Pakt z diabłem

Tytuł oryginału: Deal with the Devil
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Marcin Kuchciński

Tom 1 cyklu The Forge Trilogy

Drapieżny miliarder Jericho Forge nie przegrywa. Nigdy się nie wycofuje i zawsze dostaje to, na co ma akurat ochotę. Nie potrzebuje pozwoleń i nie musi nikogo przepraszać. On może wszystko. Dosłownie. Nie ma żadnych skrupułów. Podobnie jak olśniewająca India Baptiste, zwana Królową Midas, niezrównana pokerzystka, znana z cudownej urody i bezwzględności w grze. Jeśli India postanowi, że musi wygrać, zrobi wszystko, aby to osiągnąć. Nawet jeśli miałaby dać w zastaw samą siebie.

Niestety, zakład z Forge'em nie był dobrym pomysłem. Kobieta spodziewała się, że w ten sposób wygra dziesięć milionów dolarów, pieniądze, od których tak wiele zależało. Jednak tym razem przegrała. Straciła wszystko, co naprawdę kochała. I znalazła się w całkowitej władzy mężczyzny, który najwyraźniej postanowił z niej korzystać zgodnie ze swoimi zachciankami. Ku swojemu przerażeniu India niemal od razu odkryła, że ów brutalny, ale niezwykle męski facet budzi w niej instynkty potężniejsze niż zwykłe pożądanie.

Oto pierwszy tom wspaniałej historii dwóch osobowości, które łączy bezwzględność, siła, upór i magnetyczne przyciąganie. Wszechwładny tyran nie zniesie zuchwałej odwagi. Dumna i niezależna lwica nie ścierpi arogancji bogatego pyszałka. Jednak India i Jericho pożądają siebie nawzajem coraz mocniej i coraz bardziej beznadziejnie. To pragnienie wykracza poza wszystko, czego oboje dotychczas zaznali. Nic nie może powstrzymać bólu, szaleństwa i... czujnych złych ludzi.

Diabła możesz pokochać. Ale nigdy go nie oswoisz!

Tagi: porwanie hazard

Kup książkę Pakt z diabłem

Opinie o książce - Pakt z diabłem

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2020-02-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 2020, Mam,

India i Jericho poznają się przy partyjce pokera. Jeden błąd wiele kosztuje, przez co zakład doprowadza do wielu niefortunnych zdarzeń. Czy ta dwójka się dogada? Czy ich wybuchowe charaktery doprowadzą do tragedii? A może uda im się zaznać szczęścia?

Kolejna książka autorki, tym razem przenosi nas ona świata hazardu, gdzie nawet najlepsi gracze będą musieli postawić swoją duszę, a nawet i swoje życie.
Sięgając po powyższą opowieść poznajemy dwójkę bohaterów, którzy są zdeterminowani w zrealizowaniu swoich celów. India za wszelką cenę chce uratować swoją siostrę, nawet jeśli miałaby przypłacić to własnym życiem. Natomiast Jericho chce zniszczyć swojego wroga, dlatego podejmuje grę z dziewczyną, gdzie będzie musiał poświęcić własną dusze.

Według mnie jest to intrygująca historia pokazująca, że hazard nie musi dotyczyć tylko pieniędzy czy też innych dóbr materialnych, ponieważ dowiadujemy się z książki, że zastawia się nawet swoje życie.
Powyższa książka jest emocjonalnym rollercoaster'em, ponieważ z każdą kolejną stroną czujemy coraz większy niedosyt, przez co, coraz bardziej chcemy wiedzieć, co się wydarzy dalej.
Postawienie na swojej drodze tej dwójki bohaterów doprowadza do wrzenia, gdyż oboje są wybuchowi. To tak jakby ogień zderzył się z ogniem. Ich sprzeczki powodują, że ta opowieść staje się ciekawsza, a tajemnice zapowiadają, że będą nas intrygować.
W moim odczuciu to nie jest zwykła książka. To książka pełna intryg, fascynacji, a przede wszystkim ostrych wymian zdań, których brakuje w wielu historiach.
Jak dla mnie jedynym minusem jest zakończenie, ponieważ zostawia nas w szoku, a przede wszystkim w niedosycie, przez co z niecierpliwością będzie się czekać na kolejny tom.

Moim zdaniem "Pakt z diabłem. Forge" przypadnie do gustu wszystkim, którzy uwielbiają świat hazardu, zakładów, a nawet i mafii. I to właśnie tym czytelnikom polecam tą książkę.

Moja ocena: 10/10

Avatar użytkownika - kaczucha
kaczucha
Przeczytane:2020-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Romans z piekła rodem! Połączenie wybuchowych charakterów, intrygująca fabuła z nutką niebezpieczeństwa i czysty ogień pożądania. „Pakt z diabłem” to elektryzująca książka, która spodoba się fankom nietuzinkowych i oryginalnych romansów.
India Baptiste potrzebuje zdobyć 10 milionów dolarów w ciągu dziesięciu dni! Trudne zadanie, ale nie niemożliwe. Zwłaszcza, że kobieta jest królową pokera. Wystarczy tylko, że zagra w grze o naprawdę wysokie stawki. India organizuje rozgrywkę, w której jest skazana na sukces. Wszystko jest zorganizowane i zaplanowane. Wygrana jest prawie w jej kieszeni. Wszystko się zmienia, kiedy do gry wkracza ON. Jericho Forge jest bezwzględnym i drapieżnym miliarderem. Jest też cholernie dobry w pokera. Kiedy staje naprzeciw Indii, kobieta wie, że może przegrać a stawką są nie tylko pieniądze, ale również życie jej siostry. Kobieta podejmuje grę nie zdając sobie sprawy, że Forge właśnie ją wyznaczył na nagrodę. Kiedy szczęście opuszcza kobietę, zmuszona ona jest poddać się władzy tego niebezpiecznego mężczyzny. India zdaje sobie sprawę, że Forge może być bardziej groźny niż jej się zdawało na początku. Budzi w niej, bowiem zakazane pragnienia. Froge widzi w Indii nie tylko  zmysłową i mądrą kobietę, ale również szansę, przepustkę w biznesowych rozgrywkach. Tylko czy będzie on w stanie trzymać ręce przy sobie? Czy dwoje tak groźnych graczy będzie w stanie grać czystko? Zwłaszcza, że w tej rozgrywce zaczynają ważną rolę odkrywać uczucia?
„Pakt z diabłem” to fenomenalna lektura. Fabuła jest oryginalna i nie brakuje zwrotów akcji. Bohaterowie mają mocne i ostre charaktery. Czuć wiszące w powietrzu pożądane i czyhające gdzieś w pobliżu niebezpieczeństwo. Autorka jak zawsze pisze na wysokim poziomie. Jest rzeczowo, ostro, ale i błyskotliwie. Gorąco polecam książkę i już nie mogę doczekać się kontynuacji.

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Meghan March zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie swoją serią pt. „Mount Trilogy”, dlatego z wielką ciekawością sięgnęłam po jej kolejną serię, a właściwie jej pierwszy tom.

Podobnie jak w „Król bez skrupułów” główny bohater jest szalenie wpływowy, niesamowicie przystojny i obrzydliwie bogaty i również składa bohaterce propozycję, której ta nie może odrzucić, mimo że miałaby na to wielką ochotę. India nie ma wyjścia, musi postawić wszystko na jedną kartę i wie, że może wygrać. Jej plany się komplikują, gdy w jej życie wkracza Jericho.

„Pakt z diabłem” jest książką, którą można porównać do wielu innych. Schematy w niej zawarte, aż biją po oczach podczas czytania, ale o dziwo nie jest to wielką wadą tej powieści. Jej przewidywalność sprawia, że staje się historią lekką, którą czyta się z przyjemnością, ale bez większego zaangażowania. Meghan March wie, co lubią znajdować w książkach jej czytelniczki i wychodzi im naprzeciw, tworząc swoje historie.

