Pamiętnik Nastolatki 10: Julia III

Tom 11 cyklu Pamiętnik nastolatki

Jestem już w trzeciej gimnazjum. To nie przelewki. Muszę się solidnie zacząć przygotowywać do egzaminów. A tu jeszcze sprawa Ali. Nie odpuszczę jej sobie! Czy ta kwestia poróżni mnie z Eliaszem? A może całkiem serio wyrasta mi inna, prawdziwa rywalka? Z Eliasza też nigdy nie zrezygnuję. To miłość mojego życia! Im jestem starsza, tym moje problemy stają się poważniejsze. Ale i tak gdzieniegdzie świeci słońce. Cieszę się jego przebłyskami.

Informacje dodatkowe o Pamiętnik Nastolatki 10: Julia III :

Tłumaczenie: brak
Ilustracje:Antoni Uniechowski

Kup książkę Pamiętnik Nastolatki 10: Julia III

Pamiętnik Nastolatki 10: Julia III - opinie o książce

Przy ostatniej części chwaliłam autorkę przy tej dochodzi do mnie ten sam schemat co przy historii Natalii. On bogaty, z dobrej rodziny, ona z problemami. Najbardziej zadziwiający jest portret psychologiczny Eliasza, który przedstawiony jest zupełnie jak Maksym. Ten mądry, dojrzały, rozumiejący wszystko. Na szczęście zostały już tylko dwie części:)

Jest to bardzo zabawna, wciągająca i wartościowa powieść dla młodzieży.

Książka jest napisana w formie pamiętnika głównej bohaterki- Julii, która w tym czasie jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Julia poznaje nowych przyjaciół,  jej związek z Eliaszem napotyka nowe trudności.

Bardzo polubiłam serię "Pamiętnik nastolatki", zarówno historię Natki, jak i Julii. Bardzo więc się cieszę, że w tym tomie pojawia się także Natalia i Maksym. Mimo, że jest to historia zwyczajnej nastolatki i pozornie nie wydarzy się w niej nic specjalnie interesującego to opowieść jest niezwykle wciągająca i bardzo szybko się ją czyta. Autorka bardzo dużą wagę przywiązuje do opisów emocji i tego co przeżywa główna bohaterka, co sprawia, że jest ona nam bliższa. Używany w książce język jest młodzieżowy,  przez co książka jest bardziej wiarygodna jako napisany przez nastolatkę pamiętnik. Bardzo polubiłam większość bohaterów historii. Książka jest niezwykle zabawna, więc jeśli szukacie lektury przy której można się pośmiać to ta opowieść z pewnością was zadowoli.

Powieść polecam przede wszystkim nastolatkom lubiącym powieści obyczajowe. Myślę, że dziewczyny, które polubiły wcześniejsze tomy serii na pewno się tą pozycją nie zawiodą.

Avatar użytkownika - sylagas
sylagas
Przeczytane:2016-05-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
51 sposobów na pyszną zabawę rodziców i dzieci
Beata Andrzejczuk0
Okładka ksiązki - 51 sposobów na pyszną zabawę rodziców i dzieci

Dzieci uwielbiają spędzać czas w kuchni, próbując bawić się w kucharza. Mniej zadowoleni są z tego rodzice, zwykle przeganiający plączące się pod...

Wakacje Natki
Beata Andrzejczuk0
Okładka ksiązki - Wakacje Natki

Natka, bohaterka "Pamiętnika nastolatki", na wakacjach. To najbardziej upragniony moment w całym roku ! Teraz tylko słońce, plaża i ja... Nareszcie oderwę...