Ona śpiewała bolera

- dwie znakomite opowieści kubańskiego laureata Nagrody Cervantesa- historie dwóch niezwykłych i namiętnych kobiet, La Freddy i Amazonki, rozgrywające się w Hawanie, zanim jeszcze rewolucja bezpowrotnie zmieniła oblicze tego miasta- biblioteka Instytutu Cervantesa w Warszawie otrzyma wkrótce imię Cabrera Infante La Freddy, czarna śpiewaczka o genialnym głosie i monstrualnym ciele, muza artystycznego półświatka, bawiącego się w nocnych klubach kubańskiej stolicy, i Amazonka, artystka telewizyjna, mroczny przedmiot pożądania i zarazem bohaterka najważniejszego epizodu erotycznego w życiu autora. Dwa portrety kobiet w rewiowej scenerii Hawany, które wpisują się w mit tego wyjątkowego miasta, źródła inspiracji dla całej twórczości autora.

Informacje dodatkowe o Ona śpiewała bolera:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2008-01-30

Kup książkę Ona śpiewała bolera

Ona śpiewała bolera - opinie o książce

Dwie historie świadczące o fascynacji Guillermo Cabrery Infante Hawaną i Kubą, nie tą z okładek folderów turystycznych, ale tą, w której to czy się rawdziwe życie. Jest hazard, nałogi, ubóstwo, ale jest też ten urokliwy na swój sposób klimat. Historie te odnoszą się również do facynacji Autora dwiema kobietami. Opowieści z mocnym ładunkiem erotycznym i emocjonalnym.