Orangeboy. Masz u nas dług

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2019-10-02
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788381542814
Liczba stron: 448
Tytuł oryginału: Orangeboy

Ocena: 5 (1 głosów)

Szesnastoletniego Marlona od niedawna samotnie wychowuje owdowiała matka. Obiecał jej, że będzie dobrym człowiekiem. Nie tak, jak jego starszy brat Andre, który jest liderem gangu.

Nie jest to trudne, kiedy spędza się czas samemu ze sobą, słuchając albumów Earth, Wind i Fire swojego zmarłego ojca i oglądając filmy sci-fi. Ale wszystko się zmienia, kiedy pierwsza randka Marlona z przepiękną Sonią kończy się tragicznie. Ktoś zaczyna ścigać Marlona, a ten nie ma pojęcia dlaczego. Chłopak ma bardzo mały wybór - jego ojciec nie żyje, a brat jest totalnie bezradny. By poznać prawdę i chronić bliskich, musi wybrać ścieżkę broni i narkotyków. Nadszedł czas walki o przetrwanie.

Tagi: Interest age: from c 15 years

Kup książkę Orangeboy. Masz u nas dług

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Jeśli myślicie, że gangsterskie porachunki, handel bronią czy dilowanie narkotykami to obrazy z filmu albo ze świata, który gdzieś istnieje, ale do którego nie mamy dostępu, jesteście w błędzie. Podobnie zakładał Marlon, bohater książki Orangeboy Patrice Lawrence. Do czasu, gdy przestępcze środowisko łapczywie wyciągnęło po niego ręce, a chłopak wpadł w poważne tarapaty. Marlon to zwyczajny szesnastolatek, mieszkający w Hackney, w jednej z dzielnic Londynu. Pewnego dnia do chłopaka uśmiecha się los. Sonia, piękna blondynka, którą Marlon kojarzy ze szkoły, puka do jego drzwi i proponuje wspólne wyjście do wesołego miasteczka. Chłopak jest wniebowzięty. Okazuje się, że zabawę w lunaparku poprzedziło zażycie tabletki ecstasy, którą zaproponowała Marlonowi Sonia. Chłopak pierwszy raz w życiu sięgnął po narkotyk po zachęcie atrakcyjnej dziewczyny, by nie sprawiać wrażenia „nieobytego”. Beztroskę w parku rozrywki przerywają dwa dramatyczne incydenty. Po pierwsze: Marlon zauważył, że w pewnej chwili wokół Soni zaczęły kręcić się podejrzane typki. Gdy w końcu dziewczynie udało się od nich odczepić, przekazała Marlonowi saszetkę dziwnych tabletek z prośbą o ich przechowanie. Kulminacyjnym punktem dnia była jednak przejażdżka kolejką duchów, z której Sonia nie wyszła już żywa. Nagła śmierć młodej dziewczyny wywołała ogromne poruszenie wśród gości lunaparku oraz ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Orangeboy. Masz u nas dług

Avatar użytkownika - Mirka05
Mirka05
Przeczytane:2019-11-01, Przeczytałam,

Sam opis na okładce daje poczucie, że książka będzie zaskakująca i pełna wydarzeń, niestety zawartość książki już tak nie zachwyca. Pierwsze rozdziały zawierają watek kryminalny, który mógłby być dalej tak kontynułowany, by do końca wciągnąć czytelnika w świat przedstawiony. W książce jest nawracanie do wielu wydarzeń z życia głównego bohatera i jak dla mnie stanowczo za dużo treści przedtawiających odczucia bohatera i jego rozmyślenia. Brak zaskakujących momentów, wątki przewidywalne.

Link do opinii
Inne książki autora
Indigo
Patrice Lawrence0
Okładka ksiązki - Indigo

Indigo ma 17 lat. Mieszka w Londynie. Od czasu, gdy jako małe dziecko znaleziono ją przy zwłokach matki, wychowuje się w kolejnych rodzinach zastępczych...

Zobacz wszystkie książki tego autora