Odrzucona miłość

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2017-07-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-8110-098-4
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: No Cure For Love
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk

Ocena: 4.5 (2 głosów)

„Trzeba autora o niezwykłej empatii, uchu do dialogów i przenikliwym wzroku, aby ze szczegółów zbudować taką opowieść. Dlatego Odrzucona miłość robi takie wrażenie”. Michael Connelly (z Przedmowy) Sarah Broughton jest gwiazdą telewizyjnego serialu o policjantach. Mieszka w Kalifornii w pięknym domu nad morzem i – co najważniejsze – zostawiła za sobą mroczną przeszłość… Kiedy kobieta zaczyna otrzymywać listy od tajemniczego „M”, sądzi, że to kolejny nieszkodliwy wielbiciel… dopóki w trzecim nie pojawia się jej prawdziwe nazwisko. Później znajduje swoje imię wypisane na plaży niedaleko domu… obok poćwiartowanych zwłok. Przesłanie jest wyraźne: Ktoś obserwuje jej każdy ruch. Ktoś ma na jej punkcie tak silną obsesję, że nie zawaha się zabić, aby dowieść swojej miłości. Przerażona Sarah zwraca się o pomoc do detektywa Arvo Hughesa z wydziału policji w Los Angeles, człowieka specjalizującego się w tropieniu najbardziej niebezpiecznych prześladowców. Jednak doświadczenie zawodowe Hughesa nie przygotowało go do zmierzenia się z przestępcą planującym każdy krok. Na miłość zabójcy po prostu nie ma lekarstwa. A Sarah i Hughes odkrywają, że znaleźli się w sytuacji bez wyjścia.

Kup książkę Odrzucona miłość

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Odrzucona miłość

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2019-09-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Miłość! Któż jej nie zna ! Niektórzy mówią że to ona właśnie jest filarem tego świata, że bez niej świat by nie mógł istnieć. Opiewana w pieśniach , opisywana w książkach , grana w filmach i na deskach teatrów od zarania dziejów. Znana wszystkim, nazywana durną , młodzieńczą , niedojrzałą, ale też romantyczną, wzniosłą i piękną . Wydaje się że miłość to coś wspaniałego pożytecznego i pożądanego , ileż to razy (przyznajcie się kobitki) wzdychałyśmy ocierając jedną małą łezkę z kącika oka i przyciskając chusteczkę do serca , '' żeby mnie ktoś kochał aż tak, jak ten Michorowski Stefcię , albo Rhett Butler Scarlett O'Harę . ''.

Jednak ta niezmordowanie poszukiwana miłość ,jest jak księżyc , ma też swoją ciemną stronę . Kiedy staje się , nieszczęśliwa, nieodwzajemniona, odrzucona , albo wręcz odwrotnie, nachalna i zaborcza , kiedy już przestaje być miłością , a staje się....obsesją i patologią . Właśnie taką psychopatyczną '' miłość '' pokazuje nam w swojej książce Peter Robinson .

 

Młoda gwiazdka serialu o policjantach , zaczyna dostawać niepokojące listy od nieznajomego wielbiciela . Sarah, na początku nie specjalnie się tym przejmuje, do momentu kiedy ów wielbiciel w listach zaczyna wspominać ich wspólną przeszłość , a wokół Sarah zaczynają ginąć ludzie... Z czasów o których wspomina zakochany, dziewczyna niewiele pamięta , były to jej lata durnej młodości zaćpanej i zapitej do nieprzytomności . Kto dręczy młodą aktoreczkę , skoro jej ówczesny '' narzeczony '' zaćpał się na śmierć ? Sprawę próbuje wyjaśnić Arvo Hughesa, policjant , oczywiście też po przejściach, żeby nie było .

 

Cóż, jak wielu przedmówców przede mną ja też uważam że nie jest to kryminał wysokich lotów . Jest to jedna wielka sztampa. Oklepana postać tak głównej bohaterki jak i detektywa . Nic zaskakującego , nic odkrywczego . Zero wzlotów , ale i upadków niewiele . Przeczytałam , ale jest to książka z tych do zapomnienia najdalej jutro . Niczym mnie tutaj autor nie zaskoczył, nie wzruszył , nie zadziwił , śledztwo prowadzone dość żmudnie i rzeczywiście tak jakoś sztucznie , no i to zakończenie, takie melodramatyczne i ten sprawca taki... , nie wiem , czy miałam go na końcu polubić ? Oj słabiutko , słabiutko panie Robinson

 

Jednak na coś mi się ta książka przydała, dzięki niej przypomniała mi się piosenka którą swego czasu często z tak zwanych płyt '' pocztówek '' słuchała moja mama, a nawet jak miała dobry humor , lubiła sobie ją nucić zaprawiając na przykład zupę pomidorową . Na pocieszenie po marnej lekturze spróbuję wstawić link do tej piosenki , mnie ona poprawiła humor :)

To była miłość proszę państwa , piosenka w specyficznym wykonaniu Stanisława Grzesiuka :)
Posłuchajcie : ?

 

https://www.youtube.com/watch?list=RDRrik2NJ3hvM&v=Rrik2NJ3hvM

(wystarczy skopiować link do przeglądarki)

Link do opinii
Inne książki autora
Mroczne miejsca
Peter Robinson0
Okładka ksiązki - Mroczne miejsca

Kiedy w tajemniczych okolicznościach znika dwóch młodych mężczyzn, miejscowa społeczność jest zaniepokojona. Niedługo później w opuszczonym hangarze...

Groby niewinnych
Peter Robinson0
Okładka ksiązki - Groby niewinnych

Kiedy po raz ostatni widziano ją żywą, szesnastoletnia Debora Harrison wracała do domu ze szkoły. Jej przyjaciółka Megan sądzi, że widziała niewyraźną...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje