Opowieść o Vodimorze. Część IV. Początek: Złota Góra

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2020-01-30
ISBN: 9788381592062

Złota Góra to duże miasto-państwo, które stanęło w obliczu napaści złowrogich Goplan. Vodimore wraz z przyjaciółmi, podczas poszukiwania swojej tożsamości, poznaje mroczne tajemnice miasta, za którymi kryją się siły ciemności. Życie bohaterów wydaje się zagrożone... Wartka akcja, intrygi i zawiłe historie znajdują swój finał w tomie kończącym trzyczęściową sagę "Początek" z "Opowieści o Vodimorze".

Zarówno tę część, jak i poprzednie można czytać jako odrębne historie lub, sięgając po wcześniejsze wydania z tego cyklu, po kolei, poznając w pełni niesamowite losy jej bohaterów.

Część trzecia sagi pt. "Złota Góra" to także próba przedstawienia legendy miasta, które ma w swoim herbie białego konia.

"W klatce znajdowała się jakaś postać, a na tle ciemnego nocnego nieba wydawała się przezroczysta. Kiedy wpatrywał się w nią i zastanawiał, czy to sen, a może iluzja, usłyszał wyraźnie pytanie:

- Masz jakieś plany?

- Po co planować, skoro nie wiem, czy jutro nie zostanę skrócony o głowę? - mruknął zaspany Vodimore.

- Mam dla ciebie trzy propozycje do wyboru - oznajmiła tajemnicza postać. - Ten, który układa plany, pierwszy stara się ułożyć perfekcyjnie, drugi przynajmniej tak, żeby nie był gorszy od pierwszego, natomiast trzeci...

- Co trzeci?

- Ten jest spontaniczny z nutką fantazji. - Usłyszał jeszcze. - Uważaj na sztylet i pierścień."

Tagi: Fantastyka naukowa (science fiction)

Kup książkę Opowieść o Vodimorze. Część IV. Początek: Złota Góra

Opinie o książce - Opowieść o Vodimorze. Część IV. Początek: Złota Góra

Dramaty
Maciej Sobczak0
Okładka ksiązki - Dramaty

Wszystkie trzy dramaty pokazują wpływ władzy na jednostkę. Niezależnie, kto i z jakiego powodu i na kogo oddziałuje. ,,Skarb" - komedia, w której pokazany...

Opowieść o Vodimorze. Część V. Powrót Vodimorea. Diabeł Tasmański
Maciej Sobczak0
Okładka ksiązki - Opowieść o Vodimorze. Część V. Powrót Vodimorea. Diabeł Tasmański

W 2016 roku ukazała się pierwsza część z cyklu "Opowieść o Vodimorze" zatytułowana "Anioł Stróż". Książka na pograniczu sensacji i surrealizmu zdobyła...

W głębi lasu
Harlan Coben