Odnaleźć siebie

Trudno jest budować nowe życie, gdy wszystko dookoła okazuje się kłamstwem.

Po bolesnym rozstaniu z mężem Zuza postanawia przeorganizować swoje życie. Pierwszym krokiem jest powrót do rodzinnego Wrocławia, gdzie odnawia kontakt z dawną przyjaciółką i poznaje sympatyczne małżeństwo prowadzące niewielką księgarnię. Gdy udaje się jej w końcu znaleźć wymarzoną pracę, młoda kobieta nabiera przekonania, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki.

W tym samym czasie zaczynają się dziać wokół niej trudne do wytłumaczenia rzeczy. Ktoś nieustannie ją śledzi, a w jej głowie pojawiają się fragmenty wspomnień, które wydają się nie należeć do niej. Zuzie coraz częściej towarzyszy myśl, że jej bliscy coś przed nią ukrywają. Czy rzeczywiście w jej życiorysie istnieją wydarzenia, których zupełnie nie pamięta? Tylko konfrontacja z przeszłością może przynieść odpowiedzi na dręczące ją pytania...

Informacje dodatkowe o Odnaleźć siebie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-02-28
ISBN: 9788382197181

Kup książkę Odnaleźć siebie

Odnaleźć siebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2022-05-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 2022,

„Odnaleźć siebie” – Marta Malinowska

Zuza wraz ze swoim mężem Michałem mieszka w Londynie. Jest cichą, spokojną i kochającą czytać książki dziewczyną. Jej marzeniem jest praca z małymi dziećmi. Natomiast jej mąż jest informatykiem, dla którego kariera jest na pierwszym miejscu.

Początkowo ich małżeństwo było zgodne, wiedli życie jak w bajce. Z biegiem czasu wszystko się zmienia. Michał zaczyna kontrolować każdy krok Zuzy, ogranicza jej kontakty z rodziną i przyjaciółmi, ach no i jeszcze zaczyna ją zdradzać.

Zuza bardzo to przeżywa. Postanawia wrócić do rodzinnego Wrocławia, nadrobić stracony czas z rodziną i odnawia znajomość z Baśką, poznaje sympatyczne małżeństwo, które prowadzi klimatyczną księgarnię. Poznaje Kamila, który jest jej sąsiadem, szybko znajdują wspólny kontakt. I co najważniejsze dostaje pracę w przedszkolu.

Niestety jej sielanka nie trwa długo. Wokół Zuzy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W głowie pojawiają się jej wspomnienia pewnych zdarzeń, których nie jest pewna czy aby na pewno należą one do niej. Zauważa, że śledzi ją jakaś zakapturzona postać. Rodzice wraz z Kamilem ją uspokajają, lecz ona odnosi dziwne wrażenie, że coś przed nią ukrywają.

Kim okaże się człowiek, który ją śledzi i zakłóca jej spokój? Czy rodzina ukrywa przed nią wydarzenia z przeszłości?

Książka jest napisana w lekkim i przyjemnym stylu. Pełno tu niewiadomych, dzięki czemu akcja nie jest nudna. Autorka porusza tematy, z którymi w życiu realnym prawdopodobnie mierzy się wiele osób. Skrywane tajemnice z przeszłości, bez względu na to jak bardzo będziemy chcieli je ukryć i tak ujrzą światło dzienne. Uważam, że warto zapoznać się z historią, którą stworzyła autorka.

Zuza niedawno rozstała się z mężem, który ją zdradził. Postanawia wszystko zmienić, zostawić za sobą i wrócić do rodzinnego Wrocławia. Odnawia znajomości sprzed lat, poznaje nowych ludzi, w tym pewne małżeństwo, które prowadzi księgarnie, udaje jej się znaleźć wymarzoną pracę. Zuza zaczyna być szczęśliwa i wierzy, że już wszystko będzie dobrze. Niestety w jej życiu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kobieta zaczyna przypominać sobie o pewnych zdarzeniach i tak naprawdę nie wie, czy to są jej wspomnienia. Im więcej ich ma, tym bardziej czuje, że rodzice ją oszukują i nic nie jest takie, jakby się wydawało. Jednak to nie jedyny problem. Zuza zauważa, że jest śledzona przez zakapturzoną postać. Pytań ma coraz więcej tylko nie może znaleźć na nie odpowiedzi. Kim jest tajemnicza postać, która ją śledzi? Jakie tajemnice z przeszłości odkryje? Czy odnajdzie swoje szczęście w rodzinnym mieście?

Książka pt.: „Odnaleźć siebie” jest debiutem i to bardzo udanym debiutem. Historia ciekawa, wciągająca, trzymająca w napięciu. Akcja toczy się „sprawnie”, mamy ciekawe jej zwroty. Podczas czytania wywoływała we mnie wiele różnych emocji. Historia Zuzy wciągnęła mnie praktycznie od samego początku i nie pozwoliła się od siebie oderwać aż do ostatnich stron.

