Opowiem ci, mamo, o kolorach

Czy zastanawialiście się kiedyś, z ilu kolorów składa się świat? Trudno byłoby je policzyć, a co dopiero zmieścić w jednej książce! Dlatego wybraliśmy dziesięć najbardziej popularnych kolorów. Poznajcie je: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, zielony, brązowy i czarny.

Oglądając tę wypełnioną szczegółami książkę, twórzcie swoje kolorowe opowiadania. Jak zacząć? Na przykład: biały miś w białej czapce podaje na obiad białego kalafiora... Albo: biała owca wypiła białe mleko i śpi pod stolikiem nakrytym białym obrusem... Próbujcie wykorzystać jak najwięcej narysowanych elementów. Możecie też poszukać własnego sposobu na opowiadanie. Poza tym na każdej stronie ukryło się osiem psotnych my­szy. Znajdźcie wszystkie i rozwiążcie zadania, które przygotowały. Udanej zabawy!

Ola Woldańska-Płocińska - pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie gra­ficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów i książek, nie tylko dla dzieci. Do tej pory ukazało się kilkanaście książek z jej ilustracjami, w tym kilka ksią­żek autorskich, między innymi: ,,Pierwsze urodziny prosiaczka" (Czerwony Konik, 2010), ,,Marchewka z groszkiem" (Czerwony Konik, 2011), ,,Co dwie brody, to nie jedna, kompendium wiedzy o zaroście" (Alegoria, 2011), ,,Rekordziści" (Czerwony Konik, 2016), ,,Prosiaczek i pojazdy" (Czerwony Konik, 2016), ,,Zwierzokracja" (Papilon, 2018), ,,Śmieciogród" (Papilon, 2019) czy ,,Smakologia" (Papilon, 2020). Zilustrowana przez nią książka ,,Mrówka wychodzi za mąż" otrzymała nagrodę w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2009, a ,,Zwierzokracja" została wybrana na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2018 w kon­kursie ,,Przecinek i Kropka".

Wielbicielka świnek morskich, których z nie­wyjaśnionych przyczyn nigdy do tej pory nie narysowała. Jej prace można obejrzeć na stronie: WWW .OLAPLOCINSKA.COM.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Opowiem ci, mamo, o kolorach:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2023-09-27

Kup książkę Opowiem ci, mamo, o kolorach

Opowiem ci, mamo, o kolorach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-11-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

Seria “Opowiem Ci, mamo” za każdym razem mnie zachwyca. Nasze ulubione części dotyczą samolotów i dinozaurów. Jednak to jest nasz nowy faworyt. Tomy kolekcji powstały z ręki różnych autorów, więc kreska jest urozmaicona. W każdym z nich nie brakuje kreatywności i dawki dobrego humoru, a co najważniejsze formy aktywizującej. Aktywne czytanie bardzo lubimy. Taka forma rozwija wyobraźnię dziecka, skłania do działania oraz bogaci wiedzę i słownictwo. Proponowane zadania wypełnią wolny czas, a jednocześnie przemycą ciekawe informacje.

Ta kartonowa książka zachwyci odbiorców, rozwinie koncentrację i zachęci do wyszukiwania oraz rozwiązywania zadań w tematyce kolorów. Połączymy farby, aby powstały nowe kolory, zabawimy się w labiryncie, poćwiczymy z małymi czytelnikami umiejętności opowiadania oraz odszukamy różnice. Na pięknych i skrupulatnie wykonanych ilustracjach sporo się dzieje i dziecko z fascynacją będzie się w nie wpatrywać. Towarzystwo umilą nam urocze myszki, które są tu naszymi liderami i prowadzą nas przez książkę, oferując niesamowite wyzwania. Trzeba będzie odszukać te psotne stworzenia, a na okładce poznacie ich imiona. Będzie tu Kulka, Puszek i Smakoszka oraz kilka innych nietuzinkowych myszek.
Znajdziecie 10 bujnych rozkładówek z indywidualnymi kolorami, a na kilku między nimi będą zabawy dla małego czytelnika.

Solidne kartowe wydanie pozwoli się nim długo cieszyć i pięknie ozdobi domową biblioteczkę. Skompletowana seria “Opowiem Ci, mamo” będzie razem wyglądać znakomicie.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Opowiem Ci, mamo" to seria wydawana już od kilku lat, a w niej przeróżne tytuły, przybliżające dzieciom świat. Mieliśmy kiedyś z biblioteki część o żabach i syn (obecnie 4-latek) doskonale pamięta jaki jest ich cykl życia. W serii są też tytuły o pociągach, kotach czy dinozaurach. A przed Wami najnowsza - o kolorach.

Wszystkie te książki są twardostronicowe, solidnie wykonane.

W podróż po świecie barw zabiera nas osiem wesołych myszek, które bardzo lubią psocić i na każdej stronie gdzieś się ukryły.

Choć wokół nas jest niezliczona ilość barw, to w książce przedstawiono 10 podstawowych. Każda rozkładówka to inny kolor. I każda daje ogromne pole do popisu małym czytelnikom.

Nie ma tutaj tekstu, przemawia do nas obraz i do nas należy wybór sposobu odczytywania go. Historie tworzymy my sami. Tym samym możemy książkę potraktować także jako wyszukiwankę, wsparcie w poznawaniu nowych słów, w określaniu przedmiotów lub w jakikolwiek inny sposób jaki tylko przyjdzie nam do głowy.

Między podstawowe strony z kolorami zostały wplecione rozkładówki z zadaniami typu labirynt i wyszukiwanie różnic oraz z wiedzą o tym jak powstają dane barwy.

Muszę przyznać, że ta koncepcja jak najbardziej do mnie przemawia i moim zdaniem to ciekawa propozycja dla maluchów poznających kolory oraz dla tych większych, bardziej dociekliwych.

Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju
Ola Woldańska-Płocińska0
Okładka ksiązki - Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju

Tym razem w popularnej serii ,,Opowiem ci, mamo" przedstawiamy niezwykłego bohatera, którego kochają wszystkie dzieci... Świętego Mikołaja! Najmłodsi...