Osiedle Swoboda. Centrum

„Osiedle Swoboda. Centrum” to najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych polskich serii komiksowych, cieszącej się prawdziwie kultowym statusem.

„Śledziu” wraca do swoich bohaterów i na stare osiedlowe kąty, ale wprowadza też nowe postaci i miejsca, jak choćby tytułowe Centrum. Akcja komiksu dzieje się kilkanaście lat po wydarzeniach z poprzednich części i odpowiada na przyjamniej kilka pytań o dalsze losy osiedlowej ekipy.

Na album składają się trzy dłuższe historie - „Tydzień SKS”, „Centrum”, „Niedźwiedź kontra Papa Stajlo” - oraz cztery kilkuplanszowe opowieści. Każdy z dłuższych komiksów opatrzony jest wstępem autora i osobną okładką.

Informacje dodatkowe o Osiedle Swoboda. Centrum:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

POWRÓT NA OSIEDLE

Długo Śledziu kazał nam czekać na nowe Osiedle Swoboda, oj długo. Pierwsze zapowiedzi, że coś się kroi, dostaliśmy lata temu, bo w 2011 roku, kiedy to na rynek trafiło drugie wydanie zbiorcze OS wraz z dodatkiem Centrum, będącym zapowiedzią nowego komiksu. Komiksu, który, tak przynajmniej się zdawało, przepadł niczym zapowiadany jeszcze w Produkcie drugi odcinek pomostowy między czarnobiałym Osiedlem a jego kolorową kontynuacją. Potem mieliśmy jeszcze dwa nowe epizody Niedźwiedzia i publikowane to tu, to tam drobiazgi (czy to z okazji Darmowego dni komiksu, czy do antologii powstałej na dwudziestopięciolecie magazynu KKK), ale teraz w końcu doczekaliśmy się tomu z prawdziwego zdarzenia. Jak mówi już tytuł, Centrum powraca i to w pełnej wersji. Na dodatek w towarzystwie kilku dodatkowych opowieści – wszystko z okazji dwudziestych urodzin OS. I trzeba przyznać, że Śledziński w świetnym stylu kontynuuje swoje opus magnum, serwując fanom kawał świetnego komiksu, na który warto było czekać.

Swobodna ekipa powraca. Od znanych nam wydarzeń minęło kilkanaście lat, bohaterowie są inni, ich drogi się rozeszły, ale teraz nadszedł czas zobaczyć, co się u nich dzieje i co tam słychać na osiedlu. Pytanie jednak, do czego grzebanie w starych śmieciach może doprowadzić…

Całość mojej recenzji na portalu NTG: https://nerdheim.pl/post/recenzja-komiksu-osiedle-swoboda-centrum/