Orangeboy. Masz u nas dług

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2019-10-02
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788381542814
Liczba stron: 448
Tytuł oryginału: Orangeboy

Ocena: 5 (1 głosów)

Szesnastoletniego Marlona od niedawna samotnie wychowuje owdowiała matka. Obiecał jej, że będzie dobrym człowiekiem. Nie tak, jak jego starszy brat Andre, który jest liderem gangu.

Nie jest to trudne, kiedy spędza się czas samemu ze sobą, słuchając albumów Earth, Wind i Fire swojego zmarłego ojca i oglądając filmy sci-fi. Ale wszystko się zmienia, kiedy pierwsza randka Marlona z przepiękną Sonią kończy się tragicznie. Ktoś zaczyna ścigać Marlona, a ten nie ma pojęcia dlaczego. Chłopak ma bardzo mały wybór - jego ojciec nie żyje, a brat jest totalnie bezradny. By poznać prawdę i chronić bliskich, musi wybrać ścieżkę broni i narkotyków. Nadszedł czas walki o przetrwanie.

Tagi: Interest age: from c 15 years

Kup książkę Orangeboy. Masz u nas dług

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Jeśli myślicie, że gangsterskie porachunki, handel bronią czy dilowanie narkotykami to obrazy z filmu albo ze świata, który gdzieś istnieje, ale do którego nie mamy dostępu, jesteście w błędzie. Podobnie zakładał Marlon, bohater książki Orangeboy Patrice Lawrence. Do czasu, gdy przestępcze środowisko łapczywie wyciągnęło po niego ręce, a chłopak wpadł w poważne tarapaty. Marlon to zwyczajny szesnastolatek, mieszkający w Hackney, w jednej z dzielnic Londynu. Pewnego dnia do chłopaka uśmiecha się los. Sonia, piękna blondynka, którą Marlon kojarzy ze szkoły, puka do jego drzwi i proponuje wspólne wyjście do wesołego miasteczka. Chłopak jest wniebowzięty. Okazuje się, że zabawę w lunaparku poprzedziło zażycie tabletki ecstasy, którą zaproponowała Marlonowi Sonia. Chłopak pierwszy raz w życiu sięgnął po narkotyk po zachęcie atrakcyjnej dziewczyny, by nie sprawiać wrażenia „nieobytego”. Beztroskę w parku rozrywki przerywają dwa dramatyczne incydenty. Po pierwsze: Marlon zauważył, że w pewnej chwili wokół Soni zaczęły kręcić się podejrzane typki. Gdy w końcu dziewczynie udało się od nich odczepić, przekazała Marlonowi saszetkę dziwnych tabletek z prośbą o ich przechowanie. Kulminacyjnym punktem dnia była jednak przejażdżka kolejką duchów, z której Sonia nie wyszła już żywa. Nagła śmierć młodej dziewczyny wywołała ogromne poruszenie wśród gości lunaparku oraz ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Orangeboy. Masz u nas dług

Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Zabójstwo na cztery ręce
Karolina Morawiecka;
Zabójstwo na cztery ręce
Noc, kiedy umarła
Jenny Blackhurst
Noc, kiedy umarła
Pokaż wszystkie recenzje