Opowieść

Tam, gdzie lęk odbiera dech, ulgę przynosi zrozumienie.

Tytus to młody mężczyzna, student, który mieszka z rodziną we wsi o nazwie Kamienna Góra. Pewnego dnia zaczyna dostrzegać wokół siebie trudne do wyjaśnienia zjawiska. Jak to możliwe, by człowiek posiadł moc zatrzymywania czasu i teleportacji? Spokojne życie Tytusa, jego kuzynki Igaliny i ich bliskich zmienia się w podróż po przeznaczenie. Wyprawiają w nią Tytusa jego dziadkowie, informując go podczas wigilijnej nocy, że jest magiczną istotą, aureusem, i przekazując ekwipunek wraz z wyjątkową mapą. Młody aureus wyrusza w drogę do skalistego lasu. Czekają na niego liczne niebezpieczeństwa, spotkania z mrocznymi siłami i bezlitosnymi wrogami. Czy uda mu się przetrwać w rzeczywistości tak różnej od tego, co mu dobrze znane?

„Każdy krok odchodzącego Tytusa wprawiał podłogę drzewnego pałacu w drgania, powietrze gromadziło się w skondensowane masy i wirowało u jego stóp. On tego nie dostrzegł, ale pozostali widzieli wszystko bardzo dokładnie i nie mogli się temu nadziwić. Chwilę wcześniej słuchali go w ciszy i zdumieniu, niektórzy ze współczuciem, inni z oburzeniem, ale gdy wychodził, wszyscy, dosłownie wszyscy, zostali porażeni buzującą i wydostającą się na zewnątrz Chmurnego energią, nieokiełznaną, przerażającą i ogromną, aż przytłaczającą.
Tytus opuścił trening. Zniknął im z oczu nie tylko na chwilę.”

Informacje dodatkowe o Opowieść:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-10-27

Kup książkę Opowieść

Opowieść - opinie o książce

Avatar użytkownika - raspberry97
raspberry97
Przeczytane:2023-11-28, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2023,

✨Tytus, młody student zaczyna odczuwać bóle ręki, a wokół niego zaczynają dziać się dziwne, sprzeczne z naturą rzeczy. Jego bliscy zachowują się w tajemniczy sposób, a wielka kulminacja następuje w wigilijny wieczór…

✨Ciężko mi jednoznacznie ocenić tę książkę. Z jednej strony autorka ma świetny, baśniowy styl. W lekki, niespieszny sposób wprowadza czytelnika do świata pełnego magicznych mocy oraz walki dobra ze złem. To pierwszy tom historii, więc jest jeszcze sporo miejsca na rozwój postaci i zdarzeń.

Z drugiej strony częste powtórzenia jak np. nawiedzający ból ręki głównego bohatera delikatnie mnie denerwowały. Po drugim razie absolutnie odnotowałam ten fakt, więc myślę, że swobodnie w trakcie korekty pozostałe takie fragmenty można było usunąć. 😁

✨ Podsumowując to angażująca historia, super debiut literacki,chociaż pewne zdarzenia w połączeniu z niedopowiedzeniami i budzącymi się pytaniami wywoływały zdziwienie na mojej twarzy. Z pewnością jest to dobra książka, z dużym potencjałem, który mam nadzieję zostanie w pełni wykorzystany w drugiej części.☺️

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka