Odpowiedni moment

Ocena: 5.25 (4 głosów)
Inne wydania:

Życie nie rozpieszcza Alexandry. Opuszczona przez matkę i osierocona przez ukochanego ojca, dzieciństwo spędziła wśród zakonnic. Jej największą pasją i pocieszeniem w trudnych chwilach jest pisanie krwawych powieści kryminalnych.

Ciężka praca i talent doprowadzają ją w końcu na szczyty list bestsellerów, ale dziewczyna wciąż jest sama. Żaden mężczyzna nie potrafi pogodzić się z faktem, że Alex jest utalentowana i odnosi wielkie sukcesy, także finansowe. W dodatku dziewczyna skrywa przed światem wielką tajemnicę…
Czy Alexandra spotka wreszcie mężczyznę, który nie będzie zazdrosny o jej pieniądze i talent?

A kiedy już taka miłość nadejdzie, to jak wysoka będzie cena szczęścia?

Danielle Steel jest autorką ponad 120 książek przetłumaczonych na 43 języki i wydanych w 69 krajach, matką dziewięciorga dzieci i założycielką dwóch fundacji charytatywnych. Pokochały ją miliony kobiet na całym świecie.

Informacje dodatkowe o Odpowiedni moment:

Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 2017-10-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-3834-3
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: The Right Time
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Aleksandra Żak
Ilustracje:melis , Selins- shutterstock.com

więcej

Kup książkę Odpowiedni moment

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Odpowiedni moment - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dzixona
Dzixona
Przeczytane:2024-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Oto po raz pierwszy na mojej półce z książkami stanęła powieść Daniele Steel. Bardzo byłam ciekawa, co oferuje autorka bestsellerów.

 

Alexandra Winslow po odejściu matki, w wieku siedmiu lat jest zdana tylko na ojca, z którym jest mocno związana. Mężczyzna pasjami zaczytuje się w kryminałach, co również zaczyna czynić i córka. Wkrótce sama pisze opowiadania, a jej talent literacki w tak młodym wieku zadziwia niejednego nauczyciela. Ojciec umiera, gdy jest nastoletnią dziewczyną. Dorasta pod opieką sióstr zakonnych, a one służą wsparciem w jej pisarskiej pasji.

 

Dziewczyna jest bardzo sumienna i niebawem znajduje wydawcę dla swojej pierwszej powieści. Decyduje się nie ujawniać tego, że jest kobietą, a na okładkach widnieje pseudonimem męskim, tak jak doradzał jej ojciec. Przychodzi sukces, a razem z nim i zazdrośnicy, tacy, którym się w tej branży nie udaje, a swoją frustrację wylewają na innych. Jak sobie poradzi z obłudą Hollywoodu i czy uda jej się dochować w tajemnicy swoją tożsamość. Prawda może zniszczyć jej karierę, marzenia i pasję.

 

Od razu powiem, że powieść bardzo mi się spodobała i czytałam z dużym zainteresowaniem. Fabuła przenika w świat pisarzy, do otoczenia wydawców, redaktorów, otwierają się przed nami tajniki pracy nad książką i w ten intrygujący świat, wpleciona jest historia o dziewczynie, spełniającą swoje marzenia, co osobiście mnie urzekło.

 

Młoda debiutantka wkracza w świat wydawców. Zastanawiam się, ile z tych ciekawostek autorka zaczerpnęła z własnych doświadczeń, bo zapewne wiele. Pojawia się cały wachlarz relacji międzyludzkich, pisarz - redaktor autor - wydawca, kobieta - mężczyzna, autor - autor i każda ciekawa, dogłębnie analizowana.

 

Jednym z poruszanych tematów, to zazdrość w świecie pisarzy, czasem przesadna. Nie da się komuś ukraść talentu, ale będą tacy, co zawsze spróbują. Kobieta i krwawy kryminał podobno to się nie udaje, bo męskie nazwiska na okładce tego gatunku, lepiej działają na czytelnika. Takie teorie odnajdziecie w powieści, czy słuszne? Sami musicie sobie na to odpowiedzieć.

 

Na szczęście w literackim świecie znajdziemy również osoby, które okażą wsparcie, które za skrzydła talentu wyciągną do góry, nie zabiegając tylko o pieniądze i benefity. Pomiędzy pracą, którą sumiennie wykonuje młoda bohaterka, przewijają się mężczyźni. Te relacje nie należą do najłatwiejszych, bo zazdrość o karierę przysłania to, co ważne. Czy one wpłyną na jej pracę, skruszą zapał do rozwoju?

 

Historia piękna, niekiedy bolesna, a zawirowania w życiu młodej bohaterki wzruszające, ale dające również siłę. Zakończenie zaskoczyło mnie, to dobrze, takie prawo autora. Bardzo płynnie się czyta, wielobarwne emocje i cudownie wykreowana główna bohaterka, z którą bardzo się zżyłam. Na kartach powieści znajdziemy ogrom determinacji, nauczymy się sumienności i pracowitości od Alexandry, odporności na otoczenie, nieprzyjemną krytykę. Jakie to trudne przetrwać w tym środowisku i nie zatracić własnych wartości, zasad. Dla mnie najcenniejsze przesłanie to takie, że ciężka praca i wytrwałość zawsze się obronią i znajdą drogę do spełnienia marzeń. Wspaniale się czyta, polecam.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Miałam dłuższą przerwę z twórczością Danielle Steel. Po dłuższej przerwie z przyjemnością sięgnęłam po ten tytuł. Nie zawiodłam się, przeczytałam z przyjemnością. Powieśc opisuje życie Aleksandry Winslow, której życie nie rozpieszczało, ale w każdej sytucji potrafiła się odnaleźć. Matka nią się nie interesowała i szybko ją opuściła, a ojciec również w niedługim czasie zachorował i umarł. Ola opiekowała sie ojcem, a potem doskonale odnalazła się wśród zakonic. Ola to cudowne dziecko, piszące kryminały. Powieść opisuje jej związki z mężczyznami i jej drogę do osiągnięcia mistrzostwa w pisarstwie kryminałów

Link do opinii
Inne książki autora
Nie wszystko stracone
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Nie wszystko stracone

Jak to jest, kiedy tracisz wszystko? Perfekcyjne życie Sydney rozpada się, kiedy jej mąż ginie w wypadku. Ukochany mężczyzna, dom, bezpieczeństwo –...

Gra z fortuną
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Gra z fortuną

Tana Roberts jako młoda dziewczyna została zgwałcona przez kochanka matki. To dramatyczne wydarzenie pozostawiło trwały ślad w jej psychice. Jest szczególnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy