Odporność z natury.Naturalne i proste sposoby na zdrowie

Pesto z czosnku niedźwiedziego

4 garści liści czosnku niedźwiedziego

3 łyżki zmielonych orzechów włoskich

2 szklanki oleju rzepakowego

Liście czosnku niedźwiedziego mielimy

z orzechami, dodając stopniowo olej.

Na samym końcu doprawiamy.

Takie pesto można przechowywać w słoiczkach w lodówce cały rok.

Zdrowie to podstawa. Jego zachowanie w dużej mierze zależy od naszej odporności i genów. Aktywację wielu chorób dziedzicznych możemy jednak powstrzymać, a odporność wzmocnić właściwą dietą i aktywnością fizyczną. W niniejszej książce prezentujemy doskonałe, proste i efektywne przepisy, które wzmocnią naturalne mechanizmy obronne organizmu.

KSIĄŻKA ZAWIERA:

listę ziół leczniczych i roślin dezynfekujących sprawdzone przepisy kulinarne wzmacniające odporność wskazówki zastosowania roślin i miodów do celów leczniczych informacje, jak przygotować się na zimę

CZY WIESZ, ŻE...

kompot z malin działa przeciwgorączkowo? ziele czosnku niedźwiedziego obniża ciśnienie krwi? czosnaczek pospolity ma właściwości dezynfekujące? spożywanie mniszka lekarskiego na surowo pobudza przemianę materii? miód pszczeli stosuje się w leczeniu astmy oskrzelowej i kataru siennego?

ZOBACZ MATERIAŁY AUDIOWIZUALNE DZIĘKI APLIKACJI PASCAL AR

Informacje dodatkowe o Odporność z natury.Naturalne i proste sposoby na zdrowie:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2020-07-01
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Odporność z natury.Naturalne i proste sposoby na zdrowie

Odporność z natury.Naturalne i proste sposoby na zdrowie - opinie o książce

Poradnik „Odporność z natury” to praktyczny przewodnik po niektórych roślinach leczniczych, które możemy znaleźć w swoim otoczeniu. Umiejętne ich wykorzystanie pomaga wzmocnić nasz układ odpornościowy i cieszyć się ich walorami smakowymi. Informacje przekazane przez panią Katarzynę Mikulską z pewnością pomogą w poznawaniu świata przyrody i wykorzystaniu darów oferowanych nam przez Matkę Naturę.

Autorka zamieściła w tej niewielkiej książeczce mnóstwo informacji o roślinach, które warto mieć w swoim ogródku. Swoją wiedzę zawarła w siedmiu częściach, z których pierwsza zawiera teoretyczne informacje przybliżające zagadnienie odporności i roślin leczniczych. Wyjaśnia w nich czym jest odporność, jak zbudowany jest nasz układ immunologiczny, jakie organy składają się na jego strukturę, co zaburza prawidłowe jego funkcjonowanie. Wymienia czynniki osłabiające naszą odporność i podpowiada, co powinniśmy robić, by ją wzmocnić. Przybliża jego funkcję porównując go do fortecy z potężnym murem i bogatym wyposażeniem. Im jest on zbudowany z lepszych materiałów, tym skutecznie broni swoich mieszkańców. Podobnie jest z układem odpornościowym, którego kondycja zależy od jakości mechanizmów obronnych, jakich mu dostarczymy.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/08/627-odpornosc-z-natury.html

Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Część 2
Katarzyna Mikulska0
Okładka ksiązki - Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Część 2

To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. W tej części Kuchni survivalowej prezentujemy różne sposoby wędzenia, krzesania ognia...

Leśna kuchnia
Katarzyna Mikulska0
Okładka ksiązki - Leśna kuchnia

Planujesz odpoczynek w otoczeniu przyrody? Wydaje ci się, że z dala od cywilizacji jesteś skazany na suchy prowiant, dania w proszku i kupne przekąski...