Pakuś i orkiestra

Tom 1 cyklu Pakuś

Pakuś aż podskakuje z radości. Wieczorem w lesie odbędzie się koncert. Muzycy są już w drodze i umilają sobie czas grą na instrumentach.

Razem z Pakusiem odkryjesz muzykę z "Karnawału zwierząt" Camille'a Saint-Saëns'a!

Miejsce akcji: leśne polany.
Instrumenty w tej książce: klarnet, fortepian, skrzypce, kontrabas, ksylofon, pikolo, czelesta, wiolonczela, flet poprzeczny i fagot.
Oprócz pięknych kompozycji usłyszycie także zabawne efekty dźwiękowe.

Wszystkie te dźwięki wyczarujecie za... dotknięciem papieru.
Cała technologia ukryta jest w książce.

Informacje dodatkowe o Pakuś i orkiestra:

Wydawnictwo: Kumkamy
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Małgorzata Mieszkowska-Nebioglu
Ilustracje:Magali Le Huche

Kup książkę Pakuś i orkiestra

Pakuś i orkiestra - opinie o książce

Avatar użytkownika - judytajezewska-bargiel
judytajezewska-bargiel
Przeczytane:2023-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

Pora rozpocząć karnawał!?
Jak wyglądają Wasze plany na ten wyjątkowy czas w roku?
?
Tematycznie, mam do zaproponowania Wam książkę nawiązującą muzycznie do tego okresu, a to wszystko za sprawą utworu "Karnawał zwierząt " Camille'a  Saint-Saënsa umieszczonego w niezwykle uroczej publikacji @kumkamy , "Pakuś i orkiestra" autorstwa Magali le Huche.

Pamiętacie tego bohatera?
Nie dawno przedstawiałam go przy okazji tytułu  "Pakuś i orkiestra cyrkowa!"

Jest to niesamowicie kreatywny piesek, chętny do odkrywania nowych brzmień! Każdorazowo w towarzystwie przyjaciół i wartościowej muzyki! ?

Tym razem w pobliskim lesie będzie miał miejsce koncert muzyki klasycznej,  wiec nasz bohater będzie miał niewątpliwą  przyjemność poznać nie tylko najznamienitsze utwory światowej klasy kompozytorów ale także kolejne nowe instrumenty!?
Ta fenomenalnie skonstruowana książka muzyczna zawiera w sobie aż 16 melodii i dźwięków,  które rozbudzą dziecięcą ciekawość i chęć odkrywania coraz to nowszych, nie ograniczając się do tych zebranych tutaj! ?

Pośród instrumentów prezentowanych  w książce nie zabrakło tych najbardziej znanych jak fortepian, czy skrzypce ale pojawiły się także te, mniej popularne- fagot, czelesta czy ksylofon.

Wszystkie dźwięki zamknięte są w świetnie przygotowanym panelu muzycznym z tyłu książki, który można wyłączać  i włączać w bardzo prosty sposób.
Na każdej stronie  poza tekstem pojawiają się piktogramy, które wystarczy kliknąć aby przenieść się w muzyczne brzmienia.

"Czym skorupka za młodu nasiąknie..." -prawda? ?

Moja córka oczarowana brzmieniami naśladuje ruchy dłoni i palców muzyków, powoli pojmuje grupy instrumentów a co piękniejsze- chce rozwijać siebie poprzez słuchanie właśnie muzyki klasycznej.
Ogromnie  doceniam w niej ta dziecięcą ciekawość  I niesamowicie cieszę się, że podejmowane są coraz to nowsze kroki aby oswajać w dziecku właśnie te ukryte złoża kreatywności.?

Pakuś i orkiestra cyrkowa
Magali le Huche0
Okładka ksiązki - Pakuś i orkiestra cyrkowa

Pakuś przechodzi obok namiotu cyrkowego. Oho, słychać muzykę! To oznacza, że właśnie odbywa się próba przed wieczornym widowiskiem.Razem z Pakusiem odkryjesz...

Jejku-Jejku chce coś zmienić
Magali Le Huche0
Okładka ksiązki - Jejku-Jejku chce coś zmienić

Pierwszy tom przygód sympatycznego dziobaka Jejku-Jejku i jego przyjaciół. Kartonowa książka z otwieranymi okienkami. Jejku-Jejku ma ochotę przemalować...