Pakt z diabłem

Tytuł oryginału: Deal with the Devil
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Marcin Kuchciński

Tom 1 cyklu The Forge Trilogy

Drapieżny miliarder Jericho Forge nie przegrywa. Nigdy się nie wycofuje i zawsze dostaje to, na co ma akurat ochotę. Nie potrzebuje pozwoleń i nie musi nikogo przepraszać. On może wszystko. Dosłownie. Nie ma żadnych skrupułów. Podobnie jak olśniewająca India Baptiste, zwana Królową Midas, niezrównana pokerzystka, znana z cudownej urody i bezwzględności w grze. Jeśli India postanowi, że musi wygrać, zrobi wszystko, aby to osiągnąć. Nawet jeśli miałaby dać w zastaw samą siebie.

Niestety, zakład z Forge'em nie był dobrym pomysłem. Kobieta spodziewała się, że w ten sposób wygra dziesięć milionów dolarów, pieniądze, od których tak wiele zależało. Jednak tym razem przegrała. Straciła wszystko, co naprawdę kochała. I znalazła się w całkowitej władzy mężczyzny, który najwyraźniej postanowił z niej korzystać zgodnie ze swoimi zachciankami. Ku swojemu przerażeniu India niemal od razu odkryła, że ów brutalny, ale niezwykle męski facet budzi w niej instynkty potężniejsze niż zwykłe pożądanie.

Oto pierwszy tom wspaniałej historii dwóch osobowości, które łączy bezwzględność, siła, upór i magnetyczne przyciąganie. Wszechwładny tyran nie zniesie zuchwałej odwagi. Dumna i niezależna lwica nie ścierpi arogancji bogatego pyszałka. Jednak India i Jericho pożądają siebie nawzajem coraz mocniej i coraz bardziej beznadziejnie. To pragnienie wykracza poza wszystko, czego oboje dotychczas zaznali. Nic nie może powstrzymać bólu, szaleństwa i... czujnych złych ludzi.

Diabła możesz pokochać. Ale nigdy go nie oswoisz!

Tagi: porwanie hazard

Kup książkę Pakt z diabłem

Opinie o książce - Pakt z diabłem

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

Zanim zaczęłam tę książkę, byłam pełna obaw. Stałam właśnie przed pierwszym spotkaniem z twórczością Meghan March. Teraz po jej skończeniu mogą w końcu opowiedzieć o tym, czy było warto się stresować, czy też odwrotnie. Dlatego też chętnie odpowiem na to pytanie w mojej krótkiej opinii.

Jedno, o czym należy pamiętać to to, że Jericho Forge nigdy, ale to nigdy nie przegrywa. Zarówno w życiu, jak i w kartach. Tak samo nigdy się nie wycofuje, a wszelkie groźby zawsze realizuje. Nie musi nikogo o nic prosić, a tym bardziej przepraszać. Można by rzec, że ma chłop idealnie w życiu, nie? Jest jednak osoba, na którą urok Forge’a nie działa, a przynajmniej jest to dobrze ukryte. India Baptiste to kobieta, która nie boi się ryzyka, a w kartach nazywana jest mistrzynią. Jeśli postanowi sobie, że musi wygrać - to zrobi to. Nawet gdyby miała sprzedać za to siebie. Zakład z Forge’em nie był jednak dobrym pomysłem, o czym kobieta przekonuje się bardzo szybko. Straciła wszystko, co kochała, a dodatkowo mężczyzna postanowił zrobić sobie z niej zabawkę. Jeszcze, żeby tego było mało, India odkrywa, że piekielnie seksowny Jericho wzbudza w niej ogromne pożądanie.

Główna bohaterka, India, bardzo przypadła mi do gustu. Sama byłam w szoku, że ta postać tak szybko i tak mocno mnie w sobie na swój sposób “rozkochała”. Jest to kobieta silna, odważna, gotowa do wszelkich poświęceń w imię rodziny – a udowodniła to nie raz. Bardzo spodobało mi się również to, że nie do końca wierzyła we wszystko, co oferuje Forge. Owszem, zdarzyło jej się popełnić kilka błędów, jednak na ogół podchodziła do mężczyzny nieufnie.

Zdecydowanie jest to postać dobrze i dokładnie wykreowana. Mogę jeszcze jej zarzucić to, że za często zarzucała sobie brak myślenia tuż po podjęciu lekkomyślnych decyzji. No ale trzeba przyznać, że nadało jej to bardziej ludzkiego wyglądu.

Jericho to drugi główny bohater, który, choć jest irytujący, okropnie zaborczy i zbyt pewny siebie, to potrafił pokazać też tę drugą, całkiem miłą twarz Zaimponował mi też trochę tym, jak troskliwy był w stosunku do Indii. To znaczy, jeśli można jego zachowanie w ogóle określić mianem troski. Poza tym był jednak dosyć irytujący i przez jego zachowanie i kwestie nie raz przewracałam oczami.

Meghan March wywarła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Nie spodziewałam się, że jej pióro aż tak przypadnie mi do gustu, a lektura książki okaże się tak przyjemna i lekka. Pochłonęłam tę pozycję w jeden dzień, więc to już mówi chyba samo za siebie.

Fabuła jest wciągająca, wzbudza napięcie, a to oznacza jedno – autorka doskonale wie, jak poprowadzić akcję, by nie było nudno, a czytelnik nadal pozostawał zainteresowany. Jednocześnie czuję się w obowiązku, by wspomnieć również o tym, że w powieści występują opisowe sceny seksu, zarówno tego “łagodnego”, jak i tego ostrzejszego – a zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkim się to podoba.

