Odgłosy lata

Ciepła opowieść o dwojgu ludziach zagubionych w związku małżeńskim. Laura, młoda mężatka, próbuje znaleźć szczęście u boku ukochanego męża. Jednakże przekonanie, że żyje w cieniu jego pięknej pierwszej żony, staje się źródłem nieustającego stresu dla wrażliwej delikatnej kobiety. Po pobycie w szpitalu wyjeżdża latem na rekonwalescencję do rodziny męża w Kornwalii. Piękne morze, urok starego domu i serdeczność jego mieszkańców pozwalają Laurze odzyskać spokój i wiarę w ludzi. Czy wszystko to zniweczą oszczercze anonimy?

Informacje dodatkowe o Odgłosy lata:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7132-944-X

Kup książkę Odgłosy lata

Odgłosy lata - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-25,
Mała rzecz a cieszy - tak jednym zdaniem mogę podsumować tę niewielkich rozmiarów książeczkę Rosamunde Pilcher. To pierwsze spotkanie z twórczością tej znanej autorki mogę zaliczyć do niezwykle udanych. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i pochłonęła bez reszty. Laura, młoda mężatka prowadzi szczęściwe życie u boku swojego ukochanego męża. Alek, mąż Laury ma już za sobą jedno nieudane małżeństwo oraz córkę z tego związku. Laura żyje nieco w cieniu byłej żony Aleka oraz ich wspólnych znajomych wśród których nie czuje się komfortowo. Gdy Alek jak co roku chce spędzić kilka dni w gronie znajomych na połowie łososi . Akurat zbiega się to w czasie z operacją którą Laura musi przebyć. Wraz z mężem ustalają że Laura odbędzie rekonwalescencję u wujostwa Aleka w Kornwalii w ich przytulnym domu a Alek wyjedzie ze znajomymi. Jak się okazuje pobyt w tym urokliwym miejscu, nieopodal morza sprawia, że Laura szybko odzyskuje siły i zyskuje życzliwość i przyjaźń mieszkańców. Ktoś jednak zaczyna podsyłać tajemnicze anonimy sugerujące że Laura zdradza swojego męża. Kto okaże się tajemniczym sprawcą tych listów i czy to prawda co w nich pisze? Czytając tę powieść obyczajową niezwykle się zrelaksowałam. Napisana lekko i barwnie, z takim sielankowym klimatem to jest coś co lubię. Tą książkę mogę zdecydowanie polecić jako poprawiacz humoru . Chętnie sięgnę po kolejne powieści autorki.
Avatar użytkownika - monidecor
monidecor
Przeczytane:2013-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Mała rzecz a cieszy
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2018-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Lekka, łatwa i przyjemna - takimi przymiotnikami można opisać powieść Rosamunde Pilcher.
Na szczęście nie jest ona przelukrowana, bo podejrzewam, że byłaby nie do strawienia. Laura, to druga żona Aleka. Dzieli ich spora różnica wieku, pochodzenie, znajomi, zainteresowania. Z tego powodu, w ich małżeństwie, są niedomówienia, które źle wpływają na ich codzienne życie. Gdy Laura musi poddać się zabiegowi i nie może towarzyszyć mężowi w tradycyjnych wakacjach spędzanych w gronie przyjaciół, wyjeżdża na rekonwalescencję do Kornwalii, gdzie spokojne życie wiedzie rodzina Aleka. Z czasem okazuje się, że ten spokój zakłócają nieprzyjemne incydenty, a osoba sprawcy zaskoczy wiele osób. Tu również Laurę nieoczekiwanie odwiedzi Gabriela - córka Aleka. Czy kobiety przypadną sobie do gustu?
Piękne krajobrazy, otwarci ludzie, rozważania na temat szczęścia i tego, co w życiu jest najważniejsze, to główne wyznaczniki powieści "Odgłosy lata".

Avatar użytkownika - jolantasatko
Przeczytane:2011-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Błękitna sypialnia
Pilcher Rosamunde0
Okładka ksiązki - Błękitna sypialnia

Toby pierwszy raz przeżywa śmierć przyjaciela, uczestniczy w narodzinach i jest świadkiem rodzącego się uczucia. Starzejąca się samotna panna Cameron dopiero...

Pusty dom
Pilcher Rosamunde0
Okładka ksiązki - Pusty dom

Po śmierci męża Wirginia opuszcza posiadłość w Szkocji, zostawia dzieci w Londynie pod opieką teściowej i wyjeżdża do przyjaciół w Kornwalii. Odwiedza...