Ostatni oddech

Lato na Zanzibarze i gorące uczucie, które połączyło muzyka i zwyczajną dziewczynę.

Kornelia zamierza spędzić wakacje z przyjaciółką na największej tanzańskiej wyspie. Nie ma pojęcia, że ten wyjazd diametralnie zmieni jej życie. Gorące uczucie, które połączy ją ze znanym muzykiem, nie będzie miało w sobie nic z ognia i namiętności właściwych letnim romansom, a jednak okaże się prawdziwe, szczere i trwałe. Czy jednak przetrwa rozłąkę, utratę zaufania, niedopowiedzenia i domysły? Czy młoda dziewczyna zdobędzie się na odwagę, by zrezygnować z tego, co dotychczas stanowiło jej codzienność, i rzuci się na głęboką wodę?

W tej opowieści miłość przeplata się z nienawiścią, samotność z poczuciem zdrady, a cierpienie psychiczne z ciosami wymierzonymi przez bliską osobę. Historia Kornelii i Ksawerego to dowód na to, że prawdziwe uczucie potrafi znieść wiele, nawet jeśli czasem wydaje nam się, że będzie nas ono kosztować ostatni oddech.

Informacje dodatkowe o Ostatni oddech :

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-05-19

Kup książkę Ostatni oddech

Ostatni oddech - opinie o książce

Avatar użytkownika - anastasiyaadryan
anastasiyaadryan
Przeczytane:2021-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kto mnie zna, doskonale wie, że uwielbiam romanse z motywem muzycznym. A jeżeli w takowym pojawia się niegrzeczny przystojniak, to już po mnie. Taka moja słabość 😉
Kolejną książką, która zagościła na mojej muzycznej półeczce jest "Ostatni oddech" autorstwa Katarzyny Garczyk.
Co my tu mamy?
Kornelia, główna bogaterka, wraz z przyjaciółką Oliwią, będąc na wakacjach na Zanzibarze poznały grupę znanych muzyków, między innymi Ksawerego. Pomiędzy Cherry (bo właśnie tak Ksawery nazywa Kornelię) a Ksawerym zaiskrzyło, ale z powodu nieporozumienia ich kontakt się urwał. Po rocznej przerwie spotykają się na nowo i okazuje się, że wcale o sobie nie zapomnieli.
Czy miłość zwykłej dziewczyny i znanego muzyka ma szansę przetrwać próbę czasu?
Czy są w stanie zrezygnować ze swoich planów i marzeń, żeby być ze sobą? Czy pokonają wszystkie przeciwności losu?
Autorka opowiedziała nam przepiękną historię miłości i przyjaźni młodych ludzi. Kocham młodzieżówki i mam sentyment do książek z motywem muzycznym, więc z lekkością weszłam w świat bohaterów stworzonych przez Katarzynę Garczyk. Autorka trafiła w stu procentach w mój gust czytelniczy. Uwielbiam historie o wchodzeniu w dorosłość, pełne wątpliwości, rozterek i trudnych decyzji. Tu wszystkie emocje towarzyszące bohaterom były bardzo wyraziste, wręcz namacalne. Ból, niepewność, strach, bezsilność to wszystko dało się odczuć na własnej skórze. Duża rolę w tej powieści odgrywają postacie drugoplanowe, byli partnerzy pary oraz ich przyjaciele. Autorka za ich pomocą porusza wiele ważnych tematów, takich jak uzależnienie, konflikt rodzic-dziecko, lojalność, poświęcenie, życiowe wybory. Robi to umiejętnie i z wyczuciem, co sprawia, że książkę czyta się szybko i lekko.
Z pewnością jest to bardzo emocjonująca lektura. Łezka nie raz mi się w oku zakręciła podczas czytania. I właśnie ze względu na ten ogrom emocji, które dostarczyła autorka, jestem w stanie przymknąć oko na niedociągnięcia, które doświadczony czytelnik z pewnością wyłapie. Ale wolę chwalić, niż się czepiać, więc z czystym sumieniem mogę wam powiedzieć, że to jest naprawdę świetny debiut.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-07-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Nie zrywam połączenia wzrokowego z obcym mężczyzną. Zatapiam się w jego błękitnych tęczówkach, wkraczam na wzburzone wody, a fale próbują zatrzymać mnie pod taflą oceanu. Brakuje mi powietrza, topię się, ale wcale nie chcę wypływać na powierzchnię".

Ta książka to prawdziwe tchnienie poetyckiej duszy. Jak ja się rozpływałam w tych chwilach, kiedy ich ciała były zbyt blisko siebie. Czułam ich miłość i pożądanie, jakbym stała z boku i wszystko widziała, a oni nie kryliby się przede mną. To uczucie faktycznie zrodziło się z przypadków, których w ich życiu nie brakowało. I choć w pewnym momencie się rozstali, to uczucie gdzieś tam nadal krążyło w ich sercach. Kornelia nie chcąc pamiętać przykrych wspomnień, związała się z innym chłopakiem, który dokładał jej tylko problemów. Jednak pewien wieczór przesądzi wszystko. Każdy z nas ma swoje przeznaczenie i ono nie spocznie, zanim się nie wypełni...
Naprawdę czarująca pozycja. Rozmarzyłam się na tyle, że sama miałam motylki w brzuchu. Z pewnością i wy wczujecie się w każą sytuację i podzielicie z nimi smutek i radość. Dowiecie się o nich wszystkiego na tyle, by wyrobić sobie o nich zdanie.
Bardzo uczuciowa powieść.
Jej styl jest troszkę delikatny, aczkolwiek świeży niczym letni wietrzyk wiosną. Ciężko się od niej oderwać, bo tak naprawdę nie chcecie przerywać czytania. Jesteście ciekawi, co takiego los zgotuje Kornelce, tym bardziej, że jest to bardzo niezdecydowana kobieta. Chwilami chciałam nią potrząsnąć i powiedzieć, by wreszcie się zdecydowała, a nie tylko bujała w obłokach swojej wyobraźni. Tym bardziej, że letnie uczucie było chodzącym ideałem mężczyzny.
W opowieści mamy pewne przeskoki czasowe. Ukazuje chwile, kiedy dopiero poznała muzyka i te obecne, kiedy po pewnym czasie znów go spotyka. Atmosferę często rozładowywała przyjaciółka Kornelki, która prowadziła bardzo barwne życie. To dzięki niej historia potoczyła się w ciepłym kierunku.
Książkę polecam osobom, które nie wierzą w miłość i takim, które już ją odczuwają. Ja sama przypomniałam sobie czasy, kiedy to i moje serce zabiło po raz pierwszy...

Avatar użytkownika - nataliastragowska
nataliastragowska
Przeczytane:2021-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Gdybym miała wybierać pomiędzy kochaniem Ciebie a oddychaniem, to chciałabym wziąć ostatni oddech, by powiedzieć, że Cię kocham" - autor nieznany.

Tymi słowami zaczyna się ta książka. Sądzę, że ta myśl idealnie pasuje do treści tej publikacji. Choć to grubasek bo liczy aż 500 stron, absolutnie nie ujmuje to ciekawej fabule, wręcz przeciwnie. Przez książkę się po prostu płynie, jest się ciekawym co będzie dalej. Ciężko się oderwać, bo fabuła jest bardzo wciągająca. Przejdę jednak teraz do treści a później napiszę swoje kolejne odczucia.

Poznajemy tutaj Kornelię i jej przyjaciółkę Oliwię, które wybrały się razem na wakacje na Zanzibar. Poznają tam przypadkowo swoich rodaków panów, którzy jak się okazało tworzą znany zespół muzyczny. Tak zaczyna się ta historia. Wspólne spędzanie czasu, gry, zabawy, miłostki - istna sielanka. Ale jak wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy. Pewne niedomówienia i wzajemne żale sprawiają, że po powrocie do kraju, nie mają że sobą kontaktu, prawie przez rok. Jednak Kornelia z powrotem spotyka na swojej drodze Ksawerego Wieczorka - muzyka ???? z tych pamiętnych wakacji. Wszystkie uczucia odżywają w nich na nowo. Postanawiają zacząć od nowa z czystymi kartami. Jednak by być razem szczęśliwi, muszą pokonać wiele przeciwności losu. Oboje też skrywają pewne tajemnice, które znacząco wpływają na ich obecne życie. To nie jest miłość idealna. Jest w niej wiele bólu, wyrzeczeń, nieporozumień, początkowo brak zaufania, trochę nienawiści szeroko rozumianej zdrady, dużo samotności i mnóstwo wylanych łez. Ta publikacja pokazuje nam, że prawdziwa miłość potrafi przetrwać wszystko. Choć może nas bardzo wiele kosztować, to czasami jednak warto zaryzykować by być szczęśliwym. Czy tak się stanie w tej historii? Czy Kornelia i Ksawery będą szczęśliwi? Czy uda im się pokonać wszelkie przeciwności, by móc w pełni czerpać z drugiej osoby, to co najważniejsze? Tego wszystkiego dowiecie się z tej historii.

Piękna, bardzo porywająca historia. Według mnie kolejny bardzo udany debiut ;) ogromnie się cieszę, że mam możliwość poznania tylu nowych, wspaniałych polskich autorów ;) to ogromna duma, że tyle osób postanawia zaryzykować i się odważyć aby przedstawić nam swoje marzenia ;) bardzo szanuję takich ludzi ;) ale wracając do książki ;) jak pisałam jest bardzo porywająca. Jest jakby podzielona na dwie części. Akcja dzieje się w dwóch miejscach : na Zanzibarze, gdzie możemy dowiedzieć się, co się działo wcześniej i Katowice/Piaseczno, dzięki czemu wiemy co dzieje się obecnie. Tu kolejny mój plus dla autorki ;) uwielbiam gdy akcja książek toczy się w Polsce a bohaterowie mają polskie imiona ;) ciekawą alternatywą jest też to, że autorka do numeru każdego rozdziału dodała słowo oddech, co nadaje książce pewnej namiętności ;) słowem, mimo swojej objętości książkę czyta się wspaniale i jest w niej zapewniona cała gama uczuć. Od radości po smutek, od cierpienia, przez wspomnienia do szczęścia ;) nie za długie rozdziały oraz ciekawa fabuła sprawiają, że czytelnik da się porwać tej historii i jest nią naprawdę oczarowany ;) bardzo dziękuję Wydawnictwo WasPos za możliwość recenzji i poznania kolejnej, wspaniałej, polskiej autorki ;) polecam Wam bardzo tę książkę i przyznaję ?????????/10 punktów!! ?

Anioł zemsty
Katarzyna Garczyk0
Okładka ksiązki - Anioł zemsty

Kontynuacja historii bohaterów Króla Śródmieścia! Jest w nim nienawiść i żal, że świat nic nie może mu zaoferować. Melania jest przerażona oraz załamana...

Król śródmieścia
Katarzyna Garczyk0
Okładka ksiązki - Król śródmieścia

Napędza go gniew. Nakłania do rzeczy, o których nigdy wcześniej by nie pomyślał. Dziewiętnastoletnia Melania Skierniawska ma poważny problem. Jej brat...