Bardzo praktyczne opracowanie o pladze naszych czasów - zespole jelita drażliwego (IBS, ang. Irritable Bowel Syndrome). Pozwala poznać, zrozumieć i przezwyciężyć jedno z najczęstszych zaburzeń jelitowych.

Książka autorstwa lekarki praktyka, specjalistki chorób układu pokarmowego, napisana przystępnym i zrozumiałym dla każdego językiem.

Informacje dodatkowe o Odzyskaj kontrolę nad jelitami. Jak skutecznie poradzić sobie z zespołem jelita drażliwego:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: Medycyna i zdrowie w ujęciu popularnym

Kup książkę Odzyskaj kontrolę nad jelitami. Jak skutecznie poradzić sobie z zespołem jelita drażliwego

Odzyskaj kontrolę nad jelitami. Jak skutecznie poradzić sobie z zespołem jelita drażliwego - opinie o książce

Raczej nie sięgam po poradniki, jedynym wyjątkiem są te, które dotyczą zdrowia. Ostatnio przeczytałam "Odzyskaj kontrolę nad jelitami", której autorką jest dr n. med. Karolina Radwan.

Autorka opowiada o IBS czyli zespole jelita drażliwego.  Dr Karolina Radwan w bardzo przystępny sposób opowiada nam wszystko co powinniśmy wiedzieć o jelitach, przyczynach IBS, opiece nad osobami z tą przypadłością, nadwrażliwości trzewnej, diecie i najważniejszym czyli do jakiego lekarza się udać, żeby zostać prawidłowo zdiagnozowanym. Mamy też rozdział o leczeniu jelita drażliwego. Rozdziały są przeplatane krótkimi historiami osób z IBS.

Podsumowując, z książki "Odzyskaj kontrolę nad jelitami" dowiemy się wszystkiego co powinniśmy wiedzieć o jelitach i IBS. Wszystko jest bardzo jasno opisane prostym (nie medycznym) językiem.