Olbrzym

Data wydania: 2011-11-07
ISBN: 978-83-240-1744-7
Język oryginału: Polski

Tom 3 cyklu Magiczne drzewo

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, gracz komputerowy Blubek i gadający pies. Walczą ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa.

Powieść w tempie gry komputerowej, pełna przygód i humoru. Nie można się od niej oderwać! Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor.

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A przy okazji opowiadają o ważnych sprawach.

Odkryj także Tajemnicę mostu i Czerwone krzesło. Każdą powieść można czytać niezależnie, nie znając innych części.

Kup książkę Olbrzym

Opinie o książce - Olbrzym

Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Polecona przez uczniów seria o Magicznym Drzewie potrafiła wciągnąć nawet mnie, mimo skończonych już dawno nastu lat. Odrobina fantazji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Seria zdarzeń realno-fantastycznych poruszająca i dotykająca bardzo fajnych, wartościowych zagadnień. Uczy w nienachalny sposób, jakie wartości w życiu są ważne, a które możemy sobie odpuścić. Świetna, rozwijająca wyobraźnię seria dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Momentami dla młodszych czytelników zapierająca dech w piersiach, pełna przygód i różnorodnych zdarzeń. Naprawdę warto wzbogacić swoją biblioteczkę o tę serię.
Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
"Magiczne drzewo" się nie nudzi. Kolejna książka z cyklu pt.: "Olbrzym" ukazuje dalsze losy Kukiego i rodzeństwa. W tym wypadku głównie Kukiemu przytrafiają się niesamowite przygody. Dzięki temu zyskuje przyjaciół, którzy pojawią się także w kolejnym tomie. Polecam
Świetna książka dla dzieci i tych młodszych i tych starszych które lubią czytać jak i dorosłych polecam

To trzecia część z serii o Magicznym Drzewie. Kuki w szkole ma problemy ze starszym uczniem Blubkiem. Podczas oprowadzania nowej uczennicy, Gabi, Blubek wyczarowuje potwora o siedmiu życiach. Kuki zdobywa wielką siłę i razem z Blubkiem i Gabi wyrusza, by pokonać, a to raz wielkiego ptaka, a to innym razem z śmiercionośne ogromne mrówki. Praczas wyprawy zaprzyjaźniają się i sprawiają, że pies Budyń zaczyna mówić. Przeżywają wiele przygód, które zawsze kończą się dobrze.

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-05-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2018,

Jak każda dotychczasowa książka wydana w tej serii była świetna!

Polecam

Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2018-03-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2018 roku, Mam,
Porwanie
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Porwanie

Porwano Budynia, jedynego psa na świecie, który umie mówić. Treser Gerard Kron zmusza go do występów na pokazach Szkoły Posłusznych...

Czerwone krzesło
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Czerwone krzesło

Czy myśleliście kiedyś, jak to jest móc robić to, co tylko się chce? Magiczne drzewo 1. Czerwone krzesło opowiada historię 3 polskich dzieci, które...