Opowieści z końca świata

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2019-11-08
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-955357-0-3

To prawdziwa historia o życiu w sześciu różnych państwach, dlatego to świetna lektura nie tylko dla fanów podróży.

Każda część książki opowiada o innym kraju: studiach w Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych czy o życiu na Węgrzech. Chociaż to na wybrzeżu w Turcji autorka zaczęła szukać swojego miejsca na ziemi. Bo tytułowy koniec świata to takie miejsce, w którym chciałoby się spędzić resztę życia.

Ewelina Gac opisując historie ludzi z różnych miejsc na ziemi: rozśmiesza, wzrusza, wzbudza emocje. Dowiemy się jak jest na czeskim posterunku policji, jak wyglądają randki w Turcji czy nawet jak zostać księgową na Węgrzech.

Tagi: podróżnicze

Kup książkę Opowieści z końca świata

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Wielość regionów to wielość kultur. Każdy naród ma swoje tradycje, przyzwyczajenia, religię, język, prawa i obowiązki. Każdy kraj, wraz ze swoją różnorodnością, ma do zaoferowania coś, czego nie mają inni. Opowieści z końca świata to kierowana do osób poszukujących własnego miejsca na ziemi (i w życiu) lektura lekką w odbiorze i pobudzająca do refleksji. Autorka, bogata w globtroterskie doświadczenia, dzieli się z czytelnikami osobistymi przemyśleniami, jakie stały się jej udziałem podczas wędrówek po różnych zakątkach ziemi. Każdy rozdział został poświęcony jednemu z miejsc, które Ewelina Gac jako studentka ekonomii odwiedziła w ramach studenckiej wymiany europejskiego programu ERASMUS. W książce, którą czyta się szybko i z przyjemnością (oraz na swoim blogu: wposzukiwaniu.pl) autorka odkrywa kulisy życia w kilku krajach. Opowiada o położonym na południu Turcji niewielkim miasteczku Mersin, z mieniącym się w promieniach słońca Morzem Śródziemnym, meczetem Mugat, mariną oraz plażą. Prowadzi do greckiego Patras na Peloponezie, gdzie nie brakuje turkusowych fal, spektakularnych zachodów słońca i smaku słodkich pomarańczy. Wylicza jasne i ciemne strony pracy sezonowej w Myrtle Beach w Stanach Zjednoczonych. Podziwia Pragę z wpisanymi na listę UNESCO zabytkami. Zaprasza do uroczego Székesfehérvár, miasteczka z nekropolią królów ...

Opinie o książce - Opowieści z końca świata

Najgorsze dzieci świata 2