Otchłań. Księga 2

Tytuł oryginału: The Core
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Marcin Mortka

Tom 10 cyklu Cykl Demoniczny

Czas na ostateczną bitwę.

W tym pojedynku, przetrwa tylko jedna strona - ludzka lub demoniczna.

Drużyna straceńców staje przed bramami Otchłani. Nie ma już odwrotu, nie ma miejsca na wątpliwości ani czasu na wahanie. Przeciwko sobie mają całą potęgę Nie oraz pokonanego, ale nie złamanego Alagai Ka.
Jednak najcięższą walkę każdy z bohaterów stoczy sam ze sobą.
Aby zwyciężyć muszą poświęcić to co kochają najbardziej.

Jeśli zawiodą, po ludzkości nie pozostanie nawet ślad.

Rozpoczyna się bitwa o wszystko. Sharak Ka - ostatnia wojna przeciwko demonom.

To jest właśnie czas roju!

Kup książkę Otchłań. Księga 2

Opinie o książce - Otchłań. Księga 2

Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2019-06-17, Ocena: 4, Przeczytałam,

O ile pierwsza część Otchłani nieco mnie rozczarowała, to druga księga jest podsumowaniem serii i wyjaśnia kilka wątków które powinny każdego usatysfakcjonować.
Właśnie na to czekałam chociaż autor gdyby wcześniej się tak nie rozwodził to seria miałaby mniej ksiąg. Cała seria jest bardzo dobra mimo że ciekawe rozdziały są poprzeplatane z rozdziałami niesamowicie nudnymi.
POLECAM każdemu kto lubi fantastykę.

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-10-30, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2018, 12 książek 2018,

Genialne zakończenie serii. Nic dodać nic ująć. Jeden z najelpszych cykli fantystyki jakie miałam przyjemność czytać. Niczego bym tutaj nie dodała, ani nie ujęła. O ile pierwsza część ostatniego cyklu Otchłani nieco mnie rozczarowała, tak w połączeniu z ostatnią częścią oraz poprzedzającymi je książkami tworzą arcydzieło. POLECAM każdemu kto kocha fantastyke.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-08-21, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2018, przygoda,

Sharak Ka trwa. Alden, Jardir oraz reszta schodzi coraz bardziej w głąb ziemi, by pozbyć się na zawsze demonów. Na powierzchni trwają walki o przetrwanie, a czas ucieka... Zbliża się ostateczn a walka, a każda ze stron jest silna.

Avatar użytkownika - Kampo
Kampo
Przeczytane:2018-04-24, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2018,

Czuję się bardzo skonfliktowany z tą książką. Z jednej strony to ostatnia część fantastycznej serii, pełna cudownych postaci, z którymi się zżyłem. Z drugiej cała powieść ciągnie się niesamowicie powoli - zwłaszcza ten główny, najważniejszy wątek dotyczący Jardira i Arlena. Ciekawe rozdziały są poprzeplatane z rozdziałami niesamowicie nudnymi, dotyczącymi postaci, o których już nie pamiętałem nawet, że miały jakąkolwiek rolę w historii, bez których w zasadzie nic w ostatecznym rozrachunku by się w powieści nie zmieniło. Odnosiłem non-stop wrażenie, że autor bardzo chciał sprawić, żeby niektóre postacie były ważniejsze, niż faktycznie są.
To, co zawsze mi się niesamowicie podobało w tej serii, to sceny walki, ale tutaj jest ich... za dużo. Jeżeli mnie pamięć nie myli, pod koniec trzy albo cztery rozdziały to nieprzerwana walka, która po chwili robi się już nudna - za każdym razem opisy starć wydają się niemal identyczne: ktoś walczy, jedna strona wyciąga jakiegoś asa z rękawa (a czasami i z ciemniejszych, mniej przyjaznych miejsc), potem coś chwilowo wyrównuje szanse i na koniec znowu kolejny as, który kończy konflikt. Robi się to strasznie schematyczne i oklepane, zwłaszcza, gdy kilkadziesiąt stron czyta się prawie to samo. Do tego autor często zapomina, kto bierze udział w walce, bo notorycznie wiele się dzieje, a potem się okazuje, że ktoś obok niby też brał w tym udział, ale nie robił niczego. Albo pomimo nieustającej walki postacie mają czas na skomplikowane dialogi, dysputy czy pierwszą pomoc.
Ostatecznie, bardzo mi szkoda tej książki, mogła być cudownym zwieńczeniem wyjątkowej serii. Wiem, że gdybym jej nie przeczytał, żałowałbym tego, ale po przeczytaniu żałuję, że tyle czasu na nią straciłem.

Wielki Bazar, Złoto Brayana
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Wielki Bazar, Złoto Brayana

Strach. Strach przed otchłańcami. Strach przed nocą. Strach przed śmiercią.\r\n\r\nStrach to dobra rzecz. Dzięki niemu żyjemy\r\nJeph Bales z Potoku Tibbeta...

Dziedzictwo Posłańca
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Dziedzictwo Posłańca

Historia walki o ocalenie ludzkości została opowiedziana do końca. Wypełniło się przeznaczenie, bardowie mogą opiewać w pieśniach odwagę bohaterów...

Więcej niż zło
Ewelina Stefańska