Recenzja książki: Pakuś i orkiestra

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Koncert zapewnia słuchaczom moc wrażeń, a i publicznie wykonujący utwory artyści mogą liczyć na uznanie ze strony fanów. W dźwiękowej książeczce Pakuś i orkiestra poznajemy grupę bohaterów zasługujących na brawa.

Sympatyczny pies Pakuś (znany czytelnikowi z pozostałych książeczek serii: Pakuś i orkiestra cyrkowa oraz Pakuś i rock) przywdział odświętny strój, w którym udał się do lasu. Przybył w samą porę, bowiem muzycy już zajęli swoje miejsca. Biegnąc za dźwiękiem klarnetu, Pakuś zatrzymał się przy fortepianie (ach, jaki to duży instrument!). To jednak nie wszystko… Kto na skrzypcach gra tak pięknie, że wszyscy kołyszą się w tańcu? Jak mała myszka radzi sobie z wydającym głębokie brzmienie kontrabasem (dobrze, że ma drabinę i może wspiąć się na szczyt pudła rezonansowego). Zachwyca się też Pakuś biegle uderzającym w sztabki ksylofonu prosiaczkiem, dźwiękiem fletu pikolo, cudownym brzmieniem wiolonczeli, lekkimi – jak puch – tonami fletu poprzecznego oraz niskimi fagotu, a także płynącą z klawiszy czelesty muzyką czystą jak kryształ. I – wreszcie – finał: orkiestra w komplecie, a Pakuś jest… dyrygentem! Dla takiej chwili warto się elegancko ubrać i wziąć udział w koncercie.

Atutów książeczki jest wiele. Zarówno dzieci (od trzeciego roku życia), jak i dorośli będą się przy lekturze doskonale bawić. Zwracają uwagę: prosty tekst Magali Le Huche (na barwnych kartkach), zabawne ilustracje tej samej autorki, oprawa graficzna autorstwa Marguerite Courtieu, a także wbudowany moduł dźwiękowy (wraz z baterią oraz instrukcją działania), który zaopatrzony został w ikonki obrazujące instrumenty muzyczne, przy czym ich rozmieszczenie na powierzchni modułu odpowiada umiejscowieniu ikonek na poszczególnych kartkach. Dźwięki słyszane przy naciśnięciu ikonek układają się w konkretne melodie: lista utworów zamieszczona została na końcu książeczki, większość pochodzi z Karnawału zwierząt (C. Saint-Saëns). Interesująco wypada również zestawienie instrumentów grających w orkiestrze (zadanie dla rodziców – nauka poprzez zabawę).

Warto sięgnąć po wspaniałą publikację Wydawnictwa Kumkamy i rozpocząć wędrówkę śladem dźwięków układających się w piękne melodie.

Kup książkę Pakuś i orkiestra

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Pakuś i orkiestra
Książka
Pakuś i orkiestra
Magali Le Huche
Inne książki autora
Jejku-Jejku chce coś zmienić
Magali Le Huche0
Okładka ksiązki - Jejku-Jejku chce coś zmienić

Pierwszy tom przygód sympatycznego dziobaka Jejku-Jejku i jego przyjaciół. Kartonowa książka z otwieranymi okienkami. Jejku-Jejku ma ochotę przemalować...

Pakuś i rock
Magali Le Huche0
Okładka ksiązki - Pakuś i rock

Pakuś uwielbia rocka!Chwycił więc gitarę i... hop - już jest w Londynie.A w Londynie rock rozbrzmiewa co krok. Razem z Pakusiem odkryjesz rockowe brzmienie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Słodziak
Agata Widzowska ;
Słodziak
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy