Ostatnia sztuka Tadeusa Voldta

Według planu. Z fartem.

Jeśli chcesz przekazać komuś przesyłkę, i zrobić to anonimowo, jest tylko jedna osoba, do której możesz się zgłosić - Iva Schlitz. Dotrzymuje terminów i zapewnia pełną dyskrecję. Iva stara się zgromadzić dużą kwotę, żeby wykupić warsztat zmarłego ojca z rąk władz. Gdy pewnego dnia podejmuje się ryzykownego zadania i ściąga na siebie kłopoty, jej nieoczekiwanym sojusznikiem okazuje się Tadeus Voldt - najlepszy kasiarz, jaki chodzi po tej ziemi.

Razem szykują sztukę, która wstrząśnie miastem szulerów: pierwszy w historii Hausenberga napad na bank. I to nie byle jaki, a Bank Braci Mann, wypełniony skrytkami wypalanymi z ignitianu. Jak tego dokonać, nie ryzykując kosy? Z precyzją, opanowaniem i dbałością o szczegóły.

Nagłe zwroty akcji i zaskakujące rozwiązania. Łotrzykowska seria o mieście szulerów, złodziei, klik i Rekinów zapoczątkowana przez Wszyscy patrzyli, nikt nie widział doczekała się nowej niezależnej historii, w której gra się wyłącznie o wysokie stawki.

Sprawdzasz?

Ostatnia sztuka Tadeusa Voldta - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kitty_01
Kitty_01
Przeczytane:2021-08-08,

Sięgnęłam po tą książkę z nudów, można nawet powiedzieć że przypadkiem, jednak zdecydowanie był to dobry przypadek. Powieść bardzo przypadła mi do gustu. Waściwie nawet mnie to zdziwiło, bo sam opis z tyłu okładki nie do końca przypadł mi do gustu. Mimo to pozycja warta polecenia. Wciąga od pierwszej strony, dobrze wykreowani bohaterowie nie dają czytelnikowi się nudzić. Gorąco polecam

Avatar użytkownika - Moniczkasia
Moniczkasia
Przeczytane:2021-08-01,

Książka to mroczna historia, pełna intryg i gangsterskich porachunków. Bohaterzy jakich w niej spotkamy są dobrze wykreowani, a każdy z nich posiada pewne umiejętności, które wzbogacają fabułę książki. Nie braknie w niej akcji, przestępczych porachunków, szulerów, klik, mrocznego klimatu i świetnie wykreowanego świata, w którym się wszystko dzieje.

Od samego początku książka wciąga czytelnika i powoduje, że kibicujemy głównym bohaterom w ich szelmowskim planie. Samo planowanie, przygotowywanie się, zbieranie informacji jest już ciekawe. Trudno przewidzieć co się wydarzy, historia trzyma w napięciu i wywołuje dreszczyk emocji. Czy plan się powiedzie? Czy wszyscy będą lojalni? Czy jednak ktoś się wyłamie?

Ale, żeby się dowiedzieć trzeba przeczytać książkę i po prostu świetnie się bawić. Autor zachęcił mnie bardzo do przeczytania innych jego książek.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-07-25,

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić. Polecacie?

Avatar użytkownika - paciaczyta
paciaczyta
Przeczytane:2021-07-18,

Ostatnia sztuka Tadeusa Voldta to drugi tom cyklu Miasta Szulerów. Tomasz Marchewka ponownie przenosi nas do Hausenberga. W półświatku spotykamy nowych bohaterów, którzy żyją w świecie intryg i nie do końca legalnych interesów. Przygoda szulerów wciąga a gangsterski klimat sprawia, że nie sposób się od niej oderwać. Książka pełna akcji z ciekawą fabułą. Osoby, które nie czytały pierwszej części bez problemu powinny się odnaleźć w tej części :)

Avatar użytkownika - jagoda_goczal
jagoda_goczal
Przeczytane:2021-08-06, Ocena: 4, Chcę przeczytać,

IG: jagoda_goczal

Ludzie honoru w tym mieście melodii przeszłości.

Miasto szulerów - Hausenberg - mimo zbrodniczej natury rządzi się swoimi prawami. Nadrzędną rolę sprawują w mieście najsilniejsi, a słabsi im podlegają. Zbrodnia zaś jest sztuką, sam jej akt przejawem artyzmu, a przestępca - sztukmistrzem, artystą. Jedynym umownym nietykalnym punktem pozostają banki, bo ich zawartość jest często własnością ogółu. Jakie więc na przeżycie ma młoda, niedoświadczona kurierka przełamująca to tabu?

Na kolejną, niezależna opowieść z cyklu ,,Miasto szulerów" widać, że był plan. Stworzyć rzeszę walczących ze sobą miejskich grup?, ożywić legendy Hausenberga?, dać bohaterom motywy, zadanie, lokacje?... Ale gdzieś po drodze coś poszło w innym kierunku niż powinno. Przez pierwsze 200 stron akcja bardzo się ciągnie?. Owszem, jak to na początku każdej porządnej serii, dostajemy wprowadzenie, przedstawienie postaci i inne mniej lub więcej ważne strzępki informacji o świecie przedstawionym. Tu mieliśmy je często w formie flashbacków albo relacji bohaterów. Problem polegał na złym wyważeniu tego zabiegu np. jakaś postać idzie chodnikiem, opisuje otoczenie, po czym nie stąd ni zowąd strzela nam w twarz kilkoma albo kilkunastoma ciągłymi stronami flashbacku. I tak non stop. Dla mnie bardzo obciążało to ,,teraźniejszą" akcję bo więcej wiedziałam tu o przeszłości niż czasach protagonistom obecnym. Nie żeby nie było to ciekawe, ale trochę było tego za dużo. Ciekawiej natomiast zaczęło robić się w ostatniej 1/3 pozycji, już po wykonanej ,,sztuce", kiedy wszystkie karty zostały już wyłożone na stół?. Ten fragment łyknęłam bardzo szybko - wciągał, był dynamiczny? i dobrze objaśniony. Chociaż co do zakończania mam mieszane uczucia... ale to zostawiam już wam?. ,,Ostatnia sztuka Tadeusa Voldta" opowiadająca o tytułowym Królu Kasiarzy Tadeusie?, kurierce Ivie? i byłej klice Nomie? ma swój urok i klimat zbrodniczego półświatku, hazardu, umów i walki o władzę. Jest to jednak dosyć przeciętna książka o tej tematyce, ale z bardzo dobrze zarysowanym schematem miejskiej hierarchii, historii i zasad.

Avatar użytkownika - Jetekote
Jetekote
Przeczytane:2021-07-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Zamiast szelestu kartek podczas przewracania stron, słyszymy dźwięki różnych mechanizmów czy metalu tartego o metal pochodzącego z właśnie rozkładanego ukradzionego zegarka, który jest jeszcze ciepły od ciała dawnego właściciela. W każdym akapicie czuć ten niesamowity, wiktoriański, łotrzykowski, gangsterski klimat, który wręcz emanuje z książki i wzrasta ze strony na stronę. Nie da się go nie lubić!

Główną bohaterką jest silna kobieta, której samej przyszło żyć i zarabiać na siebie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Jej determinacja, żeby przetrwać, nie trafić na ulicę oraz profesjonalizm w pracy zachwyca. Im jesteśmy dalej, tym bardziej Iva z powodu naglącej potrzeby zdobycia pieniędzy skręca w szemrany światek. Nie spada wbrew pozorom opinia czytelnika o niej, bardzo szybko przywiązujemy się do głównej bohaterki i coraz bardziej kibicujemy. Przy tej jej niesamowitości jest ludzka i w jakiś sposób niezwykle bliska. Popełnia błędy, uczy się na nic, nie wszystko jej się udaje- to chyba najbardziej zachwyca mnie w Ivie.

Gorąco polecam Wam „Ostatnią sztukę Tadeusa Voldta”. Masa zwrotów akcji, cudownie wykreowany świat, jeszcze lepiej bohaterowie. W pewnym momencie musiałem aż stopniować emocje! To była niesamowita przygoda.

Wszyscy patrzyli, nikt nie widział
Tomasz Marchewka0
Okładka ksiązki - Wszyscy patrzyli, nikt nie widział

Jeżeli boisz się ryzykować, nawet nie siadaj do gry Hausenberg to miasto, które nie ma litości dla słabych. Sposobów, żeby cię przerobić, jest wiele:...

Forget Me Not
Julie Soto