Pamiętnik 8-bitowego (wojownika) poszukiwacza przygód

Tom 7 cyklu Pamiętnik 8-bitowego wojownika

Oto siódmy tom bestsellerowej serii ,,Pamiętnik 8-bitowego wojownika", która zabiera czytelników do dziennika Runta, młodego mieszkańca wioski Minecraft, który marzy o zostaniu wojownikiem Minecrafta!

Znany i lubiany Runt, wieśniak, który stał się wojownikiem, wraz z przyjaciółmi przeżył już mnóstwo przygód. Wszyscy (no może prawie wszyscy) ciężko pracowali jako studenci, przeszli intensywne szkolenie w Akademii, walczyli z potworami wysłanymi przez Herobrine'a, a nawet pomyślnie ukończyli swoją pierwszą misję w Zatoce Puszczyka! Ale ich największa przygoda zaczyna się teraz: udają się do stolicy Aetherii!

Jakie przygody czekają na Runta i jego przyjaciół? Czy w końcu staną się prawdziwymi wojownikami i staną do walki z Herobrine'em?

Dowiesz się tego w długo oczekiwanym nowym tomie ilustrowanej sagi z serii ,,Pamiętnik 8-bitowego wojownika"!

Informacje dodatkowe o Pamiętnik 8-bitowego (wojownika) poszukiwacza przygód:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2024-01-18
Tytuł oryginału: Journal d

Tagi: Dzieci od ok. 5 lat

Kup książkę Pamiętnik 8-bitowego (wojownika) poszukiwacza przygód

Pamiętnik 8-bitowego (wojownika) poszukiwacza przygód - opinie o książce

Runt stał się wojownikiem, za nim wiele przygód, które przeżył wraz ze swoimi przyjaciółmi, a przed nim nowe wyzwania. Za nim ciężkie treningi, wiele walk, a także tajna misja, a przed nim podbój stolicy Aetherii. Nie będzie to ani trochę łatwe wyzwanie, tym bardziej że odkryje tajemnice, które będą ważne dla świata, w jakim żyje. Grozi mu niebezpieczeństwo. Runt wiele już potrafi, jednak nie wszystko dlatego przed nim kolejne, momentami wyczerpujące treningi. Czy da radę? Jakie przygody przeżyje? Jakie tajemnicę odkryję?

To już siódmy tom z serii i chociaż nie było recenzji każdego, to syn czytał je wszystkie. Nadal uwielbia Minecraft, a ta seria naprawdę mu się podoba. Z przyjemnością sięga po każdy kolejny tom i śledzi losy Ruta oraz jego przyjaciół. Według syna historia w książce była ciekawa, wciągająca na tyle, że ciężko było się oderwać, pełna zwrotów akcji. Amelka czytała z ogromnym zaciekawieniem.

Tekst dość zrozumiały, wciągający, ciekawie napisany.

Ilustracje śliczne, kolorowe, przyciągające wzrok i zachęcające do poznania treści. Ogólnie jest to bardzo ładnie wydana książka, co jest zaletą, w szczególności, jeśli chodzi o książki dla dzieci, a ta właśnie do nich jest skierowana.

Moim zdaniem książka będzie wspaniałym pomysłem dla każdego fana Minecrafta. Zdecydowanie polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Gra Minecraft cieszy się przeogromną popularnością. Nic więc dziwnego w tym, że również książki fan fiction, których fabuła została oparta na tym uniwersum, zyskują rzesze fanów na całym świecie. Czytają je nawet dzieci, które na co dzień są z książkami na bakier. Wiem to z doświadczenia, gdyż mój starszy syn niestety niezbyt dużo czyta, ale gdy widzi słowo Minecraft w tytule książki, to jego zainteresowanie lekturą znacznie wzrasta. Czy tak było także tym razem? Co prawda najbardziej interesują go podręczniki ze świata tej gry, ale recenzowany dziennik też wzbudził w nim sporą ciekawość.   Pamiętnik 8-bitowego wojownika: poszukiwacza przygód to już siódma część serii. Chociaż nie znamy poprzednich tomów, mimo to postanowiliśmy wkroczyć w ten świat i przekonać się, co ma nam do zaoferowania. Oczywiście z jednej strony żałuję, że ominęły nas wcześniejsze wydarzenia, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wkrótce nadrobić zaległości. O czym zaś jest siódmy, a jednocześnie długo wyczekiwany tom autorstwa Cube Kid'a?   Główny bohater Runt wraz z przyjaciółmi wyrusza w podróż, której celem jest pewna Akademia. Będą razem doskonalić tam swoje umiejętności, ale także zostaną poddani ocenie i egzaminom. Jak sobie poradzą? Co jeszcze czeka ich w stolicy Aetherii? Wkroczymy do świata pełnego bloków i pikseli oraz dziwnych stworzeń, takich jak krasnoludy czy elfy. Świata, który rządzi się swoimi prawami i w którym nawet czas płynie inaczej niż u nas. Na bohaterów czyhają niebezpieczeństwa, wyzwania, ale także nowe możliwości. Dla młodego odbiorcy to okazja, by poznać uniwersum Minecrafta z innej (literackiej) strony i zanurzyć się w nim po same uszy, kibicując bohaterom w ich misjach i zwariowanych przygodach.    Książka ma formę dziennika. Każdy rozdział zaczyna się od nazwy dnia tygodnia, w którym działy się opisywane przez Runta wydarzenia. Oprócz niego poznajemy też bliżej jego przyjaciół. Ich relacje mają czasami zabawny charakter, choć bohaterowie niekiedy przekomarzają się i nazywają się śmiesznymi przezwiskami to nie da się nie zauważyć, że w razie niebezpieczeństwa poszliby za sobą w ogień. Przyjaźń to ważna sprawa i cieszę się, że zostało to dobrze wyeksponowane w tej opowieści. Mimo to walka drużynowa to składowa siły poszczególnych ich członów. Także każda z postaci ma swoje indywidualne cele, które musi realizować. Jak im będzie szło? Przekonacie się sami.   Żartobliwy styl, tajemnicze wydarzenia i nieprzewidywalne przygody sprawiają, że historia wciąga, sprawiając, że młody czytelnik szybko utożsamia się ze światem przedstawionym i nie jest mu obojętny dalszy ciąg wydarzeń.  Jak w każdej opowieści przygodowej nie brak tu zagrożenia. Czy wojownikom uda się je pokonać? Z pewnością będzie to wymagało od nich nie lada poświęcenia. To jeszcze nie koniec serii, bowiem w przygotowaniu jest już ósmy tom, tak więc nie żegnamy się z Runtem, choć on na pewno przejdzie pewną metamorfozę.  Zaintrygowani?   Ogólnie jest to dość ciekawa opowieść w pomysłowo skonstruowanym świecie Minecrafta. Mogłoby się tylko obyć bez jednego przekleństwa i dosadnego wyzwiska. W książkach dla dzieci, a nawet nastolatków myślę, że takie słowa mimo wszystko powinny być zbędne. Pomimo tych drobnych niedogodności miło było kibicować Runtowi i jego przyjaciołom oraz być świadkiem jak doskonalą swoje umiejętności i stawiają czoła niebezpieczeństwu.   Pamiętnik 8-bitowego wojownika: poszukiwacza przygód to dziennik, w którym Minecraftowy wojownik opisuje intrygujące przeżycia podczas swojego pobytu w Akademii, doskonali się i zdobywa nowe umiejętności. Jest momentami zabawnie, innym razem groźnie, a przede wszystkim nie brakuje tu perspektywy na dalszy rozwój historii i... osobowości protagonisty.

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tryb misji
Cube Kid0
Okładka ksiązki - Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tryb misji

Pamiętnik młodego mieszkańca minecraftowej wioski, który ośmiela się zostać wojownikiem Minecraft! 12-letni wieśniak, który stał się wojownikiem...

Minecraft. Minecraft 4. Pamiętni 8-bitowego wojownika. Ścieżka diamentu
Cube Kid0
Okładka ksiązki - Minecraft. Minecraft 4. Pamiętni 8-bitowego wojownika. Ścieżka diamentu

To koniec. Wyglądało na to, że nasza wioska wkrótce przestanie istnieć. Nasza niesamowita wioska, ostatnia linia brony w promieniu tysięcy bloków, najzwyczajniej...