Odkurzanie firmamentu

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-61297-09-3
Liczba stron: 240
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Ocena: 4.75 (4 głosów)

Sabina sprząta firmament niebieski, a mówiąc prościej, mieszkania gwiazd. Wcześniej jej życie było bardzo barwne. Córka znanego jubilera i niezła sportsmenka, wychowywała się, jak na peerelowskie czasy w luksusie. Kiedy zaczął się czas przemian, Sabina otwiera ze wspólnikiem kawiarnię, wchodzi w szemrane interesy, a wreszcie plajtuje. Akcja książki rozgrywa się w ciągu dwóch, przełomowych dla bohaterki, tygodni 2008 roku, kiedy została jej do spłacenia ostatnia rata bankowa i piętnaście tysięcy w różnych kasach udzielających pożyczek na dowód osobisty. Od pamiętnej plajty minęło dwanaście lat. Przeszłość jednak lubi powracać. Sabina natyka się na dawnego partnera, który najwyraźniej omotuje kolejną ofiarę. Czy kobiety dadzą sobie radę z nieuczciwym czarusiem?

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Odkurzanie firmamentu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Odkurzanie firmamentu

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Sabina sprząta w domach warszawskich gwiazd, by spłacić długi i utrzymać siebie i męża, który od dwudziestu lat czeka na śmierć. Jej życie nie zawsze tak wyglądało, kiedyś była, piękną i zawsze modnie ubraną właścicielką znanej kawiarni, w której spotykali się artyści. Wszystko straciła podejmując jedną złą decyzję. "Odkurzanie firmamentu" to smutna, ale też budująca historia kobiety, która przez długie lata płaci za błędy młodości. Książkę czyta się bardzo dobrze, jak chyba wszystkie książki Ireny Matuszkiewicz.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Sabina, główna bohaterka, to co dobre ma już za sobą - bogactwo, znajomości, własną kawiarnię popularną wśród gwiazd filmu i teatru. Teraz klepie biedę, walczy z odsetkami od długów, ma na karku schorowanego fizycznie i psychicznie męża, syna w szerokim świecie i dorywczą pracę - sprzątanie domów byłych i obecnych aktorek. Po godzinach dorabia produkcją biżuterii, którą wraz przy pomocy znajomej sprzedaje w internecie. Jednym z klientów okazuje się dawny wspólnik, któremu (oraz swej głupocie, łatwowierności) zawdzięcza obecną sytuację. Pan ma się dobrze i czyha na kolejną ofiarę. Książka pokazuje Polskę 2008roku, bogatych i biednych, oszustów i ich ofiary, zapomiane gwiazdy i aktualne gwiazdeczki serialowe. Brak w niej cudownego zrządzenia losu, nagłych zwrotów akcji. Daje nadzieję, że najgorsze można pzetrwać i żyć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-11-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 2010,
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-09-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
Inne książki autora
Zjazd rodzinny
Irena Matuszkiewicz0
Okładka ksiązki - Zjazd rodzinny

Rok 2014. Ewa Parelska, archiwistka i entuzjastka historii, postanawia urządzić zjazd swoich krewnych, tych z bliska i tych z daleka. A zbierze się ich...

Przeklęte, zaklęte
Irena Matuszkiewicz0
Okładka ksiązki - Przeklęte, zaklęte

Pięć kobiet, cztery pokolenia i jedno przekleństwo, które prawie sto lat temu spadło na babkę i objęło cały ród po kądzieli. Klątwa nie przestała...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy