Offside

Tom 1 cyklu Siostry Barker

Pierwszy tom serii o siostrach Barker

Kiedy hokejowy fenomen Billie-Jo Barker wraca po kontuzji do rodzinnego miasteczka i postanawia dołączyć do miejscowej męskiej ligi hokeja, rozpętuje się piekło. Nie chodzi nawet o to, czy Billie ma talent, bo tego nikt nie kwestionuje, ale o to, że Billie jest kobietą. Niektórzy miejscowi faceci nie chcą, żeby dziewczyna i do tego tak utalentowana należała do ich męskiego klubu.

Wkrótce Billie staje się tematem wszystkich rozmów w miasteczku i przyczyną swoistej wojny płci. Każdy mieszkaniec ma w tej sprawie coś do powiedzenia. Jednak Billie interesuje opinia tylko jednej osoby, która akurat niezbyt przejmuje się tym konfliktem – Logana Foresta. Mężczyzna złamał jej serce, gdy miała osiemnaście lat, a teraz w każdy piątek wychodzi z nią na lodowisko.

Billie-Jo Barker ma wiele do udowodnienia. Sobie, swoim siostrom oraz mieszkańcom miasteczka. Na lodowisku zdobywa bramki, ale czy uda jej się zdobyć mężczyznę, o którym marzyła całe życie? I czy Logan w końcu dostrzeże, że dawna chłopczyca jest teraz niesamowicie seksowną kobietą?

„To jedna z najseksowniejszych książek, jakie czytałam, i do tego jedna z najlepiej napisanych”.
Gorące Book Story

Informacje dodatkowe o Offside:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-02-26

Kup książkę Offside

Offside - opinie o książce

Cykl Siostry Barker "Offside" Juliana Stone to książka o młodej hokeisce Bilie Barker, która po poważnym wstrząsu mózgu wraca z powrotem do rodzinnego miasta. Mieszkańcy nie przyjmują ją zbyt entuzjastycznie. A siostra, która jako jedyna została aby opiekawać się chorym ojcem i starszym dziadkiem, ma do nie żal, że wszystko zostawiła na jej głowie.

Dziewczyna tak szybko nie rezygnuje ze swojej pasji i postanawia zapisać się do miejscowego klubu hokeja, gdzie nie wszystkim to się podoba.

Po pierwszym meczu, nieznani sprawcy dewastują jej samochód. W drugim jest dotkliwie ranna, a w między czasie dochodzi między nią a przystojnym Loganem Foresterem do wybuchu namiętności 🔥.

Jednak oboje mają przed sobą pewną tajemnicę z przeszłości, która może przeważyć nad ich dalszymi relacjami.

Czy wyjawią tą tajemnicę?

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i już wiem, że po tej lekturze nie ostatnie. Książkę oceniam na bardzo dobry romans z nutą oryginalności bo pierwszy raz czytam o wątku hokeja w romansach 😍 A ta autorka ma talent do opisywania emocji, pragnień oraz gorących scen 🥰. Między bohaterami tworzyła takie iskry oraz przyciąganie, że sama bym się zamieniła miejscem z główna bohaterką 🙈🤣.

Logan bardzo przypadł mi do gustu. Nic nie ukrywał, otwarcie o wszystkim mówił. Miło było czytać tą książkę jego oczami.

Pisarka porusza wątek dyskryminacji kobiet. Bo jak to, kobieta hokeistą?!

Polecam z całego ♥️

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-03-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

Idealna pozycja na jeden wieczór. Rozbawi, da całkiem sporo emocji, pozwoli oderwać się od rzeczywistości. Bardzo dobra obyczajówka, ciekawie połączona z wątkiem romantycznym i sporą nutką subtelnej erotyki.

„Chodziło jej tylko o hokej – i nic więcej – ona chciała tylko grać”.

Siostry Barker są identycznymi z wyglądu trojaczkami. I na tym podobieństwa się kończą. Różnią się między sobą kompletnie wszystkim, są jak ogień i woda. Mają inne spojrzenie na życie, inne poglądy, zainteresowania. Są bardzo bezpośrednie, głośne, kłótliwe, nie przebierają w słowach. Każda z nich ma swoje życie, jednak wszystkie w końcu wracają do rodzinnego domu. Gdzie mieszka ich ukochany dziadek i ojciec, który stał się własnym cieniem.

Poznajemy Billie dziewczynę o niezłomnym charakterze, wewnętrznej zadziorności i nieugiętej woli. Kocha hokej, jest on jej pasją i sposobem na życie. A właściwie był. Grała zawodowo w drużynie w Szwecji, po odniesionych kontuzjach, niestety nie przedłużono z nią kontraktu. Dziewczyna wraca do domu, widząc ogłoszenie o naborze chętnych do miejscowej drużyny hokeja, postanawia się zapisać. Ma nadzieję, że znowu poczuje adrenalinę i radość z gry. Niestety, nie jest mile widziana przez niektórych mężczyzn w drużynie. Na każdym kroku dokuczają jej, kpią, oczerniają. Jak długo będzie wstanie to znosić? Na jej drodze staje Logan – jej młodzieńcza miłość, dziewczyna czuje, że jej uczucia nic się nie zmieniły. Co z tego wyniknie? Czy tych dwoje znajdzie do siebie drogę?

Hokej to sport bardzo brutalny i agresywny, gdzie w tym wszystkim obecność kruchej i delikatnej kobiety? Jednak Billi nie poddaje się, jest rewelacyjna w tym, co robi, swoimi umiejętnościami przewyższa większość mężczyzn. Musi mierzyć się z niechęcią, jawną agresją, poniżaniem, niewybrednymi żartami. Przykre to. Ambicje, marzenia, kariera, która nagle i nieodwracalnie zostaje przerwana. Próba znalezienia nowej drogi życiowej. Samotność, tajemnice z przeszłość. Różne oblicza miłości. Trudne relacje rodzinne. Choroba, strach, niepokój o bliskich. Miłość, która wybucha ze zdwojoną siłą, pożądanie. Zakończenie wywołało mój szczery uśmiech. Z niecierpliwością czekam na kolejne części. Polecam wszystkim lubiącym dobre i intrygujące romanse :)

Billie-Jo Barker jest utalentowaną hokeistką o pięknej urodzie. Niestety, przez wypadek jaki miała podczas swojej kariery, została wydalona z drużyny. Jej zdrowie nie pozwala na to, aby kontynuowała pasję, lecz gdy nadarza się okazja gry bezkontaktowej, bez wahania podejmuje ryzyko. Czy jej postępowanie przyniesie negatywne skutki?

Logan Forest jest mężczyzną, który miał styczność z jedną z trojaczek Barker. W momencie, gdy Billie pragnie dołączył do drużyny, jest jedną z niewielu osób, która ją wspiera. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że zwykła pomoc doprowadzi go do takiego rozwoju sytuacji. Jak potoczą się ich losy? Czy Logan dostrzeże w Billy kogoś więcej?

"Offside" to pierwszy tom z serii "Siostry Baker". Autorka, Juliana Stone opowiada o losach jednej z trojaczek, sportowej Billy. Jest ona młodą, dwudziestoparoletnią kobietą z marzeniami, która przez nieszczęśliwy wypadek musiała porzucić wszystkie dotychczasowe plany. Jej życie po powrocie do rodzinnej miejscowości jest zupełnie inne, nie tylko zawodowo. Pojawiają się problemy rodzinne, w tym postępująca choroba ojca. Jednocześnie na horyzoncie zjawia się ogromne uczucie do Logana. Niestety, aby nie było zbyt kolorowo, mężczyzna traktuje ją jak dziecko, a przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.
Juliana Stone w bardzo przyjemny i wciągający sposób ukazuje relacje międzyludzkie. Dzięki nietuzinkowej fabule porusza problem dyskryminacji i stereotypów. Równolegle do postępującej akcji, pojawiają się pewne wspomnienia z przeszłości. W tej historii nie ma miejsca na nudę.
Akcja toczy się dość szybko, dostarczając czytelnikowi wielu wrażeń.
Moja ocena to 9/10. Podobało mi się praktycznie wszystko. Bohaterowie zostali stworzeni bardzo dobrze, z charakterem. Tło również jest nietuzinkowe - opiera się na świecie hokeja, co ciężko spotkać w książkach. Najważniejszy jednak jest zarys fabuły, który odbiega zdecydowanie od powielanych schematów. Jeśli lubicie historie inne niż wszystkie, ta pozycja jest dla was.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;