Główną bohaterką jest kobieta po przejściach, która wraca do rodzinnego miasta, aby zacząć wszystko od nowa. To kobieta miła, sympatyczna, dobra, a jednocześnie potrafi pokazać pazurek i ma własne zdanie. Osobiście bardzo ją polubiłam i uważam, że jest bohaterką dobrze wykreowaną.

„Odnaleźć siebie” to według mnie świetna książka, którą przeczytałam z przyjemnością. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2022-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Bardzo często gdy sięgam po debiuty autorek zachwycam się i ciężko oderwać mi się od książki.
"Odnaleźć siebie"
Zuza po zdradzie męża wraca do Polski. Chce na nowo ułożyć sobie życie w rodzinnym Wrocławiu, odnowić kontakty z przyjaciółką oraz nadrobić stracony czas z rodzicami. Zaczyna pracę w przedszkolu, poznaje cudownych znajomych i jest częstym gościem w klimatycznej księgarni. Niby wszystko się układa jak w bajce. Jednak zaczynają dopadać ją dziwne zdarzenia. Ktoś ją śledzi, a urywki wspomnień wracają w najmniej spodziewanych momentach.
Czy Zuzy życie na pewno jest takie jak jej się wydaje? Czy urywki wspomnień na pewno należą do niej?
Debiut, ale jakże udany! Książka wciąga od pierwszych stron. Od razu widać, że będzie to historia przepełniona emocjami. Tak też jest od początku do samego końca. Nie brakuje wzruszeń, ale też tajemnic i ciekawych zwrotów akcji.
Poznajemy Zuze, która uświadamia sobie, że życie, które dotychczas prowadziła nie do końca jej odpowiadało. Wydarzenia, które przydarzają się bohaterce, choć nie zawsze przyjemne, sprawiają, że chce się poznać zakończenie jak najszybciej. Dowiedzieć się kto stoi za tajemniczymi prezentami, kto śledzi Zuzke i czy Kamil, w którym się zauroczyła ma coś z tym wspólnego.
Dostałam wszystko czego ja osobiście zawsze spodziewam się po dobrej, ciekawej książce.
Krótkie, treściwe dialogi, akcja, która była dla mnie zagadką do samego końca oraz rozdziały poświęcone przeszłości, dopełniające całą treść.
Bardzo dobry pomysł z wstawkami z perspektywy osoby śledzącej. Krótkie, tajemnicze przemyślenia rodzą w głowie czytelnika jeszcze więcej znaków zapytania.
Decyzje bohaterów zarówno te z przeszłości, jak i bieżące łapią za serce.
Uzmysławiają, że szczęściu czasem trzeba pomóc, ale prawda zawsze wyjdzie na jaw.
Zakończenie na pewno sprawi, że łzy staną Wam oczach. Czy szczęśliwe? Przekonajcie się sami.
Gwarantuję, że ciężko będzie Wam odłożyć książkę. Czytając, obiecywałam sobie, że jeszcze jeden rozdział i skończę później....Nie byłam w stanie zamknąć książki.

Avatar użytkownika - brunettebooks
brunettebooks
Przeczytane:2022-03-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Zuza po bolesnym rozstaniu z mężem wraca do rodzinnego Wrocławia. Odnawia kontakt z dawną przyjaciółką i poznaje sympatyczne małżeństwo, które prowadzi niewielką księgarnię. Gdy w końcu wszystko zaczyna układać się i Zuza znajduje wymarzoną pracę zaczynają dziać się wokół niej dziwne rzeczy. Ktoś ją śledzi, a na dodatek w jej głowie pojawiają się fragmenty tajemniczych wspomnień.
Czy bliscy Zuzy ukrywają coś przed nią?
Co to wszystko oznacza?
Kim jest osoba, która śledzi Zuzę?
Jak główna bohaterka odnajdzie się w nowej rzeczywistości, gdy wszystko okaże się kłamstwem?

"Odnaleźć siebie" to powieść obyczajowa, która ma wątek psychologiczny, dramatyczny i grozy. Idealna książka dla fanów thrillerów. Autorka dostarczyła mi wiele emocji i wrażeń. Świetna fabuła. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Historia trzymająca w napięciu, pełna tajemnic i sekretów. Razem z bohaterką powieści poszukiwałam odpowiedzi na dręczące ją pytania. W tle towarzyszył jej prześladowca, co przyprawiało mnie o ciarki na skórze i szybciej biło mi serce. Podobał mi się styl autorki. Ta książka wciągnęła mnie od samego początku i nie mogłam od niej oderwać się. Będę czekała na inne książki autorki.
Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Kroki na strychu
Marta Malinowska0
Okładka ksiązki - Kroki na strychu

To miał być wymarzony dom. Skrywał jednak mroczną tajemnicę Demony przeszłości zawsze mają imię... Patrycja przenosi się na południe Polski. Chce żyć...

Wszystkie nasze tajemnice
Marta Malinowska0
Okładka ksiązki - Wszystkie nasze tajemnice

Grupa przyjaciół, których łączy pasja do fotografii, postanawia wspólnie zapisać się na kurs. Marek, instruktor prowadzący zajęcia, proponuje uczestnikom...