Odnajdywanie Boga ze św. Ignacym Loyolą. Wprowadzenie do Ćwiczeń duchowych

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2020-07-31
Kategoria: Duchowość, religia

Ćwiczenia duchowe - sposób na owocne życie w przyjaźni z Bogiem.

Święty Klaudiusz de la Colombiere w swoim ,,Dzienniku duchowym" często wspominał łaski, jakie otrzymał od Boga, odprawiając rekolekcje metodą św. Ignacego Loyoli. Podobne doświadczenie miało wielu innych świętych, jak św. Franciszek Ksawery, św. Teresa z Lisieux czy św. Faustyna Kowalska. Warto wejść na tę drogę odnowy naszego życia wiary we wspólnocie Kościoła, w którym święci są dla szukających Boga jak gwiazdy prowadzące w nocy pielgrzymów.

Fragment wstępu

Autor przybliża nam barwną biografię św. Ignacego Loyoli i wprowadza w metodę modlitwy baskijskiego założyciela Towarzystwa Jezusowego. Zagłębiając się w nią, przekonujemy się, że odprawienie Ćwiczeń duchowych to środek do poznania siebie i stania się lepszym dla bliźnich. Nade wszystko jednak - jest to okazja do spotkania z żywą miłością Boga.

ks. Marek Wójtowicz (ur. 1958 roku w Nowym Sączu) - jezuita, doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki. Studiował filozofię w Krakowie (1980-1982), teologię w Warszawie (1982-1985) i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1986-1991). Autor książek Święci z charakterem, Szczęśliwi święci, Uczyć się wiary z Maryją, Spragnieni Nieba, Modlitwy polskich świętych, a także licznych artykułów publikowanych m.in. na stronach internetowych Apostolstwa Modlitwy (ampolska.co) i w Posłańcu Serca Jezusowego.

Tagi: Religie i wierzenia

Kup książkę Odnajdywanie Boga ze św. Ignacym Loyolą. Wprowadzenie do Ćwiczeń duchowych

Opinie o książce - Odnajdywanie Boga ze św. Ignacym Loyolą. Wprowadzenie do Ćwiczeń duchowych

Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek