Odnaleźć siebie

„Odnaleźć siebie” – Marta Malinowska

Zuza wraz ze swoim mężem Michałem mieszka w Londynie. Jest cichą, spokojną i kochającą czytać książki dziewczyną. Jej marzeniem jest praca z małymi dziećmi. Natomiast jej mąż jest informatykiem, dla którego kariera jest na pierwszym miejscu.

Początkowo ich małżeństwo było zgodne, wiedli życie jak w bajce. Z biegiem czasu wszystko się zmienia. Michał zaczyna kontrolować każdy krok Zuzy, ogranicza jej kontakty z rodziną i przyjaciółmi, ach no i jeszcze zaczyna ją zdradzać.

Zuza bardzo to przeżywa. Postanawia wrócić do rodzinnego Wrocławia, nadrobić stracony czas z rodziną i odnawia znajomość z Baśką, poznaje sympatyczne małżeństwo, które prowadzi klimatyczną księgarnię. Poznaje Kamila, który jest jej sąsiadem, szybko znajdują wspólny kontakt. I co najważniejsze dostaje pracę w przedszkolu.

Niestety jej sielanka nie trwa długo. Wokół Zuzy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W głowie pojawiają się jej wspomnienia pewnych zdarzeń, których nie jest pewna czy aby na pewno należą one do niej. Zauważa, że śledzi ją jakaś zakapturzona postać. Rodzice wraz z Kamilem ją uspokajają, lecz ona odnosi dziwne wrażenie, że coś przed nią ukrywają.

Kim okaże się człowiek, który ją śledzi i zakłóca jej spokój? Czy rodzina ukrywa przed nią wydarzenia z przeszłości?

Książka jest napisana w lekkim i przyjemnym stylu. Pełno tu niewiadomych, dzięki czemu akcja nie jest nudna. Autorka porusza tematy, z którymi w życiu realnym prawdopodobnie mierzy się wiele osób. Skrywane tajemnice z przeszłości, bez względu na to jak bardzo będziemy chcieli je ukryć i tak ujrzą światło dzienne. Uważam, że warto zapoznać się z historią, którą stworzyła autorka.

Informacje dodatkowe o Odnaleźć siebie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-02-28
ISBN: 9788382197181
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Zobacz opinie o książce Odnaleźć siebie

Kup książkę Odnaleźć siebie

Iluzja
Marta Malinowska0
Okładka ksiązki - Iluzja

Na co cię stać w obronie własnej tożsamości? W Południowych Królestwach, zróżnicowanych i skłóconych dominiach, niektóre kobiety widzą przyszłość...

Kroki na strychu
Marta Malinowska0
Okładka ksiązki - Kroki na strychu

To miał być wymarzony dom. Skrywał jednak mroczną tajemnicę Demony przeszłości zawsze mają imię... Patrycja przenosi się na południe Polski. Chce żyć...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz