Ojciec Chrzestny (Superprodukcja)

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2014-04-05
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378854340
Czas trwania:18h 54m min.
Czyta: Krzysztof Czeczot

Ocena: 5.49 (69 głosów)
Inne wydania:

Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Tyran i szantażysta (słynne powiedzenie „mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia”), a zarazem człowiek honoru, sprawuje rządy żelazną ręką. Jego decyzje mają charakter ostateczny. Wśród swoich wrogów wzbudza respekt i strach, wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, intratnym interesie, handlu narkotykami, wchodzi w ostry, krwawy konflikt z Cosą Nostrą. Honor rodziny może uratować tylko najmłodszy, ukochany syn Vita Michael, bohater wojenny. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?

Reżyseria słuchowiska: Krzysztof Czeczot. Kompozycja muzyki: Adam Walicki. Janusz Gajos (Don Corleone) Borys Szyc (Santino Corleone) Tomasz Kot (Nino Valentii) Krzysztof Banaszyk (Narrator), Lukasz Simlat (Michael Corleone), Adam Woronowicz (Tom Hagen), Wiktor Zborowski (Jack Woltz), Mariusz Bonaszewski (Virgilo Solozzo), Olga Boladz (Virginia Fontaine), Agnieszka Wiedlocha (Lucy Mancini), Delfina Wilkonska (Connie Corleone), Zbigniew Konopka (Peter Clemenza), Milgost Reczek (Tessio), Jacek Knap (Jules), Krzysztof Czeczot (Carlo Rizzi), Ewa Sidor (Pielegniarka), Julita Pajak (P. Colombo), Adam Rusztecki (Krupier), Krzysztof Markowski (Dr. Kennedy), Marcin Degies (Kierowca), Adam Szczepanski (Szef Robotników), Natalia Maleszczyk (Kobieta), Tomasz Niemczak (Klient), Wiktoria Niemczak (Dziewczynka), Piotr Bondyra (Mlody Don Corleone), Andrzej Chudy, Henryk Niebudek, Jakub Konieczny, Katarzyna Pilichowska, Barbara Zielinska, Grzegorz Otrebski, Janusz Wituch, Joanna Jedryka, Jacek Król, Alicja Juszkiewicz , Andrzej Gawronski, Waldemar Barwinski, Wojciech Chorazy, Jan Kulczycki, Grzegorz Kwiecien, Maria Maj, Marta Herman, Wlodzimierz Press, Waclaw Szklarski

Tagi:

Kup książkę Ojciec Chrzestny (Superprodukcja)

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ojciec Chrzestny (Superprodukcja)

Lektura... nie do odrzucenia ;)

Mario Puzo w swoim najlepszym wydaniu. Genialna gangsterska epopeja rodziny Corleone to, mogłoby się wydawać, opowieść wyłącznie o piętrzących się stosach trupów, o szalejących na ulicach przyjemniaczkach z pistoletami maszynowymi w rękach i o ich bossach, wydających półgębkiem krwawe rozkazy w kłębach dymu z cygar, podczas nowego rozdania kart przy pokerowym stoliku. Otóż wcale tak nie jest.

Książka jest krwawa, to fakt, ale opowiada przede wszystkim o rodzinie jako wartości, o sprawiedliwości i o konieczności walki o nią, nawet jeśli wiodące ku niej metody nie są zgodne z prawem. "Ojciec chrzestny" jest fascynującą historią ojca rodziny, którego twarde i bezlitosne zasady rządzące życiem zmuszają do zapewnienia rodzinie bytu wszelkimi możliwymi sposobami. Prowadzi to rzecz jasna do wielu społecznych patologii o charakterze wybitnie przestępczym, jednak książka - przynajmniej dla mnie - pokazuje, obok całego zła leżącego u podstaw wszystkich mafijnych organizacji przestępczych, że czasem człowiek stoi przed wyborem: czy być uczciwym, lecz zaszczutym i przegranym, czy też żyć godnie, zapewnić rodzinie to, na co zasługuje, lecz grać wbrew zasadom. I jeśli człowiek kocha swoją rodzinę, to poważy się na wszystko.

Pouczający wniosek. Genialna powieść. Obowiązkiem jest mieć ją na półce.

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/02/ojciec-chrzestny-mario-puzo.html

Link do opinii

Ojciec chrzestny to praktycznie klasyka. Prawdopodobnie każdy słyszał o tej powieści, która wyszła spod pióra Maria Puzo. To prawdopodobnie jego najbardziej znana książka, najbardziej popularna, która doczekała się również swojej ekranizacji, a co więcej, nawet kontynuacji, choć napisał ją inny autor (za zgodą spadkobierców pisarza). Czy w zaprezentowanej przez Puzo historii jest coś naprawdę wyjątkowego? Czy jest to powieść tylko dla tych, którzy lubią mafijne klimaty?
Mario Puzo w swojej najznakomitszej powieści opisał historię rodziny Corleone. Vito Corleone, człowiek, który niegdyś nie miał nic, a dzisiaj ma wszystko. Rodzinę, oddanych przyjaciół, szacunek, pieniądze. To człowiek honorowy, z klasą. Niestety, nie wszyscy są tacy, jak on. Vito trzyma się swoich zasad, odmawia wzięcia udziału w narkotykowym interesie, przez co naraża się tym, którzy chcieli go przekonać do swoich racji. I choć Corleone ma trzech dorosłych synów, to tylko jeden z nich jest w stanie uratować ojca, rodzinny biznes i honor nazwiska. I jakby na przekór losowi, jest to Michael, jego najmłodszy syn, który zawsze chciał się trzymać z daleka od szemranych interesów ojca i braci…
Książkę tę czytałam już dawno, jednak w związku z tym, że na rynku pojawiło się jej przepiękne wznowienie, postanowiłam sobie tę historię odświeżyć. Czasami zdarza się, że czytanie znanej książki bywa nużące, wręcz momentami na tyle męczące, że szybko porzucamy ten pomysł. Jednak nie w przypadku twórczości Maria Puzo. Pomijając fakt, że Ojciec chrzestny zalicza się do grona moich ulubionych powieści, tak po prostu należy pamiętać, że jest to historia ponadczasowa. Dzięki rodzinie Corleone uczymy się honoru i odwagi, choć nie da się ukryć, że wszystko to, co osiągnął Vito Corleone, było dalekie od czystego i uczciwego życia. Choć wzbudza on respekt i szacunek, to nigdy nie był człowiekiem bezinteresownym, potrafił się posunąć również do szantażu. Jednak wciąż postrzegam go jako człowieka z zasadami.
Mario Puzo w doskonały sposób prezentuje wszystkich swoich bohaterów. Oczywiście moim ulubieńcem jest tytułowy Ojciec Chrzestny, ale tak naprawdę każda z postaci jest genialnie wykreowana. Porywczy Sonny, zagubiony Fredo, dojrzały Michael i oddany Tom. Mogłabym napisać, że uwielbiam każdego z nich, głównie ze względu na to, że każdy idealnie odgrywa przypisaną mu rolę. Puzo w znakomity sposób prezentuje realia czasów, w których rozgrywa się akcja, a mamy tutaj do czynienia z latami tuż po zakończeniu II Wojny Światowej. No i oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć klimatu typowego dla powieści mafijnych, choć właściwie w moim odczuciu to właśnie Puzo był takim pionierem w opisywaniu tego świata.
Bardzo podoba mi się to, że autor w swoich powieściach nie zapomina o sile postaci kobiecych. Pięknie prezentuje to, jakie znaczenie ma dla męża żona, a przynajmniej jakie powinna mieć, bowiem tak naprawdę małżeństwo Vita znacznie różni się od związków jego dzieci, choć okazuje się, że jego żywiołowa córka Connie też potrafi pokazać pazurki. Przykre jednak jest to, że to świat pełen przemocy i zdrad, ale właściwie dodaje to tej historii charakteru, prawdziwości, realizmu. Być może brzmi to nieco absurdalnie, ale Puzo po prostu niczego nie upiększa, momentami wręcz można odnieść wrażenie, że specjalnie wszystko wyolbrzymia, aby było to jak najbardziej dosadne w odbiorze.
Nie sposób nie polecić tak dobrej książki. Książki, której w sumie nie trzeba zachwalać, bo właściwie ten tytuł mówi już sam za siebie – taka prawda. Zapewne jeszcze nie raz w swoim życiu powrócę do historii Corleone, a jeżeli Wy jeszcze nie zapoznaliście się z twórczością Maria Puzo to koniecznie powinniście to zmienić! Polecam nie tylko Ojca chrzestnego, ale każdą jego powieść.

www.bookeaterreality.blogspot.com

Link do opinii

LITERACKA PROPOZYCJA NIE OD ODRZUCENIA

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o „Ojcu Chrzestnym” – czy to o powieści, czy też kultowym, uważanym za jedno z najlepszych dzieł w historii kinematografii, filmie, jaki powstał na jej podstawie. Opowieść ta zyskała nie tylko wielkie uznanie, ale i odcisnęła swoje piętno na (pop)kulturze. Jej wznowienie to doskonała okazja by przypomnieć sobie, albo też poznać, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, losów rodu Corleone. Nawet jeśli nie lubicie historii gangsterskich, bo to przede wszystkim kawał dobrej literatury z wyższej półki, znakomicie napisanej i w fascynujący sposób ukazującej od wewnątrz świat nowojorskiej mafii w powojennym okresie. Tym bardziej poruszający, że w dużej mierze odwołujący się do faktów.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/01/ojciec-chrzestny-mario-puzo.html

Link do opinii

Jest to klasyka gatunku i po jej lekturze wcale sie temu nie dziwie.Swietna powiesc,na podstawie ktorej powstal rewelacyjny film.A to nie jest znow taka czesta sytuacja.Polecam kazdemu,kto lubi dobrze opowiedziane historie.

Link do opinii
"Świat należy do silnych, przyjacielu! Nasza egzystencja oparta jest na zasadzie, że silni rosną w siłę, pożerając słabszych. Musimy się z tym pogodzić. To zupełnie normalne. Poniekąd prawo przyrody. Króliki je akceptują i wiedzą, że rola silnych przypada wilkom. Same zaś są sprytne, płochliwe i zwinne, kopią nory i kryją się, gdy wilk jest w pobliżu. Jeżeli przetrwają, gra toczy się dalej. Znają swoje miejsce. Na pewno żaden nie rzuci się na wilka. Bo to nie byłoby rozsądne, prawda?" (Ken Kesey - "Lot nad kukułczym gniazdem") Takie mniej więcej prawa rządzą w świecie przedstawionym przez Mario Puzo. Ale czy ten mafijny świat bardzo odbiega od otaczającej nas "normy"? Prawo dżungli obowiązuje od zarania dziejów. Wszystko jednak zależy od tego, czy się mu poddamy czy też stworzymy swoją indywidualną enklawę i swoje własne definicje takich pojęć jak: honor, miłość, przyjaźń i lojalność. Dzieło Mario Puzo to interesująca lektura. Warto ją przeczytać choćby po to, żeby wyrobić sobie własną opinię na jej temat.
Link do opinii
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-06-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2016, Audiobook,
Zasłużona ocena, choć to nie jest najlepsze słuchowisko z jakim miałam do czynienia, od powieści momentami wymagałabym więcej, zapewne jest inaczej mając książkę w ręku, ale nie żałuję wyboru bo: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/246252/ojciec-chrzestny/opinia/33727394#opinia33727394
Link do opinii
Zaczęłam od filmu. Znużył mnie. Ale w bibliotece zobaczyłam fotkę Marlona... I żałuję, żałuję, że nie przeczytałam książki szybciej. Jest wspaniała.
Link do opinii
Klasyka, którą trzeba znać! Dzieło wybitne, acz wcale nie przesadzone. Prosto, w jasny sposób opisany świat mafijnych gangsterów. Powieść ogromnie wciąga, nie stroni od brutalności, łączy wątek sensacyjny z obyczajowym. Idealnie wyważona, pozostawia po sobie ogromnie miłe wspomnienia. Zdecydowanie jest najlepszą książką poznaną przeze mnie w styczniu i coś czuję, że będzie też jedną z najlepszych książek w tym roku.
Link do opinii
Ogólnie na początku słuchałam tej książki na audiobooku jednak nie wszystkie rozdziały działały jak należy. Więc postanowiłam resztę doczytać w bardziej tradycyjny sposób. Książka warta polecenia.. Nie jest monotonna i czytając ją nie masz pojęcia co wydarzy się w kolejnym rozdziale. W niektórych momentach otwierałam szeroko oczy z zaskoczenia i potrafiłam wczuć się w to, co aktualnie przeżywają dane postaci. Żyłam tą książką, a niektóre cytaty bardzo wzięłam sobie do serca.
Link do opinii
"Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia" Don Vito Corleone stoi na czele mafijnej rodziny siejącej postrach w Nowym Jorku. Jest człowiekiem honoru, dba o rodzinę, ale równocześnie jest tyranem, szantażystą, a swoje rządy sprawuje żelazną ręką. Jego decyzja o nieangażowaniu się w sprzedaż narkotyków pociąga za sobą pasmo nieszczęść, które dotykają całej rodziny. Kto pomoże klanowi w tych trudnych momentach? Czy teraz nastąpi czas odbierania dawniej wyświadczonych przysług? Niezwykle wciągająca powieść M.Puzo. Pełna barwnych opisów, zajmujących postaci, scen codziennego życia mafii. I oczywiście cytatów, które przywołują pokolenia. Czyta się błyskawicznie!
Link do opinii
Ekranizację "Ojca chrzestnego" oglądałam dziesiątki razy, a książka czekała na półce baaaaardzo długo i wreszcie się doczekała! Cóż tu dużo pisać, każdy chyba zna losy Dona Vito i jego Rodziny, ale mimo to polecam książkę gdyż ukazuje dużo więcej uczuć i opisów niż film
Link do opinii
Nie znałam dotąd ,,Ojca chrzestnego". Nie czytałam powieści, nie oglądałam filmu. Wiedziałam, o czym jest: o rodzinie mafijnej, konflikcie pokoleniowym, wojnie mafiosów. Nie miałam jednak pojęcia, że to arcydzieło. Że zapamiętam je jako pierwszą powieść, przy czytaniu której z nerwów, ze stresu rozbolał mnie żołądek. Nie sądziłam, że spowoduje tak wiele przemyśleń i sprawi, że diametralnie zmienię zapatrywanie na kilka spraw. Powiedzieć, że ,,Ojciec chrzestny" to rzecz o mafii, oznacza nie powiedzieć o niej absolutnie nic. Puzo stworzył bowiem opowieść genialną, złożoną, tak głęboką i zastanawiającą, że niezmiernie trudno ubrać w słowa jej istotę. To powieść o ludzkim geniuszu, o niezrównanej sile, honorze, prawdzie, szczerości i dawaniu ludziom oparcia w brutalnym świecie. Któż tworzy ową brutalność? Kto stoi u jej źródła? Nie mafia. To pewne. Najbardziej brutalna, okrutna i prymitywna jest pseudo-praworządność i towarzysząca jej biurokracja. Dlatego czytelnik całym sercem staje po stronie mafii właśnie, rodziny Corleone - ludzi bezwzględnych, ale sprawiedliwych, twardych, lecz bezdyskusyjnie uczciwych. Podczas lektury robiło mi się wręcz niedobrze z nerwów, tak mocno kibicowałam członkom gangu. I zadawałam sobie wówczas pytanie: co się stało z naszym światem i z naszym społeczeństwem? Co sprawiło, że czytając o ludziach łamiących prawo, bezdyskusyjnie stajemy po ich stronie? Jak bardzo jesteśmy spragnieni zasad, honoru, tradycji, sprawiedliwości i prawdy, że metody postępowania Rodziny wydają nam się tak oczywiste, jasne, a może nawet... potrzebne. Po raz kolejny doszłam do wniosku, że do bólu brakuje nam ludzi niezłomnych. Mężczyzn, którzy będą ochraniać, rozliczać, podejmować niepodważalne decyzje i zapewniać poczucie absolutnego bezpieczeństwa. Kobiet, które dzięki tradycyjnemu modelowi życia będą odkrywać swą potężną, kobiecą siłę. Puzo w genialny sposób kreśli obraz postępowej Ameryki i konserwatywnej Sycylii. Ta pierwsza - wprawdzie wielce nowoczesna i stawiająca na pełen luz - likwiduje granice, dające wrażenie ładu i stałości. Ta druga - biedna i konserwatywna - rodzi ludzi honorowych, zasadniczych, którzy potrafią zmieniać świat. Powieść czyta się bez tchu, najlepiej nie czyniąc żadnych przerw. Wciąga, trzyma w napięciu, a genialne, celowe opóźnienia akcji, mogą doprowadzić do czytelniczego obłędu. Gratuluję sama sobie, że przed przeczytaniem książki nie skusiłam się na obejrzenie filmu. Podobno nie powoduje on spadku napięcia, podobno powieść czyta się również z wielkim emocjonalnym zaangażowaniem, niemniej jednak, gdy się nie zna szczegółów życia Rodziny Corleone, nerwy sięgają zenitu. Pozostaje mi rzec jedno: chwytajcie, czytajcie, zatracajcie się i podziwiajcie. Gdyby tylko było to w mej mocy, uczyniłabym Wam z tej lektury... ,,propozycję nie do odrzucenia".
Link do opinii
Klasyka gatunku. Wspaniała powieść o losach Rodziny. Mafia, która przeraża, ale też pokazuje zwykłych ludzi, mężów, ojców i wspólników. Niezwykły klimat i czar na każdej stronie tak brutalnej w gruncie rzeczy książki.
Link do opinii
http://esperazna.blogspot.se/2014/11/omerta-pamietaj-kochaj-mscij-sie.html
Link do opinii
Pięknie opowiedziane, pięknie napisane, przepięknie następnie wyreżyserowane, najlepszy!
Link do opinii
Każdy ma swoje własne przeznaczenie, mawia Vito Corleone. Może Twoim przeznaczeniem jest przeczytać tę książkę?
Link do opinii
Pojęcia szacunku, przyjaźni i oddania przysługi nabierają zupełnie nowego znaczenia. W perwersyjny sposób zachwycają zasady panujące wewnątrz sycylijskich mafii, okrucieństwo i bezwzględność ich członków. W podziw wprawia inteligencja Vita Corleone. Czytelnik zaczyna kibicować jego synowi, Michaelowi, który w trakcie czytania książki zmienia się i dorasta, aby stać się godnym następcą swojego ojca.
Link do opinii
Mario Puzo opisuje świat jednej z nowojorskich Rodzin mafijnych. Na jej czele stoi don Vito Corleone. To być może najtwardszy skurczybyk w historii literatury, który stara się w świecie ludzi bezwzględnych być jeszcze bardziej bezwzględnym, w świecie ludzi twardych być jeszcze twardszym, a jednocześnie w świecie ludzi bez zasad, zachować swoje zasady. W jego świecie liczy się tylko Rodzina, dla której jest w stanie poświęcić wiele. A w jego Rodzinie liczą się lojalność i honor. Zachęcam do świetnie czytającej się lektury "Ojca Chrzestnego". Po prostu musisz ją przeczytać, albo będę Ci musiał zrobić propozycję nie do odrzucenia...
Link do opinii
Klasyka literatury :) Po prostu książka zapierająca dech w piersiach, dzięki niej miałam tydzień oderwania od rzeczywistość. Zawarte są w niej ponadczasowe wartości, jak szacunek, miłość, przyjaźń, rodzina, szczerość. Historia z jaką szarzy ludzie nie spotykają się w codziennym życiu. Bezcelowe jest opisywanie treści lektury, bo to byłby tylko suchy opis. Taką książkę trzeba po prostu przeczytać, dlatego też GORĄCO POLECAM. ,,mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia" ;)
Link do opinii
Zawsze uważałam że film jest mistrzostwem ale co w takim razie powiedzieć o książce? Nie sposób się oderwać. Don Corleone i jego rodzina pozostaja na długo w pamieci czytelnika.
Link do opinii
19 maja 2012 r., Łódź: Po raz kolejny sięgnęłam po jedną z moich ulubionych książek: "Ojciec chrzestny" Mario Puzo, która jest moim zdaniem klasyką gatunku. Zaczęłam czytać w tramwaju w drodze z pracy do domu. Nie było tłoku, więc usiadłam sobie wygodnie i zatopiłam się w lekturze. - Ojciec chrzestny. Super książka - usłyszałam głos za sobą. Obejrzałam się i zobaczyłam młodego mężczyznę ze słuchawkami na uszach, ubrany był na sportowo. - Zgadza się, już po raz trzeci czytam... I nic więcej nie zdążyłam powiedzieć, gdyż facet zaczął mnie informować, że powstał także film na podstawie książki i gra komputerowa. Był to właściwie monolog, widać było, że człowiek jest szczęśliwy (naprawdę!), że ktoś czyta tę książkę. Zanim wysiadł powiedział, że film dobry, ale książka jest super, a gra komputerowa taka sobie. Nie ukrywam, byłam zaskoczona. Widok osoby czytającej w tramwaju czy w autobusie nie należy do rzadkości, ale mnie zdarzyło się po raz pierwszy, by zupełnie obca osoba z takim entuzjazmem zareagowała na widok czytającego pasażera. I mimo, że na dialog nie było szans, bo mężczyzna nie dopuścił mnie do głosu, incydent ten poprawił mi humor na resztę dnia.
Link do opinii
Ta książka według mnie jest klasyką literatury.Mając 15 lat, dokonałem jej zakupu "w ciemno", gdyż jej nie znałem. Od czasu przeczytania nie żałuje że ją kupiłem. Sama książka dała mi wiele do myślenia o mojej rodzinie i wielu innych aspektach społecznych. Polecam ją każdemu co uwielbia kryminały, mafię, akcje i historię.
Link do opinii
Książka znakomitego pisarza. Jego literatura powinna być znana każdemu. Polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2020-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

No rewelacja! Jestem pod wielkim wrażeniem stylu autora, samej fabuły- tych porachunków gangsterskich w latach 30-tych i 40-tych XX wieku, pertraktacji między tzw. Rodzinami mafijnymi; a także bardzo wnikliwie przedstawionych bohaterów - tych pierwszo- i tych drugoplanowych, pokazanie relacji między nimi.
Oprócz tego, że poznajemy Rodzinę Corleone, jej sprzymierzeńców oraz wrogów, to dodatkowo dowiadujemy się jak Vito Corleone stał się donem, dlaczego wyjechał do USA w młodym wieku, jak udało mu się stworzyć swoje imperium, które nie ucierpiało i nie odczuło skutków nawet II wojny światowej!
A sam don Corleone? Ten jego majestat, opanowanie, mądrość i potężna siła perswazji- coś niebywałego. Człowiek, dla którego liczyły się: rodzina, przyjaźń, szacunek i lojalność. Cały czas przed oczami miałam fenomenalnego Marlona Brando, który wcielił się w tę postać na dużym ekranie.
Brawa dla autora za fabułę i wykreowanie takiej ponadczasowej postaci Ojca Chrzestnego, brawa dla tłumacza, który w mojej ocenie znakomicie odzwierciedlił klimat gangsersko- mafijny książki. Aż żałuję, że dopiero teraz chwyciłam za tę książkę. Ale jak to się mówi: „Lepiej późno niż wcale”. Korci mnie by od razu zabrać się za kontynuację?
A „Ojcu Chrzestnemu” daję oczywiście 6/6 ( i to ze szczerymi wyrazami szacunku).

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Link do opinii
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2019-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2019-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-19, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2019-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Rodzina Borgiów
Mario Puzo0
Okładka ksiązki - Rodzina Borgiów

"Rodzina Borgiów" to ostatnia, pośmiertnie wydana powieść wybitnego amerykańskiego pisarza. Barwny fresk osadzony w realiach Włoch przełomu XV i...

Głupcy umierają
Mario Puzo0
Okładka ksiązki - Głupcy umierają

Książka opowiada o losach kilku znajomych, którzy spędzali ze sobą czas w Vegas grając w kasynie. Jordan po bardzo dużej wygranej, popełnia samobójstwo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy