Paddington na wycieczce

Tom 9 cyklu Miś Paddington

Miś z walizką pełną przygód! Ta kolejna klasyczna książeczka o przygodach misia w znakomitym tłumaczeniu Michała Rusinka pojawia się pierwszy raz na polskim rynku. Śledzimy śmieszne perypetie Paddingtona w różnych sytuacjach: u dentysty, gdzie musiał się znaleźć z powodu zjadania zbyt dużej ilości krówek, czy na zakupach w domu handlowym, kiedy wybiera dla siebie strój wieczorowy. Lektura tej książki pozwala spojrzeć na świat z dużym optymizmem - zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Informacje dodatkowe o Paddington na wycieczce:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010-07-02
Tytuł oryginału: Paddington Takes the Air
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Ilustracje:Peggy Fortnum

Kup książkę Paddington na wycieczce

Paddington na wycieczce - opinie o książce

Ostatnio czytałam kolejną część przygód Paddingtona, czyli "Paddington na wycieczce".

I jak to bywa z tym niesfornym niedźwiadkiem było śmiesznie, tym razem musiał odwiedzić dentystę czy poszukać stroju wieczorowego na przyjęcie charytatywne.

Bardzo lubię tego misia, ale niestety ta część podobała mi się najmniej. Czytając przygody tego niedźwiadka uśmiechnęłam się nie raz, ale jednak wcześniejsze tomy bardziej mnie rozbawiły.

Przyznam szczerze, że tytuł mi nie pasuje do historii, które przeżywa Paddington. Zaczynając czytać książkę myślałam, że poznam tutaj inne przygody Paddingtona.

Nie ma co ukrywać, że autor miał świetny styl. Niezwykle szybko czyta się jego książki, a język jest prostu i łatwy.  Dzieciaki nie będą miały trudności ze zrozumieniem treści i na pewno będą się świetnie bawić.

Mimo, że ta część podobała mi się najmniej to i tak polecam "Paddington na wycieczce". Ten miś jest tak uroczy, że ciężko jest się mu oprzeć.

Paddington i świąteczna niespodzianka
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington i świąteczna niespodzianka

Specjalnie na Boże Narodzenie książeczka o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników. Paddington nie może się...

Paddington tu i teraz
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington tu i teraz

Zupełnie nowe przygody Misia Paddingtona.Po raz pierwszy od trzydziestu lat nowa książka na pięćdziesiąte urodziny Misia. Upaprany marmoladą niedźwiadek...