W opracowaniu przedstawiono bilans ośmiu lat prezydentury Georgea W. Busha w zakresie polityki zagranicznej. Uwagę skoncentrowano na czynnikach oraz uwarunkowaniach, które doprowadziły do osłabienia pozycji i znaczenia Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej. Punktem wyjścia rozważań była ranga i rola USA w momencie obejmowania najwyższego urzędu w państwie przez G. W. Busha. Następnie dokonano analizy działań Białego Domu, zdominowanych w dużym stopniu zagrożeniem terrorystycznym. Staran

Informacje dodatkowe o Osłabione supermocarstwo. Pozycja USA W świecie po ośmiu latach prezydentury George'a W. Busha:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-87688-95-0

Kup książkę Osłabione supermocarstwo. Pozycja USA W świecie po ośmiu latach prezydentury George'a W. Busha

Osłabione supermocarstwo. Pozycja USA W świecie po ośmiu latach prezydentury George'a W. Busha - opinie o książce

Jadwiga Kiwerska0
Okładka ksiązki - Rozchodzenie się dwóch światów? Stany Zjednoczone i relacje transatlantyckie 1989-2012

Prezentowana książka jest pierwszą w historiografii polskiej tak dogłębną monografią dziejów relacji między USA a Europą na przełomie XX i XXI wieku...