Od wschodu do zachodu. Antologia wierszy Polaków z całego świata

Antologia ,,Od wschodu do zachodu" zawiera wiersze polskich poetów rozsianych po całym świecie. To druga część antologii (pierwsza nosiła tytuł ,,Czytam wasze wiersze"), która miała swój początek w marcu 2020 roku w projekcie internetowym ,,Ogrodowe czytania czwartkowe". Jego inicjatorem i prowadzącym jest aktor, Robert Tondera. To on co tydzień spośród setek nadsyłanych utworów wybierał te najlepsze, by potem czytać je na swoim kanale na YouTube i fanpage'u. Ten społeczny projekt zrodził się zatem z potrzeby artystycznej aktywności podczas pandemii. Teraz trafia do czytelnika w formie drukowanej.

Inspiracją do kontynuacji antologii były wiersze polskich poetów z Litwy, ale swoje utwory nadsyłali również twórcy z Niemiec, Kanady, Australii, Polski i wielu innych krajów.

Antologia wspiera projekt pomocy dzieciom autystycznym, głuchym i niedosłyszącym ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Otwocku.

Informacje dodatkowe o Od wschodu do zachodu. Antologia wierszy Polaków z całego świata:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2021-08-02
Kategoria: Poezja

Kup książkę Od wschodu do zachodu. Antologia wierszy Polaków z całego świata

Od wschodu do zachodu. Antologia wierszy Polaków z całego świata - opinie o książce

Koala. Numerkowe kolorowanki. Leniwce i przyjaciele
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Koala. Numerkowe kolorowanki. Leniwce i przyjaciele

Książeczka z dołączonymi flamastrami w 4 kolorach. Numerkowe Kolorowanki to mnóstwo zabawy, a zarazem świetny trening kreatywności i precyzyjności! Wystarczy...

Testy gimnazjalne. Blok humanistyczny
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Testy gimnazjalne. Blok humanistyczny

Publikacja, która ma pomóc uczniom szkół gimnazjalnych w przygotowaniu się do końcowego egzaminu. Zawiera 18 testów składających się z pytań skupionych...