Meghan March pokazała mi już w swoich poprzednich książkach, że potrafi wykreować bardzo ciekawych bohaterów. Zarówno Jericho, jak i India okazali się bardzo wyrazistymi postaciami, których charaktery wciąż się ze sobą ścierają, co dodaje lekturze pikanterii. Świetne jest to, że główna bohaterka, pomimo że została postawiona pod przysłowiową ścianą i musi podporządkować się mężczyźnie, ani na chwilę nie traci swojej butności, uporu i woli walki. Dzięki temu nie musimy tolerować kolejnej mdłej i infantylnej postaci.

Na uwagę zasługuje język, jakim posługuje się autorka tej powieści. Można śmiało nazwać go potocznym, ale z całą pewnością słownictwo w niej użyte nie jest ubogie. Nie jestem pewna czy jest to zasługa samej March, czy może przekładu w wykonaniu Marcina Kuchcińskiego, ale nigdy w jednej książce nie spotkałam się z tyloma różnymi nazwami męskiego przyrodzenia. Było to dość zabawne i odświeżające doświadczenie.

Pisałam już o schematach w „Pakt z diabłem”, ale ku mojemu ogromnemu zdumieniu, końcówka powieści okazała się bardzo zaskakująca. Absolutnie nie spodziewałam się, że akcja potoczy się tak, jak się potoczyła i z ogromną niecierpliwością czekam na kontynuację. No właśnie, muszę tu nadmienić, że „Pakt z diabłem” jest jedną z tych książek, które po skończonej lekturze wręcz zmuszają do przeczytania kolejnej części, która na moje nieszczęście nie została jeszcze wydana. To będzie z pewnością wielką wadą dla osób, które lubią mieć przy sobie kompletną serię, zabierając się do czytania.

„Pakt z diabłem” jest powieścią, którą czyta się błyskawicznie. Jest to lektura niezbyt wymagająca, ale jednocześnie interesująca. Całkiem spora dawka erotyki podkręca akcję w powieści, a kwiecisty język moim zdaniem bardziej dodaje charakteru, niż bulwersuje. Zakończenie w takim, a nie innym momencie, zasługuje na nagrodę, ponieważ gwarantuje, że czytelnik sięgnie po kolejny tom, żeby dowiedzieć się więcej o losach bohaterów.

„Pakt z diabłem” to rewelacyjny wstęp do serii! Po przeczytaniu trylogii Mount, byłam przekonana, że kolejne książki autorki po które sięgnę będą równie dobre, ale nie spodziewałam się, że dostanę znacznie więcej niż mogłam przypuszczać. Jest intensywnie, seksownie i niebezpiecznie, więc na pewno nie zabraknie wrażeń podczas lektury. To, co bardzo podoba mi się w książkach Meghan March to fakt, że oprócz przystojnych dominujących samców alfa dostajemy także w pakiecie silną bohaterkę, która niejednokrotnie potrafi pokazać pazur. Dzięki temu, w tej gorącej atmosferze zawsze możemy liczyć na to, że autorce uda się wywołać uśmiech na naszej buzi. „Pakt z diabłem” również taka była. Ciągłe zwroty akcji i napięcie sprawiają, że książkę czyta się w zastraszającym tempie. Dodatkowo kusi nas tajemnicami, które w miarę upływu historii tylko się mnożą, a kiedy względnie daje nam poczucie bezpieczeństwa, to uderza taką bombą i kończy książkę w takim momencie, że mamy jedynie ochotę rwać włosy z głowy oczekując na kolejny tom.

Meghan March tworzy naprawdę świetne historie, a „Pakt z diabłem” potwierdza jak bardzo utalentowaną jest pisarką. Szczerze polecam fanom gatunku!

Niepokorna królowa
Meghan March; 0
Okładka ksiązki - Niepokorna królowa

Keira Kilgore ma ognisty temperament i cudowne ciało. Ta silna, odważna kobieta nade wszystko ceni niezależność — choć stanowi własność tyrana. Nie...

Imperium grzechu
Meghan March; 0
Okładka ksiązki - Imperium grzechu

Jeśli chodzi o Keirę Kilgore, nic nie jest racjonalne. To kobieta silna i niezależna, ale nie ma prawa decydować o swoim ciele i swoim losie. Należy do...

Czarne Miasto
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów