Odpowiedni moment

Ocena: 5.25 (4 głosów)
Inne wydania:

Odpowiedni moment autorstwa uwielbianej na całym świecie Danielle Steel to pokrzepiająca opowieść o tym, że warto być wiernym swojej pasji, choć droga do szczęścia nigdy nie jest prosta.

 

Alexandra Winslow, porzucona przez matkę jako siedmiolatka, szuka pokrzepienia w kryminałach czytanych wspólnie z kochającym ojcem. Wkrótce sama zaczyna pisać opowiadania i okazuje się, że ma literacki talent. Po przedwczesnej śmierci ojca dziewczynę biorą pod opiekę zakonnice, które zachęcają ją do podążania za marzeniami.

Alex pisze w każdej wolnej chwili. Podczas studiów kończy pierwszą powieść. Szybko znajduje wydawcę, pamiętając jednak rady zmarłego ojca, decyduje się ukryć pod męskim pseudonimem, a prawdziwą tożsamość ujawnia tylko nielicznym.

Sukces przychodzi jej z łatwością, ale cena za niego jest wysoka. Dziewczyna spotyka się z zazdrością, arogancją, obłudą Hollywoodu, gdzie nikt nie wie, kim jest tajemniczy Alexander Green, lecz odpowiedni moment, by to wyjawić, wciąż się nie pojawia. Jeśli tożsamość pisarki zostanie ujawniona, prawda może ją zniszczyć.

 

 

Danielle Steel

To jedna z najbardziej znanych i najchętniej czytanych autorek na świecie, a jej powieści sprzedano w blisko miliardzie egzemplarzy. Do licznych międzynarodowych bestsellerów Steel należą: Romans, Sąsiedzi, To, co bezcenne, Pegaz i inne wysoko oceniane powieści. Jest również autorką książek: Światło moich oczu: historia życia Nicka Trainy, opowiadającej o losach jej syna; Życie na ulicy, wspomnień z pracy z bezdomnymi; Expect a Miracle, zbioru jej ulubionych cytatów niosących inspirację i pocieszenie.

Informacje dodatkowe o Odpowiedni moment:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367406314
Liczba stron: 408
Tytuł oryginału: The Right Time

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

więcej

Kup książkę Odpowiedni moment

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Odpowiedni moment - opinie o książce

Oto po raz pierwszy na mojej półce z książkami stanęła powieść Daniele Steel. Bardzo byłam ciekawa, co oferuje autorka bestsellerów.

 

Alexandra Winslow po odejściu matki, w wieku siedmiu lat jest zdana tylko na ojca, z którym jest mocno związana. Mężczyzna pasjami zaczytuje się w kryminałach, co również zaczyna czynić i córka. Wkrótce sama pisze opowiadania, a jej talent literacki w tak młodym wieku zadziwia niejednego nauczyciela. Ojciec umiera, gdy jest nastoletnią dziewczyną. Dorasta pod opieką sióstr zakonnych, a one służą wsparciem w jej pisarskiej pasji.

 

Dziewczyna jest bardzo sumienna i niebawem znajduje wydawcę dla swojej pierwszej powieści. Decyduje się nie ujawniać tego, że jest kobietą, a na okładkach widnieje pseudonimem męskim, tak jak doradzał jej ojciec. Przychodzi sukces, a razem z nim i zazdrośnicy, tacy, którym się w tej branży nie udaje, a swoją frustrację wylewają na innych. Jak sobie poradzi z obłudą Hollywoodu i czy uda jej się dochować w tajemnicy swoją tożsamość. Prawda może zniszczyć jej karierę, marzenia i pasję.

 

Od razu powiem, że powieść bardzo mi się spodobała i czytałam z dużym zainteresowaniem. Fabuła przenika w świat pisarzy, do otoczenia wydawców, redaktorów, otwierają się przed nami tajniki pracy nad książką i w ten intrygujący świat, wpleciona jest historia o dziewczynie, spełniającą swoje marzenia, co osobiście mnie urzekło.

 

Młoda debiutantka wkracza w świat wydawców. Zastanawiam się, ile z tych ciekawostek autorka zaczerpnęła z własnych doświadczeń, bo zapewne wiele. Pojawia się cały wachlarz relacji międzyludzkich, pisarz - redaktor autor - wydawca, kobieta - mężczyzna, autor - autor i każda ciekawa, dogłębnie analizowana.

 

Jednym z poruszanych tematów, to zazdrość w świecie pisarzy, czasem przesadna. Nie da się komuś ukraść talentu, ale będą tacy, co zawsze spróbują. Kobieta i krwawy kryminał podobno to się nie udaje, bo męskie nazwiska na okładce tego gatunku, lepiej działają na czytelnika. Takie teorie odnajdziecie w powieści, czy słuszne? Sami musicie sobie na to odpowiedzieć.

 

Na szczęście w literackim świecie znajdziemy również osoby, które okażą wsparcie, które za skrzydła talentu wyciągną do góry, nie zabiegając tylko o pieniądze i benefity. Pomiędzy pracą, którą sumiennie wykonuje młoda bohaterka, przewijają się mężczyźni. Te relacje nie należą do najłatwiejszych, bo zazdrość o karierę przysłania to, co ważne. Czy one wpłyną na jej pracę, skruszą zapał do rozwoju?

 

Historia piękna, niekiedy bolesna, a zawirowania w życiu młodej bohaterki wzruszające, ale dające również siłę. Zakończenie zaskoczyło mnie, to dobrze, takie prawo autora. Bardzo płynnie się czyta, wielobarwne emocje i cudownie wykreowana główna bohaterka, z którą bardzo się zżyłam. Na kartach powieści znajdziemy ogrom determinacji, nauczymy się sumienności i pracowitości od Alexandry, odporności na otoczenie, nieprzyjemną krytykę. Jakie to trudne przetrwać w tym środowisku i nie zatracić własnych wartości, zasad. Dla mnie najcenniejsze przesłanie to takie, że ciężka praca i wytrwałość zawsze się obronią i znajdą drogę do spełnienia marzeń. Wspaniale się czyta, polecam.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Miałam dłuższą przerwę z twórczością Danielle Steel. Po dłuższej przerwie z przyjemnością sięgnęłam po ten tytuł. Nie zawiodłam się, przeczytałam z przyjemnością. Powieśc opisuje życie Aleksandry Winslow, której życie nie rozpieszczało, ale w każdej sytucji potrafiła się odnaleźć. Matka nią się nie interesowała i szybko ją opuściła, a ojciec również w niedługim czasie zachorował i umarł. Ola opiekowała sie ojcem, a potem doskonale odnalazła się wśród zakonic. Ola to cudowne dziecko, piszące kryminały. Powieść opisuje jej związki z mężczyznami i jej drogę do osiągnięcia mistrzostwa w pisarstwie kryminałów

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewa7310
ewa7310
Przeczytane:2018-08-24, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2018-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Randki w ciemno
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Randki w ciemno

Po blisko ćwierć wieku małżeństwa on odchodzi z młodszą - taki scenariusz nader często pisze życie. Dla niczego nie podejrzewającej Paris słowa męża: „Chcę...

Pocałunek
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Pocałunek

Isabelle ma wszystko - pieniądze i wysoką pozycje społeczną, żyje w luksusie. Brakuje jej tylko miłości. Jej mąż, paryski bankier, jej nie kocha. Isabelle...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy