Ogród tajemnic. Zatoka Aniołów 5

Joe Silveira, seksowny komendant policji, czy Andrew Schilling, przystojny pastor i jej pierwsza miłość? Znaleźć własny dom, czy wyjechać z Zatoki Aniołów? Charlotte Adams nie znosi podejmowania decyzji, gubi się w rozważaniach i obawia ryzyka. Tymczasem mieszkańcami Zatoki Aniołów wstrząsa wiadomość o ogłuszeniu i obrabowaniu żony burmistrza. Wszystkie dowody wskazują na Charlotte jako sprawczynię tego czynu. Czy uda jej się oczyścić z zarzutów? Czy odważy się wziąć życie we własne ręce? Z Zatoką Aniołów jest związana niezwykła legenda. 150 lat temu statek "Gabriela" opuścił San Francisco zabierając na pokład poszukiwaczy złota wraz z ich zdobyczami. W połowie drogi wzdłuż wybrzeża, statek wpłynął w straszny sztorm i rozbił się. Ocalało 24 rozbitków, którzy dotarli do brzegu. Osiedlili się w zatoce gdzie zginęli ich najbliżsi. Miasto nazwali Zatoką Aniołów na cześć tych, którzy stracili życie. Krąży wiele sprzecznych informacji, na temat tego, co tak naprawdę stało się na statku, mówiących zarówno o heroizmie jak i morderstwie. Legendy te przekazywane są z pokolenia na pokolenie do dziś, szczególnie historia o aniołach i duchach, pojawiających się w zatoce. Wrak nie został znaleziony i wielu wierzy, że statek wpadł do jednego z przepastnych kanionów, znajdujących się w okolicach centralnego wybrzeża. Seria książek których akcja rozgrywa się w Zatoce Aniołów, rozpoczyna się w momencie w którym, w zatoce coraz częściej widywane są anioły a na brzegach zatoki mieszkańcy znajdują dziwne przedmioty pochodzące z "Gabrielli". Obecni mieszkańcy zaczynają rozumieć, że przyszłość i przeszłość są nierozerwalnie połączone.

Informacje dodatkowe o Ogród tajemnic. Zatoka Aniołów 5:

Ogród tajemnic. Zatoka Aniołów 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, #Z wątkiem kryminalnym,

„Ogród tajemnic” to piąta i zarazem ostatnia już, niestety, część z serii o „Zatoce Aniołów”.
Tym razem autorka skupiła się na postaci Charlotte Adams – uroczej pani doktor, córki pastora, która pojawiała się dosyć często wśród bohaterów poprzednich części. Zaangażowana bez reszty w pracę zawodową, gotowa nieść pomoc każdemu, kto tego potrzebuje, Charlotte nie potrafi zadbać o swoje szczęście w życiu osobistym. Jak do tej pory czytelnik miał już okazję wyrobić sobie własne zdanie na temat tej bohaterki oraz poznać niektóre kulisy jej dosyć zawiłej przeszłości. „Ogród tajemnic” stawia przysłowiową „kropkę nad i” ujawniając kolejne burzliwe wydarzenia, których mimowolnym świadkiem i uczestnikiem staje się Charlie Adams. Warto wspomnieć również, że Andrew Schilling – obecny pastor i pierwsza miłość Charlotte oraz Joe Silveira – komendant miejscowej policji wciąż nie ustają w staraniach o jej względy…

Czy bohaterka zamknie za sobą bramę do przeszłości i uchyli choćby drzwi swego serca dla któregoś z adoratorów? Czy kobieta wyjedzie z Zatoki Aniołów, a może zostanie na dłużej, bądź na zawsze w miasteczku? Czy porozumie się z matką, z którą trudno jej było znaleźć wspólny język?

W miasteczku ponownie wiele się dzieje. Intryga kryminalna burzy spokój mieszkańców, a wyjaśnienie całego zdarzenia wymaga ogromnego zaangażowania nie tylko miejscowej policji. Anioły, które od półtora wieku czuwają nad miasteczkiem i tym razem pomogą swoim mieszkańcom wydostać się z opresji, pod warunkiem, że Ci uwierzą w miłość. Wszystkich zainteresowanych czeka też niespodzianka, która potwierdza, że w każdej legendzie jest maleńkie ziarenko prawdy.

Barbara Freethy stworzyła wspaniałą powieść osadzoną w niepowtarzalnym klimacie pięknego i baśniowego miejsca. W Zatoce Aniołów wszystko może się zdarzyć, nawet obcy ludzie odwiedzają ten zakątek w poszukiwaniu miłości i drogi do samego siebie. Tajemnicza legenda o wraku „Gabrieli” dodaje całej pięciotomowej historii niesamowitości i uroku.
Niech Was nie zraża objętość całej serii. Pomimo, że zawiera ona pięć części, to każdy tomik z przyjemnością się czyta. Historia tego uroczego miasteczka i ciepłych, życzliwych jego mieszkańców pochłania czytelnika z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej. Nie jest to wymagająca lektura, ale stanowi wspaniałą odskocznię od codzienności do tego stopnia, że chciałoby się wsiąść w samolot i przemierzyć tysiące  kilometrów, aby móc pospacerować nadmorskim klifem, a przy odrobinie szczęścia spotkać także, któregoś z życzliwych aniołów.

Serdecznie zachęcam.

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Ostatnia już (niestety) część Zatoki Aniołów. Tym razem wyjaśnią się sprawy bohaterów, którzy przewijali się w tle od samego początku cyklu. Ona - Charlotty Adams oraz ich dwóch Andrew i Joe. Ten pierwszy był już kiedyś z nią związany, lecz niestety ich drogi się rozeszły, drugi - komendant, do niedawna żonaty, nie może trzymać rąk przy sobie, mimo że prowadzi sprawę, w którą kobieta jest wmieszana. Którego wybierze? Czy zostanie oczyszczona z zarzutów? warto przeczytać
Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:2016-09-20,

Sylwester kojarzy się z szampańską zabawą, pożegnaniem starego roku i
przywitaniem nowego, wszystko to oczywiście powinno przebiegać w gronie
osób, wśród których czuje się człowiek co najmniej dobrze. Jednak
czasem teoria i najlepsze chęci to jedno, a praktyka tworzy całkiem inny scenariusz, będący raczej prawdziwą satyrą i koszmarem w jednym ...

Zatoka Aniołów dla Charlotte to jednocześnie miejsce z jakim ma najlepsze i najgorsze wspomnienia. Po latach jedne i drugie wcale nie zbladły, wręcz przeciwnie ranią i dają siłę, ale pomiędzy nimi pojawia się szansa na coś nowego, mającego źródło w przeszłości niezbyt odległej i tej o wiele starszej. Ostatni dzień roku dla pani doktor jest dniem dość stresującym, chociaż wszystko zapowiadało się dość "nieszkodliwie" skończyło się podejrzeniem jej jako sprawczyni napadu na żonę burmistrza. Na tym nie koniec kłopotów, wręcz przeciwnie, śledztwo ujawnia kilka nowych wątków, lecz wciąż w samym centrum zainteresowania policji pozostaje Charlotte Adams. Jak dowieść swojej niewinności jeżeli wszystkie poszlaki wskazują właśnie na ciebie, a przy kilku następnych okazjach, po raz kolejny, znajdujesz się w niewłaściwym miejscu i czasie? Pozostaje jeszcze sprawa alibi, które wszystkie problemy związane z sylwestrową aferą rozwiązałoby, lecz z powodu wielebnego i komendanta nie istnieje, a raczej jest dość niewiarygodne. No i pozostaje wciąż sprawa uczuć - prawdziwego trójkąta, w jakim nie brak namiętności, zdrad, bólu i nadziei na przyszłość. Nie łatwo zapomnieć o tym co było, zresztą nie każdy tego chce, Andrew wiele wymazałby ze swej przeszłości, ale na pewno nie chwile z Charlotte, ta wciąż pamięta co łączyło ją z tym złotym chłopcem i jak to się zakończyło, teraz jednak nie jest już tą zakochaną w szkolnej gwieździe nastolatką. Joe Silveira zna siłę młodzieńczych uczuć, lecz zdaje sobie sprawę, że ludzie zmieniają się i ich uczucia także. Każde z nich musi sobie odpowiedzieć na pytania: czy chcą by Zatoka Aniołów stała się ich prawdziwym domem i kogo tak naprawdę kochają. Kiedyś Charlotte uciekała do czarodziejskiego ogrodu gdzie zawsze mogła liczyć na wysłuchanie przez przyjaciółkę, która istniała jedynie w jej wyobraźni. Dorosła kobieta nie wierzy w dziecięce urojenia, lecz czy na pewno była to jedynie fantazja? Anioły przybierają różną postać, czasem powrót do chwil kiedy było się szczęśliwym pozwala spojrzeć na teraźniejszość z całkiem inne perspektywy i podjąć właściwą decyzję ...

Kolejna wizyta w Zatoce Aniołów upłynęła pod znakiem zagadki kryminalnej i uczuciowego trójkąta, oczywiście ważnym wątkiem jest tragedia sprzed ponad stulecia, która legła u powstania urokliwego miasteczka. Jak tym razem potoczyły się losy głównych bohaterów? Zwycięży przeszłość czy przyszłość? O czym chcą chcą zapomnieć, a jakie dawne błędy dają o sobie znać po latach? Barbara Freethy w kolejnym tomie cyklu zadbała by czytelnicy z niecierpliwością śledzili fabułę, a zakończenie dało odpowiedzi na zadane w niej pytania. Nie jest łatwo stworzyć kolejny opowieść serii tak by nie powielała tego, co już było, lecz i nie straciła nic z uroku poprzednich części. "Ogród tajemnic" odkrywa następną tajemnicę Zatoki Aniołów i przedstawia kolejne perypetie uczuciowe kilku postaci. Jednak co najmniej jeszcze kilka czeka na rozwiązanie ...

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Niektóre rany są zbyt głębokie, by mógł zagoić je czas. Niektóre nie goją się, bo brak im powietrza i słońca. Tak się dzieje, kiedy pielęgnujesz je w sobie w ukryciu." Poddałam się urokowi ciepłej i przyjemnej narracji. Spodobała mi się intryga zapleciona wokół wątku kryminalnego, ciekawie się ją rozwiązywało. Nie zabrakło oczywiście pięknie prowadzonej nuty romantycznej. W piątym tomie cyklu "Zatoka Aniołów" uwaga czytelnika koncentruje się na Charlotte i dwóch mężczyznach w jej życiu, Andrew i Joe. Postaci poznaliśmy już w poprzednich książkach, ale dopiero teraz otrzymujemy uszczegółowienie ich losów, wyjaśnienie towarzyszących im tajemnic i sekretów. Śledzenie perypetii głównych bohaterów zapewnia nam kilka godzin relaksującego zaczytania i zadumy. Czy można szczerze i prawdziwie otworzyć przed kimś serce, zaufać, kiedy wcześniej doświadczyło się bolesnego zranienia i zawodu? Jak ogromne pragnienie miłości i szczęścia może zwyciężyć strach przed zaangażowaniem? Dlaczego niekiedy tak mocno obawiamy się samodzielnie napisać scenariusz naszego życia? Przeszłość nas definiuje, ale czy decyduje o wszystkim? Charlotte odnosi znaczące sukcesy zawodowe, jednocześnie czuje bolesną pustkę w życiu osobistym. Tak bardzo chciałaby znaleźć swoje miejsce na ziemi, wymarzony dom, spokój dnia codziennego i prawdziwą miłość. Bardzo trudno jest jej uwierzyć we własne możliwości, zaufać innym, odciąć się od ponurej przeszłości i z czystym kontem wejść w przyszłość. Schwytana w pułapkę między dwoma możliwościami, zupełnie nie wie, którą ścieżką podążać. Odczuwa wielki sentyment do pierwszej miłości, ale też pociąga ją nowa, bardziej dojrzała, jej wersja. Stopniowo uwalniana z tajemnic niewygodna prawda traci moc wyrządzania krzywdy, goją się rany duszy. Żal i rozgoryczenie znikają pod wpływem potęgi wybaczania i zapominania, pojawia się gotowość do dokonania znaczących zmian w życiu. I znów, magiczna aura małego miasteczka Zatoki Aniołów przyciąga ludzi pragnących odnaleźć się na nowo, leczy ich ból i cierpienie, napełnia dobrocią, wiarą i nadzieją. A może to anioły, które widuje się w pobliżu nadbrzeża sprawiają, że życie wypełnia się szczęściem? Każdy tom cyklu można czytać niezależnie od siebie, gdyż autorka bardzo sprawnie odwołuje się do wcześniejszych wątków i postaci. bookendorfina.blogspot.com
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
To książka o poszukiwaniu miłości i drogi do samego siebie. Znajdziemy w niej miłość, przyjaźń, radość, szczęście, rodzinne problemy, smutek i wątek kryminalny. Warto sprawdzić, co skrywa tytułowy ogród.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Piąta część książek z serii o Zatoce Aniołów. Nie mogłam dostać wcześniej 2, 3 i 4 dlatego czytam poza kolejnością. Ogólnie książka lekka i przyjemna, do przeczytania w jedno popołudnie. Nieco naiwna i nierealna, ale tego akurat potrzebowałam.

W ostatniej, niestety, części cyklu o Zatoce Aniołów głównymi bohaterami są postacie pojawiające się w poprzednich częściach, jako bohaterowie drugoplanowi. Teraz przyszedł jednak czas na ich historię.

Charlotte Adams niedawno wróciła do Zatoki Aniołów. Spełnia się jako ginekolog i chętnie pomaga innym. Teraz, gdy do miasta wrócił także Andrew, jej pierwsza miłość, mogłaby spełnić swoje szkolne marzenie. Tym bardziej, że nowy pastor zabiega o jej względy. Jednak wydarzenia z przeszłości kładą się cieniem na ich wspólnej relacji. Charlotte nie potrafi pogodzić się z utratą dziecka, które straciła w liceum. I jest jeszcze Joe Silveira, przystojny komendant policji, który jest w trakcie rozwodu. Między nim a piękną panią ginekolog od dawna płonie tli się uczucie. I chociaż oboje bronili się przed nim, to ogień staje się coraz większy.

Aby Charlotte nie brakło zmartwień, żona burmistrza zostaje napadnięta i obrabowana z bardzo cennego naszyjnika. Wszystkie dowody wskazują na pannę Adams. Na domiar złego do miasta wraca Paloma, siostra żony burmistrza, była dziewczyna Andrew i nemezis Charlotte z lat szkolnych. Z takiego splotu wydarzeń nie może wyniknąć nic dobrego. Jednak pamiętać należy, że anioły istnieją i potrafią pomóc wyjść z największej opresji. Trzeba tylko w nie uwierzyć.

Zatoka Aniołów to miejsce przepełnione magią miłości. Wiara w anioły pomaga ludziom przetrwać najczarniejsze chwile. A ich obecność w tym miejscu jest niemal namacalna. Cały cykl był niezwykłą przygodą, który uświadomił mi, że ktoś nade mną czuwa, że mój Anioł Stróż jest przy mnie zawsze. Wystarczy tylko uwierzyć.

Czytanie tych pięciu książek było niezwykłą przygodą i czystą przyjemnością. Żałuję, że „Ogród tajemnic” jest ostatnią książką serii. Chętnie znów przeniosłabym się do tego niezwykłego miasteczka i poznała kolejnych bohaterów.

Wielki skok
Barbara Freethy0
Okładka ksiązki - Wielki skok

Christina Alberti, znawczyni historii sztuki, uciekając przed cieniami przeszłości, buduje sobie nową tożsamość jako specjalistka w domu aukcyjnym. Wszystko...

Kradzież stulecia
Barbara Freethy0
Okładka ksiązki - Kradzież stulecia

Kayla Sheridan marzyła o miłości, małżeństwie i rodzinie. Kiedy więc poznała mężczyznę swych marzeń i w zawrotnym tempie została jego żoną, była w siódmym...