Jeżeli jednak przepadacie za romansami i szukacie takiego z wątkiem erotycznym, to Pakt z Diabłem zdecydowanie będzie dla Was. Ja czekam na kontynuację, bo zakończenie kompletnie mnie zaszokowało i cóż, nie mogą się doczekać, aż dowiem się, co było dalej.

Byli hakerzy, byli zawodnicy MMA, hokeiści, przedsiębiorcy i przyszedl czas na hazardzistów! Nie było źle, ale też niczym szczególnym ta powieść się nie wybiła... może kolejny tom jakoś "zauroczy"?

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2020-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

India i Jericho poznają się przy partyjce pokera. Jeden błąd wiele kosztuje, przez co zakład doprowadza do wielu niefortunnych zdarzeń. Czy ta dwójka się dogada? Czy ich wybuchowe charaktery doprowadzą do tragedii? A może uda im się zaznać szczęścia?

Kolejna książka autorki, tym razem przenosi nas ona świata hazardu, gdzie nawet najlepsi gracze będą musieli postawić swoją duszę, a nawet i swoje życie.
Sięgając po powyższą opowieść poznajemy dwójkę bohaterów, którzy są zdeterminowani w zrealizowaniu swoich celów. India za wszelką cenę chce uratować swoją siostrę, nawet jeśli miałaby przypłacić to własnym życiem. Natomiast Jericho chce zniszczyć swojego wroga, dlatego podejmuje grę z dziewczyną, gdzie będzie musiał poświęcić własną dusze.

Według mnie jest to intrygująca historia pokazująca, że hazard nie musi dotyczyć tylko pieniędzy czy też innych dóbr materialnych, ponieważ dowiadujemy się z książki, że zastawia się nawet swoje życie.
Powyższa książka jest emocjonalnym rollercoaster'em, ponieważ z każdą kolejną stroną czujemy coraz większy niedosyt, przez co, coraz bardziej chcemy wiedzieć, co się wydarzy dalej.
Postawienie na swojej drodze tej dwójki bohaterów doprowadza do wrzenia, gdyż oboje są wybuchowi. To tak jakby ogień zderzył się z ogniem. Ich sprzeczki powodują, że ta opowieść staje się ciekawsza, a tajemnice zapowiadają, że będą nas intrygować.
W moim odczuciu to nie jest zwykła książka. To książka pełna intryg, fascynacji, a przede wszystkim ostrych wymian zdań, których brakuje w wielu historiach.
Jak dla mnie jedynym minusem jest zakończenie, ponieważ zostawia nas w szoku, a przede wszystkim w niedosycie, przez co z niecierpliwością będzie się czekać na kolejny tom.

Moim zdaniem "Pakt z diabłem. Forge" przypadnie do gustu wszystkim, którzy uwielbiają świat hazardu, zakładów, a nawet i mafii. I to właśnie tym czytelnikom polecam tą książkę.

Moja ocena: 10/10

Avatar użytkownika - kaczucha
kaczucha
Przeczytane:2020-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Romans z piekła rodem! Połączenie wybuchowych charakterów, intrygująca fabuła z nutką niebezpieczeństwa i czysty ogień pożądania. „Pakt z diabłem” to elektryzująca książka, która spodoba się fankom nietuzinkowych i oryginalnych romansów.
India Baptiste potrzebuje zdobyć 10 milionów dolarów w ciągu dziesięciu dni! Trudne zadanie, ale nie niemożliwe. Zwłaszcza, że kobieta jest królową pokera. Wystarczy tylko, że zagra w grze o naprawdę wysokie stawki. India organizuje rozgrywkę, w której jest skazana na sukces. Wszystko jest zorganizowane i zaplanowane. Wygrana jest prawie w jej kieszeni. Wszystko się zmienia, kiedy do gry wkracza ON. Jericho Forge jest bezwzględnym i drapieżnym miliarderem. Jest też cholernie dobry w pokera. Kiedy staje naprzeciw Indii, kobieta wie, że może przegrać a stawką są nie tylko pieniądze, ale również życie jej siostry. Kobieta podejmuje grę nie zdając sobie sprawy, że Forge właśnie ją wyznaczył na nagrodę. Kiedy szczęście opuszcza kobietę, zmuszona ona jest poddać się władzy tego niebezpiecznego mężczyzny. India zdaje sobie sprawę, że Forge może być bardziej groźny niż jej się zdawało na początku. Budzi w niej, bowiem zakazane pragnienia. Froge widzi w Indii nie tylko  zmysłową i mądrą kobietę, ale również szansę, przepustkę w biznesowych rozgrywkach. Tylko czy będzie on w stanie trzymać ręce przy sobie? Czy dwoje tak groźnych graczy będzie w stanie grać czystko? Zwłaszcza, że w tej rozgrywce zaczynają ważną rolę odkrywać uczucia?
„Pakt z diabłem” to fenomenalna lektura. Fabuła jest oryginalna i nie brakuje zwrotów akcji. Bohaterowie mają mocne i ostre charaktery. Czuć wiszące w powietrzu pożądane i czyhające gdzieś w pobliżu niebezpieczeństwo. Autorka jak zawsze pisze na wysokim poziomie. Jest rzeczowo, ostro, ale i błyskotliwie. Gorąco polecam książkę i już nie mogę doczekać się kontynuacji.

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Imperium grzechu
Meghan March; 0
Okładka ksiązki - Imperium grzechu

Jeśli chodzi o Keirę Kilgore, nic nie jest racjonalne. To kobieta silna i niezależna, ale nie ma prawa decydować o swoim ciele i swoim losie. Należy do...

Niepokorna królowa
Meghan March; 0
Okładka ksiązki - Niepokorna królowa

Keira Kilgore ma ognisty temperament i cudowne ciało. Ta silna, odważna kobieta nade wszystko ceni niezależność — choć stanowi własność tyrana. Nie...

Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska