Opactwo stu zbrodni

Druga część trylogii ,,Codex Millenarius" mistrza włoskiego thrillera historycznego!

Ferrara, rok 1347. Rycerz Maynard de Rocheblanche próbuje rozwikłać zagadkę okrutnej śmierci mnicha Facia di Malaspiny, mającej związek z legendarnym Lapis exilii. Aby wyjaśnić jej okoliczności, Maynard musi się dostać na dwór i zyskać zaufanie markiza Obizza, władcy Ferrary.

Tymczasem w pobliskim opactwie w Pomposie opat Andrea jest świadkiem ucieczki swego protegowanego, młodego miniaturzysty Gualtiera de' Bruni, który wyruszył do Awinionu w nadziei, że odnajdzie matkę. Niespodziewany wybuch zarazy wszystkim jednak krzyżuje plany, szczególnie zaś Maynardowi, zmuszonemu powierzyć tajemnicę swojego śledztwa komuś innemu... Czy wybrana przez niego osoba potrafi dochować sekretu Lapis exilii i ustrzec go przed zakusami człowieka, który chce odkryć to, co powinno pozostać w ukryciu?

,,Cudowna magia jego pisarstwa przenosi w okamgnieniu do innego świata, a to zdarza się tylko w wielkich powieściach". Maurizio de Giovanni

,,Ruiny zamków, zakurzone biblioteki i walki do ostatniej kropli krwi wzbogacają fabułę powieści, która trzyma w napięciu do końca". Panorama

Informacje dodatkowe o Opactwo stu zbrodni:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2017-09-27
Tytuł oryginału: Labbazia dei cento delitti

Kup książkę Opactwo stu zbrodni

Opactwo stu zbrodni - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023, Thriller,sensacja,kryminał,
Opactwo stu grzechów
Marcello Simoni0
Okładka ksiązki - Opactwo stu grzechów

Mistrz włoskiego thrillera historycznego powraca z pierwszą część trylogii "Codex Millenarius"! Sierpień 1346 roku. Ocalały po bitewnej klęsce waleczny...

Labirynt na końcu świata
Marcello Simoni0
Okładka ksiązki - Labirynt na końcu świata

Zwieńczenie bestsellerowej włoskiej trylogii "Handlarz relikwiami"   Neapol, Rok Pański 1229. Seria mordów, dokonanych przez groźnego i nieuchwytnego...