Odzyskana niepodległość-Zdarzyło się w Polsce. 10 opowiadań z XX wieku

"Odzyskana niepodległość - 10 opowiadań z XX wieku to piąta książka z serii ,,Zdarzyło się w Polsce". Ostatni tom z tego cyklu ukazuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony jest niezwykle burzliwemu okresowi w historii naszej ojczyzny. Współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, przedstawili w nim II Rzeczpospolitą, okupację hitlerowską i PRL widziane oczami naszych przodków: powstańców śląskich, uczestników bitwy warszawskiej, żołnierzy Armii Krajowej, cywilów deportowanych na nieludzką ziemię i repatriantów zza Buga. Za ich sprawą czytelnik stanie się świadkiem zamachu na prezydenta Gabriela Narutowicza i przewrotu majowego, przeniesie się do bombardowanego przez Niemców Wielunia i płonącego warszawskiego getta. Będzie towarzyszyć tym, którzy do wolnej Polski szli u boku generała Andersa, i tym, którzy podążali do niej razem z generałem Berlingiem, a także tym, którzy walczyli o nią podczas strajków robotniczych w Poznaniu, Radomiu i Gdańsku.

Książki z tej serii dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię, oraz tym, którzy... za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.

Informacje dodatkowe o Odzyskana niepodległość-Zdarzyło się w Polsce. 10 opowiadań z XX wieku:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2018-01-25

Kup książkę Odzyskana niepodległość-Zdarzyło się w Polsce. 10 opowiadań z XX wieku

Odzyskana niepodległość-Zdarzyło się w Polsce. 10 opowiadań z XX wieku - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2018-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Cudowne opowiadania dla dzieci, ale nie tylko dla nich. opowiadania bardzo przemaiają do młodych czytelników, gdyż są opowiedziane z perspektywy dziecka. Doskonale trafiaja do wyobraźni dziecięcej i trudne- nierzadko zagmatwane- sprawy historii Polski.

Bjorn. Syn burzy
Paweł Wakuła0
Okładka ksiązki - Bjorn. Syn burzy

Ruiny klasztoru na wyspie Lindisfarne skrywają groźną tajemnicę. Król Knut Wielki każe zamieszkać w nich garstce mnichów, a niedługo potem...

Smoki wyobraźni
Paweł Wakuła0
Okładka ksiązki - Smoki wyobraźni

,,Czy wierzy pan w smoki?" - od tych słów zaczyna się powieść Pawła Wakuły Smoki wyobraźni. Co wiemy o smokach? Znamy je z legend jako bezlitosne...