Opętanie

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011 (data przybliżona)

Mira Gallier zajmuje się renowacją witraży. Próbuje ułożyć sobie życie po stracie ukochanego męża, który zaginął podczas huraganu Katrina. Wydaje się, że po latach cierpienia niewiele brakuje, żeby odzyskała wreszcie spokój ducha. Ale życie Miry znowu rozpada się na kawałki, kiedy ktoś niszczy w kościele odnowione przez nią witraże, a ksiądz pada ofiarą brutalnego zabójstwa. Ktoś włamuje się do jej domu, a ona sama zaczyna odczuwać obecność swojego męża: czuje zapach jego balsamu po goleniu, słyszy go przez telefon albo znajduje wgłębienie w poduszce na jego łóżku. Tymczasem miastem wstrząsa seria kolejnych morderstw. W miarę jak liczba ofiar rośnie, Mira staje się jedną z głównych podejrzanych. Do Nowego Orleanu wraca Connor Scott, przyjaciel sprzed lat, który porusza serce witrażystki. Detektyw Spencer Malone podąża śladami psychopatycznego zabójcy.

Kup książkę Opętanie

Opinie o książce - Opętanie

Avatar użytkownika - nika_190
nika_190
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna książka wywołująca dreszczyk emocji, trudno się od niej oderwać. Historia w niej zawarta jest niesamowicie intrygująca, każda kolejna strona dostarcza czytelnikowi jeszcze więcej nowych wrażeń. Koniec historii nieodgadniony do ostatniej chwili. Godna polecenia.
Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2014-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Mira straciła męża sześć lat temu,podczas huraganu Katrina. Poczucie winy i tęsknota za mężem sprawiły,że nie może ułożyć sobie życia. Nagle wokół niej zaczynają ginąć ludzie i Mira staje się jedną z podejrzanych. Pojawia się w jej życiu przyjaciel sprzed lat. Do jej domu dostaje się intruz- a może to jej mąż?Może nie zginął? Mira ma wrażenie,że traci zmysły. Nie wie już co jest faktem a co fikcją. Czy jej mąż żyje? Czy stary przyjaciel to morderca? A może jej psychiatra spiskuje przeciwko niej? Wszyscy zachowują się podejrzanie. Bardzo dobrze napisany thriller,akcja galopuje ze strony na stronę. Trzyma w napięciu i pomimo tego,że dużo wcześniej domyśliłam się KTO, nie zepsuło mi to radości czytania. Polecam.
Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2020-01-02, Ocena: 5, Przeczytałem,

Powieść Erik'i Spindler ,pt. "Opętanie" to kolejna jej książka, którą przeczytałem. Przeczytałem już dużo jej książek, bo naprawdę dobrze pisze. I tym razem się nie zawiodłem, bo to napradę dobry kryminał, który mogę polecić każdemu. Naprawdę warto go przeczytać.

Avatar użytkownika - golebica73
golebica73
Przeczytane:2018-09-02, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2018-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek na 2018 rok,

Krótkie rozdziały bardzo zachęcają do czytania każdego kolejnego. Akcja dzieje się w przeciągu zaledwie 10 dni, ale jest tak intensywna, że żadna linijka powieści nie jest tu zbędna! Czytelniku, przekonaj się sam, jak szybko odkryjesz, kto zabija!

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2018-05-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Żeby była jasność, mąż Miry zginął podczas huraganu. Kobieta jednak idealizuje go, nie wiedząc o nim wszystkiego. A seryjny morderca to ktoś z jej najbliższego codziennego otoczenia. Możemy przekonać się, jak bardzo szkodliwe jest zbytnia religijność.

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2018-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Jesteś jak ogień
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Jesteś jak ogień

Becky Lynn Lee była nikim. Każdy mógł ją bezkarnie skrzywdzić, złamać jej życie. Miała jednak swoje marzenia. Kiedy więc uznała, że nic jej nie trzyma...

Dotyk strachu
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Dotyk strachu

Dwadzieścia trzy lata temu Anna North przeżyła koszmar. Szaleniec, który ją uprowadził, przesłał żądanie okupu z… obciętym palcem. Wtedy całe Hollywood...