Opowieści przy gasnących świecach

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania: 1989 (data przybliżona)
Kategoria: Horror

Książka, to zbiór krótkich opowiadań w klimacie horroru. Skupia się w dużej części na tematyce wilkołaków, ale znajdziemy tu też mniej standardowe wątki.

Innymi słowy - lekka lektura dla fanów horroru.

Tagi: horror wilkołaki tajemnica

Kup książkę Opowieści przy gasnących świecach

Opinie o książce - Opowieści przy gasnących świecach

Avatar użytkownika - Kleja
Kleja
Przeczytane:2021-07-09, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Zabierałam się ostatnio za horrory, to przy okazji wyciągnęłam zalegającą książkę sprzed nie wiem, jakiego czasu.
Całość jest w formie serii krótkich opowiadań, a że akurat było gorąco i ciężko się na czymś dłużej skupić, to takie proste czytadło dobrze się nadawało.
Pierwsze opowiadania były całkiem fajne. Trochę klimatu, trochę zbyt oczywistych zakończeń, ale to stara książka. Może wtedy nie były takie oczywiste?
Niestety im dalej, tym ciężej. nie było już dziwnego, ale przyemnego klimatu, a zaczął się soft porn z wilkołakami. Książka wyprzedziła swoje czasy znaczy się
Ogółem dla mnie takie 2/5. Żadna postać szczególnie nie przyciągała uwagi, fabuła bez fajerwerków, ale te początkowe opowiadania były ok. W każdym razie raczej mała szansa, że kiedyś do tego wrócę.

Czerwone oczy
Jerzy Nowosad0
Okładka ksiązki - Czerwone oczy

Piekło zazwyczaj budzi jednoznaczne skojarzenia: wielkie kotły ze smołą, piekielny ogień, wszechobecne jęki potępionych dusz. Cóż, po przeczytaniu tej...

Kwestia winy
Małgorzata Rogala