Osobisty przewodnik po Pradze

Data wydania: 2020-06-01
Kategoria: Podróżnicze
Tytuł oryginału: Osobisty przewodnik po Pradze
Ilustracje: Filipa Springer

„W przewodniku oprowadzam wyłącznie po moich ulubionych miejscach w Pradze. W ten oto sposób książka wymyka się krytyce, że czegoś w niej nie ma. Jeśli nie ma, to mnie nie uwiodło!”. Mariusz Szczygieł

Dom może być jak cios między oczy. Dworzec stanowić upadłą bajkę. Most niejednokrotnie ułatwi śmierć. Znajdzie się też góra nieobojętności. Pomnik gejów. Kościół na podwórku czy grób jak kryształ. Drgająca kamienica. Włączmy do tego rozmowy z Czechami i Czeszkami, tymi znanymi i nieznanymi. Oto właśnie „Osobisty przewodnik po Pradze”.

Jak sam autor mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: „Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał”.

Wszystko uświetniają fotografie Filipa Springera.

Kup książkę Osobisty przewodnik po Pradze

Opinie o książce - Osobisty przewodnik po Pradze

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2021-07-05, Przeczytałem,

Fajnie napisane z dużą dozą humoru, tylko skąd wziąć tyle czasu aby obejrzeć to wszystko.

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2020-11-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Z Mariuszem Szczygłem za przewodnika w najbardziej urokliwych... albo i wręcz odwrotnie, najbardziej dziwnych, pokręconych i na pierwszy rzut oka niepasujacych, do znanej nam z przewodników złotej Pragi miejscach.

Bardzo ciekawe przemyslenia i polecane miejsca.

20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła
Mariusz Szczygieł0
Okładka ksiązki - 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła

Oto Polska: * proboszcz z HIV, * pluton ZOMO, który strzelał w "Wujku"; * dwie matki i poczęte przez nie dziecko; * student Rydzyka, który uciekł ze...

Kaprysik
Mariusz Szczygieł0
Okładka ksiązki - Kaprysik

Kobiety z tajemniczej listy znalezionej pod stolikiem w kawiarni. Dentystka, która fotografuje się tylko w przebraniu. Dwie przyjaciółki...