Opowieści z Uroczyska

Uroczysko to baśniowa kraina znana z powieści Hazel Wood. Podróż do niej to gwarancja, że na każdej stronie spotka się zachwycająco potworne przygody... W tym brutalnym i pięknym świecie młoda kobieta spędza noc z Panem Śmiercią, dziewczęta biorą ślub z tajemniczym domem ukrytym pośród drzew, a czarodziejka zostaje zabita dwa razy - a mimo to nadal żyje. Lecz pośród tych stron nie jest bezpiecznie i kiedy raz się tam wkroczy, możliwe, że nie będzie się już chciało wyjść... Wyczekiwany zbiór opowieści osadzonych w przyprawiającym o gęsią skórkę, zapadającym w pamięć baśniowym świecie zaprezentowanym w bestsellerowej serii Melissy Albert.

Informacje dodatkowe o Opowieści z Uroczyska:

Opowieści z Uroczyska - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-10-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Wolicie książki w twardej czy miękkiej oprawie ?

Ja zdecydowanie wolę czytać tę w miękkiej, a w twardej podziwiać. Tych opowieści nie da się nie uznać za przepiękne wydane pod każdym względem, zarówno w kwestii okładki jak i zawartości. Jak nie miałam książek ilustrowanych tak ostatnio podejrzanie mi ich przybywa 😅

Wielu z Was pewnie zna serię Hazel Wood. Ja czaiłam się na nią od dawna ale przez wieczny brak czasu (na egzemplarze nie do zrecenzowania 🫣) nadal są w kolejce. Jednak gdy pojawiła się możliwość poznania choć pod pewnym względem twórczości autorki, bez wahania z niej skorzystałam.

Otrzymałam nie tylko piękne wydanie ale też zbiór baśni, które na szczęście odważyłam się przeczytać ☺️ można się z nimi zapoznać nie znając pozostałych części popularnej serii. I jest to zdecydowanie książka dla fanów mrocznych klimatów.

"Opowieści z Uroczyska" czyli nieco przerażającej, baśniowej krainy, to zbiór 12 opowiadań nawiązujacych do znanych nam bajek. Można znajdzie się wśród nich coś o tej Waszej ulubionej ?

Nie są to urocze historie tylko wręcz takie z nutką horroru. Nie sięgam po tego typu książki zazwyczaj, wolę je na ekranie. Jednak nie byłam rozczarowana. Taka miła odmiana i idealnie pasująca pod względem panującego w niej klimatu, do obecnej pory roku. W końcu ten okres przed i po Halloween jest w sam raz na książki z nutką grozy, magią, fantastyką ... Takie po prostu wyjątkowe.

I ta jest taka pod wieloma względami.

Zasmakowałam tego świata. Teraz muszę tylko (w końcu) znaleźć czas na resztę twórczości Mellisy Albert.

A Wy już czytaliście tę książkę ? Czy macie w planie?

Dajcie znać koniecznie. A ja dziękuję za egzemplarz do recenzji .

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-10-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„Krew Jenny na podłodze była czerwona jak landrynki, a krew jej matki zlewała się w czarne kałuże, które odbijały światło księżyca jak szklane oczy lalki”.

Opowieści z Uroczyska to zbiór baśni ze świata Hazel Wood. Baśni, które przyprawią Was o dreszczyk grozy i chwilę strachu. To nie są opowiadania przeznaczone dla dzieci, dedykowane są dorosłym czytelnikom ze względu na śmierć zadawaną w książce.

Nie martwcie się, że nie czytaliście poprzednich książek autorki. Opowieści można czytać oddzielnie, gdyż zawierają niezależne historię. To świetny pomysł, aby zapoznać się z twórczością autorki i sprawdzić, czy jej styl pisania nam odpowiada.

Mroczne, krwawe i niekiedy z przestrogą pozwolą nam zagłębić się w baśniową krainę, w której magia istnieje wokół nas. Przenieść się tam za pomocą opowiadań było niesamowitym doświadczeniem. Z zaciekawieniem czytałam jedną baśń za drugą. Przekonacie się, że z magią nie warto pogrywać, bo skutki będą tragiczne.

„Ptaka nosiła w klatce i wypuszczała go, kiedy czuła, że życie w niej słabnie, ponieważ miała do wykonania pracę: kradzież życia aroganckim mężczyznom i tym, którzy plątali nitki magii”

Do tego dochodzi przepiękne wydanie, które wręcz hipnotyzujące czytelnika, aby tylko sięgnąć po historię. Przed każdą opowieścią napotkamy rysunek nawiązujący do treści. Obramowanie tekstu również robi wrażenie.

Zdanie na całej stronie nie są tylko ciągiem liter, to podróż w nieznane, która na długo pozostanie w pamięci.

Spędziłam miły wieczór na przemierzaniu wraz z bohaterami wszystkich przygód.

„Kości milkną. Stoisz w najciemniejszej części nocy. Daleko za tobą pozostał twój pokój, twoje łóżko, twoje życie, tak daleko, że równie dobrze mogą to być sny”.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-12-18, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2023, Fantasy,
Hazel Wood
Melissa Albert0
Okładka ksiązki - Hazel Wood

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca...

Kraina nocy
Melissa Albert0
Okładka ksiązki - Kraina nocy

Z pozoru zwyczajni bohaterowie wiodą życie pełne niecodziennych zagadek do rozwiązania. Osamotnieni w mrocznej dolinie, muszą wykazać się dojrzałością...