Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki

Nic ma nic ważniejszego dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia niż oddychanie.

Niezależnie od tego, co jemy, ile ćwiczymy, jakie mamy geny, jak szczupli, młodzi czy mądrzy jesteśmy - nasze zdrowie nie zyska na jakości, dopóki nie będziemy poprawnie oddychać.

Jako gatunek utraciliśmy zdolność prawidłowego oddychania i ponosimy tego poważne konsekwencje.

Dziennikarz James Nestor przemierza świat, aby dowiedzieć się, co poszło nie tak i jak to naprawić. Odpowiedzi szuka nie tylko w źródłach medycznych, ale także w pradawnych miejscach pochówku, w tajnych instytutach ZSRR, w szkołach chóralnych w New Jersey i na pełnych smogu ulicach Sao Paulo. Bada starożytne praktyki oddechowe (Pranayama, Sudarshan Kriya, Tummo) i łączy siły z ,,pulmonautami", aby naukowo testować moc oddechu.

Okazuje się, że dzięki niewielkim nawet zmianom w sposobie, w jaki wykonujemy wdech i wydech, możemy znacznie polepszyć wyniki sportowe, poprawić funkcjonowanie narządów wewnętrznych, pozbyć się chrapania, astmy i chorób autoimmunologicznych, a nawet wyprostować dotknięty skoliozą kręgosłup. Niewiarygodne, a jednak prawdziwe!

Bazując na tekstach medycznych z kilku tysięcy lat oraz na najnowszych, przełomowych badaniach z zakresu pulmonologii, psychologii, biochemii i fizjologii człowieka, Oddech wywraca do góry nogami wszystko to, co wydawało nam się, że wiemy o najbardziej podstawowej funkcji biologicznej organizmu.

Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie będziecie oddychać tak samo.

Zaczniecie lepsze, zdrowe życie.

I nigdy nie zabraknie wam tchu.

Informacje dodatkowe o Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2021-04-07
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Breath: The New Science of a Lost Art

Kup książkę Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki

Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki - opinie o książce

Głębia. Freediving, zbuntowani badacze i co ocean mówi o nas samych
James Nestor0
Okładka ksiązki - Głębia. Freediving, zbuntowani badacze i co ocean mówi o nas samych

Poznaj niezgłębione tajemnice oceanu i ludzkiego organizmu! Nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył: pewien człowiek zanurkował na jednym oddechu na głębokość...