OPOWIEŚCI O BIAŁEJ KSIĘŻNICZCE

Legendy głoszą, że opady śniegu wywołane są płaczem Białej Księżniczki…

Przed Wami cztery tragiczne historie scalone płatkami śniegu i opowiedziane przez grupę CLAMP w formie tradycyjnych japońskich baśni.

Informacje dodatkowe o OPOWIEŚCI O BIAŁEJ KSIĘŻNICZCE:

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2019-09-13
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-8096-693-2
Tłumaczenie: Anna Karpiuk

Kup książkę OPOWIEŚCI O BIAŁEJ KSIĘŻNICZCE

OPOWIEŚCI O BIAŁEJ KSIĘŻNICZCE - opinie o książce

Doskonale wiem, że tematyka śmierci i tragedii przez wielu nie jest postrzegana pozytywnie (chodź oczywiście co kto lubi). Mimo to okładka tej książeczki rozkochuje w sobie serce czytelnika. Pokochałam ją i ja. I gdybym znowu ją zobaczyła, znowu bym się zakochała!

Legendy nie są moją mocną stroną i prawdę powiedziawszy nie spodziewałam co spotkam w owej książeczce. Opowiadania, które mamy w tym tomiku opowiadają głównie o łzach Białej Księżniczki. Wszystko dzieje się zimą – białą, srogą. Młody człowiek jest w podróży i w zimnej scenerii spotyka kobietę – piękną, młodą, smutną. I tutaj „kończy” się wprowadzenie – zabieg doskonały jak na moje oko.

Następnie poznajemy historię młodzieńca, któremu ukochana obiecała czekać, aż ten powróci do domu. Spotykamy dziewczynę, której najbliższym przyjaciel – wilk – którego źle osądziła, a później staje się jej przyjacielem, traci go. Możemy śledzić historię kiedy młodzieniec chcąc wrócić do domu ze złości morduje ukochanego pewnej bogini. Wszystko jest okraszone śliczną kreską. Tekstu chodź jest mało, jest dobrej wielkości i właśnie w takich miejscach jak powinny, co daje nam nastrój nostalgii. Piękne, mroczne, smutne. A jednak przy samym końcu mamy okazję dowiedzieć, dlatego opady płatków śniegu, są właśnie określane łzami Białej Księżniczki.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2021-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021, Mam,

Mistyczne historie oparte na legendach o śniegu. Ponoć gdy pada śnieg, Śnieżna Księżniczka płacze... Najbardziej spodobał mi się rozdział o czarnym wilku, choć nie skończyło się dobrze.

Zbiór kilku historii, które łączy motyw śniegu. Są to dość dziwne i smutne historie. Jednak niczym mnie nie zauroczyły.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-09-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

ŚNIEG JEJ ŁEZ

Po latach zaniedbywania na naszym rynku niegdyś kultowego kwartetu mangaczek z grupy Clamp, znów nadeszły dla nich lepsze dni. Nie w Japonii co prawda, nie dla fanów niedokończonego nigdy „X”, ale dla miłośników ich prac jako takich już tak. Z okazji dwudziestolecia istnienia wydawnictwo Waneko postanowiło bowiem przypomnieć nam kilka prac autorek. Dwie serie, „Magic Knight Rayearth” i „Card Captor Sakura” od pewnego czasu ukazują się regularnie, teraz jednak przyszedł czas także na jednotomowy zbiór krótkich form „Opowieści o Białej Księżniczce” i trzeba powiedzieć, że każdy miłośnik Clampa będzie z tej opowieści bardzo zadowolony.

Podobno w śniegach można spotkać ją – Białą Księżniczkę, zwaną także Boginią Śniegu. Podobno, kiedy pada śnieg, ona płacze. Ile prawdy jest w tej legendzie? O tym już niedługo przekonają się różni ludzie.
Młoda dziewczyna wyrusza z misją pokonania wilka ludożercy. Bestia, która zabiła jej ojca musi ponieść śmierć, a ona sama gotowa jest na wszystko, choć wie, że nie ma wielkich szans w starciu z potworem, któremu nawet jej ojciec nie dał rady. Czy zdoła przetrwać? A może odkryje coś, czego zupełnie się nie spodziewała?
Potem pewien mężczyzna opuszcza ukochaną. Ona obawia się, że nigdy go już nie zobaczy. On obiecuje powrócić – nawet jeśli miałoby mu to zająć lata. Ale jakiej misji się podejmuje? I co z tym wszystkim mają wspólnego legendy o Białej Księżniczce?
Na koniec czeka nas opowieść o mężczyźnie, który zagubiony w śniegach spotyka parę czapli. Budzi w nim ona wspomnienia, a jednocześnie rodzi pytania powinność. Powinność względem bliskich i kraju. Co wyniknie z tego spotkania?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/09/opowiesci-o-biaej-ksiezniczce-clamp.html

Avatar użytkownika - Possi
Possi
Przeczytane:2022-02-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 2022,
RG Veda tom 1
CLAMP0
Okładka ksiązki - RG Veda tom 1

At the dawn of creation, the world was beautiful and peaceful. Gods and humans lived in blissful tranquility together under the Heavenly Emperor's rule...

Kobato tom 2
CLAMP0
Okładka ksiązki - Kobato tom 2

Kobato ma drugą pracę – poza zbieraniem uleczonych ludzkich serc (co nie idzie jej zbyt dobrze, butelczyna wciąż pusta) pomaga w niewielkim przedszkolu...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;