Odyssey One. W cieniu zagłady

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365661845
Liczba stron: 350

Tom 7 cyklu Odyssey One

Ocena: 6 (1 głosów)

Tajemnicza istota może być kluczem do przetrwania gwiezdnego okrętu… Albo kolejnym przerażającym zagrożeniem.

Imperium zainteresowało się nowym celem – ludźmi, zwanymi też Terranami. Mieszkańcy Ziemi opowiedzieli się jako wrogowie Imperium i sojusznicy Priminae, więc siły Imperium zebrały informacje o kolebce ludzkości.

W bitwie o planetę „Odyseusz” stanie w pierwszym szeregu. Jednak na Erica Westona i jego towarzyszy czyha więcej niebezpieczeństw. Zaostrza się konflikt dzielący rząd Ziemi, a tajemnicza istota nawiedza okręt – jej intencje i możliwości pozostają nieodkryte.

W obliczu Imperium, które zamierza przenieść działania wojenne w pobliże Ziemi, załoga „Odyseusza” będzie musiała dowiedzieć się, czy ten nowy byt okaże się wsparciem, czy też niebezpiecznym przeciwnikiem.

Nie ma już odwrotu… A ruch naprzód może oznaczać zagładę.

Tagi: Fantastyka

Kup książkę Odyssey One. W cieniu zagłady

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Odyssey One. W cieniu zagłady

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2019-03-31, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 26 książek 2019,

 "W CIENIU ZAGŁADY" - pod tym intrygującym, tajemniczym i jakże wymownym w swej formie tytułem, kryje się najnowsza odsłona bestsellerowego cyklu science-fiction "Odyssey One", autorstwa Evana Currie! Tym razem ten kanadyjski autor przygotował dla nas naprawdę emocjonującą, zaskakującą i spektakularną opowieść o kosmicznej wojnie, której stawką jest przetrwanie ludzkości i jej sojuszników...


 Wydana nakładem Wydawnictwa Drageus Publishing House niniejsza powieść, przenosi nas raz jeszcze do świata odległej przyszłości, gdzie to kosmiczna flota ziemskiej Konfederacji wraz z sojuszniczą florą Priminae, toczy wojnę z przerażającym wrogiem - Imperium. Wojnę, która wydaje się wkraczać w decydującą fazę po tym, gdy oto siły Imperium przechwyciły bezcenne dane o pochodzeniu Ziemian... Zagrożenie błękitnej planety wydaje się większe, niż kiedykolwiek wcześniej, zaś przeważające siły wroga nie wróżą nazbyt dobrze na przyszłość... W trudnej i ponurej rzeczywistości znajduje się także i komandor Eric Weston z swoim okrętem "Odyseuszem", który to zanim ruszy do walki, musi rozwikłać tajemnicę istoty, jaka nawiedza jego jednostkę...


 Najnowsza odsłona cyklu Evana Currie, kontynuuje sobą porywającą i imponującą opowieść o pierwszym kontakcie ludzkości z obcą cywilizacją i wojnie, jaka z niego wynikła. Kontynuuje w mistrzowskim stylu, czyli za sprawą inteligentnej fabuły, licznych zwrotów akcji oraz częstych zaskoczeń, jak i wreszcie spektakularnej wizji kosmicznej walki, która w tym tomie wydaje się przybierać najbardziej efektowny obraz, spośród wszystkich dotychczasowych odsłon cyklu! A poza tym... - a poza tym czeka nas tu spotkanie z ulubionymi bohaterami, poznanie nowych intrygujących graczy, moc niezwykłych wrażeń, emocji i potężna dawka czarnego humoru, której nie oprze się największy ponurak. Tak... - właśnie za to wszystko kochamy ten cykl!


 Tak, jak to miało to miejsce w każdym poprzednim tomie, tak i tym razem dane jest nam obserwować rozgrywające się tu wydarzeń z kilku perspektyw osobowych - od dowódcy "Odyseusza" począwszy, poprzez poszczególnych członków jego załogi - z tajemniczym widmem w pierwszym rzędzie, kapitanów innych okrętów ziemskiej Federacji, a na dowodzącym armią Imperium, skończywszy. Naturalnie, to także częste zmiany lokacji, przeplatające się sceny akcji z bardziej statycznymi fragmentami oraz perfekcja budowania napięcia, które sięga zenitu w kulminacyjnym momencie, czyli bezpośrednim starciu obu flot. Warte zauważenia jest również to, iż fabuła powieści nawiązuje bezpośrednio to książki "Król złodziei" - spin offu cyklu "Odyssey One", który mieliśmy przyjemność poznać przed kilku laty. Walka, indywidualne losy bohaterów, oraz piękno kosmicznej podróży - oto oferta tej książki, która to nie pozwala nudzić się nam choćby przez chwilę. 


 Wiele dobrego należy powiedzieć o bohaterach tej opowieści, których jest naprawdę wielu i z których to każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Inteligentny, doświadczony i niemalże nieomylny w swych działaniach komandor Eric Weston; odważny, bardzo charakterny, a przy tym ujmujący zabawny Stephen „Stephanos” Michaels ; wciąż ucząca się obycia z ziemianami i niezwykle oddane służbie na "Odyseuszu" Milla Chans; czy też niosąca na swych barkach ciężar dowodzenia całą flotą admirał Gracen... - to tylko kilku z doskonale znanych nam bohaterów, których możemy raz jeszcze tu spotkać. Jednocześnie poznajemy tu także nowe postacie, na czele z przebiegłym, niezwykle groźnym i pewnym swej potęgi  Panem floty sektora Imperium - Jesanem Michem, jak i również tajemniczym widmem na "Odyseuszu", którw przybiera postać młodego chłopca w rzymskiej zbroi...


 Walka - to oczywiście kwintesencja tego cyklu, której to obrazowanie na jego stronach, osiągnęło już iście mistrzowski poziom. Evan Currie ukazuje nam tu kosmiczną wojną w bardzo spektakularnym, porywającym, szczegółowym, ale także i za każdym razem wciąż zaskakującym stylu. Tutaj ów zaskoczenie wiąże się pomysłowością prowadzenia walki za pomocą niepozornych i małych jednostek, których przeciwnikiem jest cała armada. To walka prowadzona z mostków okrętów, z kokpitów myśliwców, jak i też siedzib dowodzenia całych światów, która to za każdym razem prezentuje się wyśmienicie. Myślę, że jest to przede wszystkim zasługą faktu, iż autor łączy tu ze sobą w tak perfekcyjny sposób przystępność narracji, z zagadnieniami natury stricte naukowej, czy też czysto technologicznej. Innymi słowy rzecz ujmując - to literacka poezja wojny w wydaniu S-F, która wciąż nas niezmiennie sobą oczarowuje...


 Miłośnicy niniejszego cyklu będą zachwycenie tą lekturą, która niesie sobą wielkie emocje, wspaniałą rozrywkę i wszystko to, co tylko w tym literackim nurcie jest najciekawsze. Dla całości sagi powieść ta stanowi ważną jej odsłonę, gdyż po raz pierwszy nawiązującą w tak bezpośredni sposób do konfrontacji ziemskiej floty, z potęgą Imperium. To również bardzo ciekawe spojrzenie na "Odyseusza" i jego widmową świadomość, która wciąż jawi się nam niezwykle tajemniczo, jak i też budzi bardzo różne odczucia. Innymi słowy rzecz ujmując, powieść "W cieniu zagłady" to znakomita, efektowna, a w mej ocenie wręcz jedna z najlepszych odsłon całego cyklu, którą to prostu poznać trzeba. I jak najbardziej do tego zachęcam, zaś sama wyczekuję już z niecierpliwością kolejnej części "Odyssey One"!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje