Kup książkę Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki

Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-06-20,

Książka, po którą sięgam dość często, bo wiersze pana Młynarskiego są po prostu wspaniałe! Zachłysnęłam się tymi mądrymi, przenikliwymi, dowcipnymi tekstami, w których widać wielką kulturę języka i szacunek do intelignecji odbiorcy.

W tomiku znajdują się zarówno teksty znane z piosenek Wojciecha Młynarskiego, jak "W co się bawić?", "Absolutnie", "Co by tu jeszcze?", a także wiersze mniej znane, co nie znaczy, że gorsze.

Wojciech Młynarski był wnikliwym obserwatorem rzeczywistości i w bardzo trafny sposób potrafił ją komentować. Ostrzegał przed nienawiścią, podziałami i niesprawiedliwością, uczył cieszyć się każdym dniem i "grać w zielone" i prosił, aby burząc pomniki złej przeszłości, nie budować z nich barykad.

To teksty ciągle aktualne i poruszające.

Polska miłość
Wojciech Młynarski0
Okładka ksiązki - Polska miłość

Na początku jego kariery poetyckiej sławna aktorka Kalina Jędrusik zapytała Wojciecha Młynarskiego: Młody człowieku, skąd pan tyle wie o kobietach?....

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska