Quantcast

Operacja Czerwona Kokardka

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382650693
Liczba stron: 104
Tytuł oryginału: Operasjon Rd Slyfe

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Policja w Elvestad prowadzi śledztwo w sprawie serii tajemniczych kradzieży, ale nie zauważa kilku ważnych śladów. Między innymi tego, że wszystkie domy, w których doszło do włamania, zostały wcześniej oznakowane. Biuro Detektywistyczne nr 2 rusza do akcji! Tiril, Oliver i Otto muszą nie tylko dowiedzieć się, kto za tym stoi, ale też złapać złodziei, zanim ci wyjadą z ich miasteczka.

Tagi:

Kup książkę Operacja Czerwona Kokardka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Operacja Czerwona Kokardka

Avatar użytkownika - antosiaczyta
antosiaczyta
Przeczytane:2022-04-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

To najnowszy - już osiemnasty tom świetnej serii detektywistycznej.
Policja w Elvestad prowadzi śledztwo w sprawie serii tajemniczych kradzieży, ale nie zauważa kilku ważnych śladów. Między innymi tego, że wszystkie domy, w których doszło do włamania, zostały wcześniej oznakowane w szczególny sposób. Biuro Detektywistyczne nr 2 rusza do akcji! Tiril, Oliver i Otto muszą nie tylko dowiedzieć się, kto za tym stoi, ale też złapać złodziei, zanim ci wyjadą z ich miasteczka.
Młodzi detektywi potrafią genialnie dedukować i szybko wpadają na trop złodziei. Czy zdążą zapobiec ucieczce rabusiów?

Na końcu książki na młodych czytelników czeka kilka fajnych detektywistycznych aktywności.

Znam wszystkie części przygód młodych detektywów i zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Seria przeznaczona jest dla trochę mlodszych czytelników - do samodzielnego czytania 6+, ale wierni - starsi czytelnicy, nie będą rozczarowani.

Link do opinii

Wiecie, że włamywacze dobrze przygotowują się do "swojej pracy"? Obserwacja, oznaczenia mieszkań -- tak przygotowują się do okradania naszych domów. 

Używają też specjalnych kodów i oznaczają swój teren, więc jeśli znajdziecie: rysunek w kształcie diamentu, trójkąt, krzyżyk, wzór zygzaku, znak greckiej alfy, przekreślony okrąg, taśmę klejącą na zamku od drzwi, albo monetę na wycieraczce - dzwońcie na Policję!! W 18 tomie Biura Detektywistycznego nr 2 J?rna Liera Horsta, pt. "Operacja Czerwona Kokardka" najlepsi norwescy bohaterowie książek dla dzieci wszech czasów: Tirill, Oliwer i pies Otto odkrywają ślady, których nie zauważają policjanci. To znaki pozostawione przez włamywaczy, seryjnie okradających domy mieszkańców Elvestad. Młodzi detektywi nie tylko dowiadują się, kto stoi za włamaniami, ale też pomagają ich złapać nim uciekną z miasteczka, czym przyczyniają się do odnalezienia ukradzionych przedmiotów. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii książek detektywistycznych dla dzieci, to szczerze wam ją polecam. Duży druk, cieszące oko ilustracje Hansa J?rgena Sandnesa, możliwość odkrywania zagadki wraz z bohaterami, wartka akcja z pewnością zadowoli także te dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem. Tę serię czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Link do opinii
Inne książki autora
Operacja Płatki Śniegu
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Płatki Śniegu

Operacja Płatki Śniegu to kolejna książka z lubianej przez młodych czytelników serii opowiadającej o przygodach Tiril, Olivera i Ottona, czyli Biura Detektywistycznego...

Operacja Złoto
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Złoto

Siedzibę Biura Detektywistycznego nr 2 odwiedza Marte Krogh, praprawnuczka słynnego pirata, kapitana Conrada Krogha. Nieznany sprawca włamał się do jej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy