Odnaleźć sisu. Fiński sposób na szczęście przez hartowanie ciała i ducha

Zapomnijcie o hygge – pora zdmuchnąć świeczki i wyjść ze strefy komfortu!
Kanadyjska dziennikarka Katja Pantzar tak właśnie zrobiła, przenosząc się do odległego, nordyckiego kraju: Finlandii. Styl życia, który tam poznała odmienił jej ciało i umysł. Ten ciekawy i praktyczny przewodnik pokazuje proste i racjonalne sposoby pozwalające obudzić drzemiącą w nas siłę, odporność i determinację w dążeniu do celu. To dzięki nim Finowie co roku zajmują czołowe miejsca w rankingach najszczęśliwszych ludzi na świecie.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy istnieje lepszy, prostszy sposób na znalezienie szczęścia i zdrowia, nie szukajcie dalej. Finowie wiedzą o tym wszystko, a ta inspirująca książka pokaże Wam, jak to osiągnąć.

Informacje dodatkowe o Odnaleźć sisu. Fiński sposób na szczęście przez hartowanie ciała i ducha:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2018-12-07
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Finding Sisu. In Search of Courage, Strength and Happiness the Finnish Way
Tłumaczenie: Magdalena Rabsztyn-Anioł

Tagi: dobre życie literatura popularnonaukowa Finlandia sisu

Kup książkę Odnaleźć sisu. Fiński sposób na szczęście przez hartowanie ciała i ducha

Odnaleźć sisu. Fiński sposób na szczęście przez hartowanie ciała i ducha - opinie o książce

Nie przyznaję tej książce żadnej oceny, ponieważ w znacznej mierze różni się autorka wiedzą i poglądami ode mnie, a poglądy nie powinny podlegać ocenie, szczególnie jeśli chodzi o uznanie tego, co jest zdrowe i służy, a co nie. Gdybym miała ocenić samą książkę bez zawartości merytorycznej, również nie byłaby to wysoka ocena. Książka jest napisana przez entuzjastkę Finlandii, która zachwyca się na każdym kroku swoimi odkryciami, rozwleka opisy tego, o czym pisze w sposób nienaturalny i nie uznaje innych możliwości. Dla mnie to już dyskwalifikacja. Poza tym jestem przeświadczona, że jeśli ktoś ma cudowną receptę na szczęście, zdrowie i co tam jeszcze, dla wszystkich taką samą, to już wiem, że to nie ma prawa zadziałać, bo takie recepty nie istnieją. Cóż, książka przeczytana na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki tym razem zawiodła mnie na całej linii. Cieszę się, że była krótka, bo nie zajęła mi dużo czasu, czyli czyta się szybko i łatwo. Jest klarownie podzielona na rozdziały i ma piękną okładkę (WUJ zazwyczaj ma okładki, które mi się podobają). Nie polecam.